مقالات آرایشگری مردانه

آموزش تصویری مدل سایه در آرایشگری

تکنیکی سریع و راحت برای سایه مو وجود دارد که، مادر تکنیک نیز به حساب می آید قطعه شماره 4 میلی متر یا 3 میلی متر ماشین دلینک یا شماره 3،4 و یا 5 میلی متر ماشین وال را روی ماشین قرار دهید. زیر موی، دور تا دور سر را با ماشین به شکل سایشی خالی کنید.

در ماشین کردن اطراف سر کماکان به این نکته توجه داشته باید که موی شخص به اصطلاح پرپشت است یا کم پشت. اگر شخص سری پر مو داشته باشد از قطعه شماره 2 یا 3 میلی متر ماشین استفاده کنید .اما اگر سر شخص کم پشت است، از قطعه های شماره 6،8 و یا 9 میلی متر استفاده کنید. برای از بین بردن پله ایجاد شده میان موی شخص و قسمتی که ماشین شده است، از شانه و ماشین استفاده کنید. بدین شکل که شانه را با زاویه 90 درجه داخل موی شخص فرو برده مقدار موی اضافه ای که روی دندانه های شانه باقی می ماند را با استفاده از ماشین کوتاه کنید تا پله ایجاد شده دور تا دور سر شخص از بین برود.

با شماره صفر ماشین، خط سایه را ایجاد کنید.

دو دنده ماشین درینک را عقب بکشید و بالاتر از آن را کوتاه کنید.

برای قسمت بالاتر از آن دنده ها را تا انتها عقب کشیده و نوک دنده های ماشین را به حالت پروازی روی پوست سر حرکت دهید.

آخرین دنده ماشین همانند قطعه شماره 6 میلی مترعمل خواهد کرد. همچنین دندانه های شانه که پله ایجاد شده بین مو شخص و قسمتی که ماشین شده را محو کرد نیز مانند قطعه شماره 6 میلی متر ماشین عمل می کند. شماره 6 که با استفاده از کشیدن دنده ها و شماره 6 که با استفاده از شانه و قیچی ایجاد شده را با یکدیگر ادغام کنید.توجه داشته باشید که تمامی مراحل سایه زدن قسمت بالای خط صفر، با استفاده از نوک دندانه های ماشین انجام می شود.

حتما بخوانید  معرفی اولین پکیج آموزش سایه زدن موی سر و ریش

تفاوت اینکه از دندانه های ماشین استفاه کنید یا ماشین کاملا روی پوست سر قرار بگیرد این است که، زمانی که با نوک ماشین کار می کنید روی سر خط ایجاد نمی کند وعمل قطعه 6 میلی متر را انجام می دهد.اما زمانی که تمام ماشین روی پوست قرار بگیرد، ایجاد خط روی پوست کرده و همچون قطعه شماره 2 میلی متر عمل خواهد کرد. در نتیجه باید به نوع  در دست گرفتن ماشین دقت داشته باشید.

در اینجا، قسمت پایین سر با استفاده از دسته تیغ تراشیده می شود.

مقداری کف ریش آماده کرده و قسمت پایین ریش را به آن آغشته کنید.

نکته: ( تفاوت میان ژل اصلاح و کف ریش در این است که، ژل اصلاح به پوست می چسبد و مانع از این می شود که شما بتوانید خط تیغ را محو کنید. اما با استفاده از کف ریش می توانید به راحتی کف را از روی پوست تمیز کرده و خط ایجاد شده توسط تیغ را محو کنید.)

دسته تیغ را سبک در دست گرفته، پوست قسمت بالایی که می خواهید بتراشید را با انگشت شصت بکشید تا پوست کش بیاید و زخمی نشود.

بعد از اتمام کار پوست را تمیز کنید و خطی که میان شماره صفر ماشین و تیغ ایجاد شده را، با استفاده از کشیدن دندانه های  ماشین صفر زن روی خط محو کنید.

یک دنده به سمت عقب بکشید و کمی بالاتر از آن را با نوک دنده ها محو کنید.

در انتها قسمت بالای سر شخص را، با استفاده از شانه و قیچی مرتب کنید.

حتما بخوانید  آموزش رایگان سشوار کردن مو (با تصویر) + 5 نکته مهم براشینگ مو

آموزش های مرتبط

مقالات آموزشی برای کسب تجربه بیشتر در زمینه سایه

آموزش سایه

آموزش سایه با ماشین وال

پکیج های حرفه ای

برای نمایش دوره ی حرفه ای سایه زدن موی سر و ریش تهیه شده توسط استاد عزیز کاظم خسروی بیژائم (استاد بیک) بر روی لینک پکیج آموزش سایه زدن موی سر و ریش کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.