دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

آموزش لایرینگ موی کودک

آموزش لایرینگ موی کودک

وسایل مورد نیاز:

1-شانه

2-پیش بند

3-قیچی کات

3-سشوار

4-اسپری آب

5-تافت مو

ابتدا موها را کمی مرطوب کنید سپس موها را تقسیم بندی کنید.

به سه صورت می‌توانید این کار را انجام دهید که عبارتند از:

1- به چهار قسمت تقسیم بندی کنید.

2- به پنچ قسمت تقسیم بندی کنید.

3- قسمت بالای سر را به سه قسمت تقسیم بندی کنید.

نکته‌ی مهم در تقسیم بندی نقطه‌ی عطف است سپس در این تقسیم بندی نقطه‌ی عطف را این گونه مشخص می‌کنیم یک شانه در قسمت الاکلنگی سر(قسمتی که سر صاف است و بعد به سمت منحنی پایین می‌آید) می‌گذاریم همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید نقطه‌ی عطف را پیدا ‌می‌کنیم. دانستن این مطلب مهم است که شکل هندسی جمجمه‌ی سر هر فرد متفاوت است.

ابتدا از قسمت راست سر، مو را جدا کنید و با گیره موها را مهار کنید و برای قسمت چپ سر نیز همین کار را انجام دهید. برای پشت سر اگر مو مانند تصویر صاف بود در این صورت نیاز به تقسیم بندی ندارد. اگر پشت سر برآمدگی داشت آن را به شکل هفتی جدا می‌کنیم و شانه را روی برجستگی قرار داده و در مرکز نقطه‌ی عطف را مشخص کنید تقسیم بندی را به صورت عدد هفت جدا کنید همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید.

در این مدل کوتاه کردن چون به روش ورتیکال است نیازی به تقسیم بندی بیشتر نیست سپس برای هیرکات مو قسمت کنار سر را جدا کنید و مو را با دو انگشت خود مهار کنید همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید. موها را چون می‌خواهیم تا روی گوش کوتاه کنیم بنابراین زاویه‌ی دست را در 60 درجه قرار می‌دهیم به گونه‌ای که قسمت پایین انگشتانمان به طور کامل روی پوست چسبیده باشد و قسمت بالای دستمان را در زاویه 60 درجه قرار می‌دهیم به این صورت لایه‌ی بعدی را با لایه‌ی جلو ادغام می‌کنیم و هیرکات را به صورت اٌریب انجام می‌دهیم. توجه داشته باشد از صفر تا صد این مدل را به صورت ورتیکال کوتاه می‌کنیم. برای دور گوش باید شانه را مهار کنید سپس با قیچی موها را کوتاه کنید.


گیره‌ها را بردارید و با اسپری موها را کمی مرطوب کنید سپس فرق سر را با توجه به جهت رویش مو ها باز کنید قسمت بغل سر را به صورت ورتیکال(عمودی) و قسمت بالای سر را به صورت اوریزانتال(افقی) کوتاه کنید یک لایه را از کف سر جدا کنید موهای بلند و کوتاه را با هم ترکیب کنید وسپس هیرکات را انجام دهید. دقت داشته باشید برای کوتاه کردن موهای جلوی سر دست در زاویه 90درجه به صورت اٌریب باید قرار بگیرد.

موها را برای بار آخر ادغام کنید تا اشکالات کارتان رفع شود سپس جلو و کف سر را کوتاه می‌کنیم  برای این کار لازم است از کف سر لایه لایه جدا کنید و در هر قسمت با موهای لایه پشت سرش ادغام کنید همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید.

برای قسمت جلوی سر دست را در زوایه 90 درجه قرار دهید و موها را به سمت خودتان بکشید سپس کوتاهی را انجام دهید.

  همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید.

در مرحله‌ی آخر براشینگ را انجام دهید تا بتوانید به راحتی عیب‌های کارتان را رفع کنید و با تافت به موها حالت دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *