مقالات آرایشگری مردانه

آموزش رایگان مدل مو مردانه و پسرانه + تصویری

آموزش رایگان مدل مو مردانه و پسرانه + تصویری

مدل مو یکی از روش های پرطرفدار آرایش مو در آرایشگری است که از آن اغلب برای مراسمات خاص مانند: مهمانی و عروسی استفاده می شود و به آن شینیون مو گفته می شود. در گذشته این روش مختص آرایش مو زنانه بود و برای بانوان کاربرد داشت اما چند سالی است که به آرایش مو مردانه نیز ورود پیدا کرده است و به بخش مهمی از آن تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم مدل مو مردانه و پسرانه را به صورت رایگان و به صورت تصویری به شما آموزش دهیم تا بتوانید به عنوان یک آرایشگر مو مردانه یا شخصی که علاقه مند به این حرفه است، از این آموزش استفاده کنید و بهره لازم را ببرید. پس برای یادگیری رایگان این آموزش تصویری تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

مدل مو چیست؟

منظور از مدل مو این است که موها با طرح و مدل خاصی آرایش شوند یا در بالا یا پشت سر بسته و جمع شوند. این سبک آرایش مو در تمام جهان بسیار طرفدار دارد و دارای مدل های گوناگون زیادی است. یکی از کاربردهای این سبک، مدل مو مردانه و پسرانه است که در این آموزش به آن پرداخته ایم.

 

مدل مو مردانه و پسرانه

همانطور که گفته شد این روش در گذشته مختص آرایش مو زنانه بود و بیشتر بر روی موهای بلند و تنها با چند مدل ساده قابل اجرا بود. اما در حال حاضر با پیشرفت روش های آرایشگری، مدل های بسیار متنوعی برای مدل مو ابداع شد که علاوه بر موهای بلند، برای موهای کوتاه نیز کاربرد دارد و جزو یکی از بخش های مهم در آرایش مو مردانه و به عنوان یک هنر و تکنیک مهم در آرایشگری محسوب می شود که حتی می توان به وسیله آن میزان تخصص و مهارت آرایشگر را نیز مورد سنجش و ارزیابی قرار داد. به عبارت دیگر امروزه برخی از آرایشگران مطرح در این حرفه، سعی می کنند میزان توانایی خود در هنر آرایشگری را از طریق مدل های مختلف مو که یاد دارند به رخ بکشند و نشان دهند.

با استفاده از این روش می توان موهای مردانه و پسرانه را به شکل بسیار زیبا و جذابی روی سر مرتب کرد و فرم داد. مدل موهای خاص مردانه و پسرانه بیشتر برای مجالس مهم و آرایش مو داماد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

قبل از شروع مدل مو چه کاری باید انجام داد؟

اولین و مهم ترین کار قبل از شروع مدل، آماده کردن مو به وسیله سشوار کشیدن آن است تا برای فرم دادن و آرایش آماده شود. در سشوار کشیدن باید به این نکته توجه داشته باشید که درست ایستادن آرایشگر، استایل ایستادن وی و نوع گرفتن شانه و سشوار در دست آرایشگر هنگام سشوار کشی بسیار اهمیت دارد و می تواند در حالت دادن به موها بسیار مؤثر باشد.

برای مثال: زمانی که آرایشگر در سمت راست شخص می ایستد باید سشوار در دست راست و شانه در دست چپ او قرار گیرد؛ و زمانی که در سمت چپ شخص ایستاده است باید سشوار در دست چپ و شانه در دست راست باشد.

 

 

مراحل انجام مدل مو مردانه و پسرانه

مرحله اول: سشوار کشیدن مو

 • ابتدا مو را با استفاده از آبپاش کاملا مرطوب کنید و به سمت پیشانی شانه بزنید.

سشوار کشیدن مو برای شینیون مو مردانه و پسرانه

 • در سمت راست فرد بایستید، به طوری که سشوار در دست راست شما و شانه در دست چپ شما قرار داشته باشد.
 • نیمه سمت راست و نیمه پشت سر شخص را با استفاده از شانه پیچ سشوار بکشید.

سشوار کشیدن مو برای شینیون مو مردانه و پسرانه2

 • بعد از کف سر شخص شروع کرده به صورت لایه لایه تا رسیدن به قسمت جلوی سر سشوار بکشید. برای انجام این کار به این روش عمل کنید: یک دسته از موها را در نظر بگیرید، شانه را با زاویه 45 درجه داخل موها ببرید و کمی دور موها بپیچید و شانه را تا انتهای قد مو حرکت دهید. توجه داشته باشید در این حالت باد سشوار باید به زیر شانه برخورد کند.

سشوار کشیدن مو برای شینیون مو مردانه و پسرانه3

به این نکته توجه داشته باشید که برای حالت دادن مو به حجم دلخواه فقط تا زمانی فرصت دارید که مو رطوبت خود را حفظ کرده باشد، چون موی خشک به درستی حالت نمی گیرد و باید مجددا مرطوب شود.

 • بعد از انجام مراحل بالا؛ در سمت چپ فرد قرار بگیرید. در این حالت سشوار را در دست چپ و شانه را در دست راست خود بگیرید.
 • حال نیمه سمت چپ و نیمه دیگر پشت سر را دقیقا مانند روشی که برای سمت راست سر انجام دادید، سشوار بکشید.

سشوار کشیدن مو برای شینیون مو مردانه و پسرانه4

سشوار کشیدن مو برای شینیون مو مردانه و پسرانه5

 • بعد از اینکه کار سشوار کشی برای هر دو سمت سر انجام شد، با استفاده از یک شانه پیچ، موها را به سمت پیشانی شانه کنید. سپس با استفاده از یک شانه مویی و با کمک سشوار، سعی کنید موها را صاف کنید تا در ادامه انجام مدل به صورت راحت تری انجام شود.

سشوار کشیدن مو برای شینیون مو مردانه و پسرانه6

برخی از آرایشگران نیز تمایل دارند از اتو مو برای صاف کردن موها استفاده کنند که این روش کاملا سلیقه ای است و به خود شما بستگی دارد.

در این روش باید دسته ای از موها را جدا کرده و داخل اتو قرار دهید. سپس به آهستگی اتو را حرکت دهید تا جایی که به انتهای قد موها برسید. زمانی که به انتهای مو رسیدید، نوک موها را به وسیله اتو مو، اصطلاحا به سمت داخل بشکنید تا حالت بگیرد.

سشوار کشیدن مو برای شینیون مو مردانه و پسرانه7

 

مرحله دوم: استفاده از یک نوع چسب مو قوی به نام ریواژن

استفاده از ریواژن برای شینیون مو مردانه و پسرانه

 • در این مرحله بعد از اینکه موها را به وسیله سشوار یا اتو مو صاف کرده و حالت دادید، مقدار کمی از ریواژن (که یک نوع چسب مو بسیار قوی است) را به نوک انگشتان خود بزنید و سپس انگشتان خود را داخل موها فرو کرده و سعی کنید موها را کاملا به مواد چسب مو آغشته کنید.

استفاده از ریواژن برای شینیون مو مردانه و پسرانه2

 • این کار را برای تمام قسمت های مو انجام دهید تا در ادامه مشکلی برای حالت دادن به موها نداشته باشید.

استفاده از ریواژن برای شینیون مو مردانه و پسرانه3

 

 

 

مرحله سوم: اجرای مدل مو

 • در این مرحله لایه نازکی از موها را جدا کرده و آن را گیره می زنیم.

جدا کردن لایه نازکی از مو برای شینیون مو مردانه و پسرانه

 • سپس با استفاده از یک شانه دندانه ریز به صورت سطحی موها را صاف تر می کنیم.
 • حال نوبت به آن رسیده که مرحله اجرای مدل مو را شروع کنیم و اقدامات نهایی را برای مدل مو انجام دهیم.

شروع شینیون مو مردانه و پسرانه

 • در روی موها به وسیله انگشت حالت های شیار مانندی ایجاد می کنیم و شیارهایی را که ایجاد کرده ایم با استفاده از یک تافت با قدرت عالی مانند: “تافت کاسپین”، مرتب و فیکس می کنیم.

استفاده از تافت کاسپین برای شینیون مو مردانه و پسرانه

 • بعد از اینکه شیارهای ایجاد شده را کاملا مرتب و فیکس کردیم، لایه موی نازکی را که در ابتدای همین مرحله با گیره جدا کرده بودیم مجدد سشوار می کشیم.
 • پس از اینکه این لایه مو را سشوار کشیدیم، آن را به حالت مایل بر روی پیشانی فرم می دهیم و مرتب می کنیم.

 

بدین ترتیب یک مدل موی مردانه و پسرانه بسیار زیبا و شیک خواهیم داشت که در ادامه تصاویر تکمیل شده آن را می توانید از تمامی جهت ها مشاهده کنید.

انجام شینیون مو مردانه و پسرانه

انجام شینیون مو مردانه و پسرانه

آموزش رایگان شینیون مو مردانه و پسرانه + تصویری

 

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله آموزش رایگان و قدم به قدم مدل موی مردانه و پسرانه را به صورت کاملا تصویری به شما آموزش دادیم. این روزها مدل ها و سبک های پرطرفدار آرایش مو مردانه زیادی وجود دارند که علاقه مندان فراوانی به خصوص در قشر جوان دارد. امروزه مدل مو جزو آن دسته از سبک های آرایش مو است که دارای تنوع بسیار بالایی است و هیچ گونه محدودیتی از نظر تعداد مدل ندارد و هر آرایشگر می تواند به راحتی با ترکیب کردن یک یا چند مدل مو، یک سبک و کار جدید خلق کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *