مقالات آرایشگری مردانه

آموزش اصلاح صورت با تیغ

آموزش اصلاح صورت با تیغ

وسایل مورد نیاز برای این کار عبارتنداز: 1-یک کاسه ریش 2-یک فرچه ریش 3-خمیر ریش

این سه وسیله، ابزار مهم برای تیغ زدن ریش هستند حتی از ژل اصلاح هم می توانیم استفاده کنیم.

دستور کار:

ابتدا فرچه را با آب داغ می شوریم سپس آب فرچه را در حدی می گیریم که کمی رطوبت داشته باشد.

به همان اندازه که از خمیر دندان در هنگام مسواک زدن استفاده می کنیم خمیر ریش اضافه می کنیم.

توجه داشته باشید  کف ظرف یک ذره آب داشته باشد و حالا خوب هم می زنیم تا کف ریش خوب مخلوط شود سپس کف ریشمان درست می شود توجه کنید زیاد هم نزنید تا حدی که خمیر ریش حل شود و بقیه‌ی حل شدن را روی صورت انجام می دهیم. اگر ریش را ماشین کنید خیلی بهتر است و بعد روی صورت ماساژ می دهیم.

هنگامی که کف را روی صورت خوب ماساژ دادیم فرچه را همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید یک چرخش می دهیم فقط یک چرخش و سپس کف را با لبه ی فرچه جمع می کنیم و روی سبیل می گذاریم و دوباره همان کار را ادامه می دهیم.

آنگاه از مشتری می خواهیم لبانش را روی هم فشار بدهد تا سبیل از بینی فاصله پیدا کند تا کل سبیل به کف ریش آغشته شود.

 آنگاه یک دستمال کاغذی بردارید و روی پیش بند قرار بدهید و حالا نوبت تیغ گذاشتن در دسته تیغ است این کار را انجام می دهید و باید دسته تیغ را کاملا سبک و راحت نگه دارید و با انگشت شست و اشاره آن را  مهار کنید و انتهای تیغ را زیاد بالا ندهید  و کاملا صاف باشد و برای مشتری حتما پشتی بگذارید تا گردنش درد نگیرد و تسلط  شما در هنگام کار بیشتر باشد.

دسته تیغ را سبک بگیرد و پوست را کاملا کش دهید تا می توانید پوست را کش بدهید و زمانی که پوست را کش دادید به راحتی ریش را به سمت پایین می زنید و روی دستمال کف ریش را می گذارید. نکته مهم این است که پوست را کاملا کش بدهید و دسته تیغ را اصلا فشار ندهید  و دسته تیغ روی پوست به راحتی حرکت کند و در قسمت سبیل پوست را کاملا کش بدهید همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید .

با نوک تیغ این قسمت را میزنیم و پایین چانه را نیز به همین شکل تیغ میزنیم و برای طرف دیگر صورت نیز همین کار را تکرار می کنیم در خصوص جهت مو اگر بالا باشد به راحتی می توانیم بزنیم و این یک مهارت است  که باید یاد بگیرید اما اگر زیاد تسلط نداشته باشید می توانید از پایین به بالا بزنید و باید به گونه ای عمل کنید که هر جای صورت که دسته تیغ را می گذارید دستتان نیز پشت سرش بیاید  و پوست را کش بدهید و برای قسمت وسط سبیل، مشتری باید سبیلش را پایین بدهد.

در صورتی که شخص خیلی چانه داشته باشد باید گردنش را به سمت عقب بدهد همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید چون این کار باعث می شود غبغبش بیرون بیاید و بهتر بتوانید این کار را انجام دهید ولی چون مشتری صورتش پر است این کاررا خیلی راحتتر می توانیم انجام دهیم.

نکات مهم در تیغ زدن

1-دسته تیغ را خیلی سبک بگیرید به گونه ای که اصلا حس نکنید در دست شما یک دسته تیغ است.

2- اصلا نترسید و با اعتماد به نفس کامل بایستید و ریلکس باشید و مهم نیست که گارد دسته تیغ بالا باشد یا پایین  و باید صاف باشد و مهم جلوی دسته تیغ است. در تیغ زدن صورت به گونه ی کامل نوک تیغ باید داخل باشد چون زمانی که تیغ میزنید به پره های بینی یا لاله ی گوش گیر نکند.

3-تکنیک مهم که مشتری در هنگام تیغ زدن اذیت نشود این است که باید دسته تیغ را سبک بگیرید وفقط خود مو را بزنید و تیغ را به هیچ عنوان روی پوست فشار ندهید و پوست را زیاد کش دهید.

 4- برای درست کردن کف ریش نیز باید دقت کنید که به مقدار لازم خمیر را اضافه کنید و حتما باید با آب داغ درست کنید و همچنین زیاد داخل کاسه کف درست نکنید.

5- اگر برای تیغ زدن مبتدی هستید می توانید در جهت رویش مو این کار را انجام دهید.

با آرزوی مو فقیت و بهروزی برای شما عزیزان .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *