0
empty-cart سبد خرید شما خالی می باشد
مبلغ کل : 0 تومان - ثبت سفارش

آرایشگری از گذشته تا به امروز (سنتی - مدرن)

آرایشگری از گذشته تا به امروز (سنتی - مدرن)

روزی روزگاری حاجی سرتراش به داخل میدان شهر می آمد به داخل کوچه پس کوچه ها می آمد با یه آیینه و یه صندلی و یه مشت ابزار تیزی هر کاری که از دستش بر می آمد انجام می داد اصلاح میکرد ریش تیغ میزد حجامت میکرد ختنه میکرد دندون میکشید که بهش میگفتن حاجی سلمونی یا استادسلمونی که همه ی این کارهارو انجام میداد نه مغازه ای داشت و نه جوازی مثل دوره گردا دور میزد و کار مردم رو راه مینداخت با ماشین های دستی سر کوتاه میکرد و با پاکی(ابزاری که با آن می توان مداوم صورت را تیغ زد و قابل تیز شدن است در واقع کار تیغ را انجام میدهد) ریش تیغ میزد و ...
روزگار روز به روز پیشرفت کرد تمام کارهایی که حاج سلمونی انجام میداد برای خودشان یک شاخه شدند مثل دندان کشیدن که شد دندانپزشکی، حجامت که شد طب سنتی،‌ ختنه که شد متخصص اطفال،‌ سلمونی هم شد سالن های زیبایی.
قبل از اینکه سالن های زیبایی راه اندازی بشه مغازه هایی به اسم آرایشگاه راه اندازی شد با امکانات بسیار کم با یک صندلی و یک شانه و یک قیچی،‌ ماشین های اصلاح هما ن ماشین های دستی بودند.
اما روزگار گذشت و ابزار طبق نیاز مردم تغییر کرد کارخانه های صندلی،‌ صندلی برقی ساختند که براحتی بالا میرفت و پایین می آمد و براحتی می خوابید و صاف میشد و طبق قد مشتری ها تنظیم میشد.
کارخانه های لوازم آرایشی به مرور ماشین های اصلاح برقی ساختند کارهای کوتاهی راحت شد. ماشین های دستی جای خودشون رو به ماشین های برقی دادند.

مشخصات

آرایشگری از گذشته تا به امروز (سنتی - مدرن)

امتیاز کاربران به :

آرایشگری از گذشته تا به امروز (سنتی - مدرن)

  • محتوا
    عالی

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)