دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

آموزش هیرکات موی کودک

آموزش هیرکات موی کودک

موی کودک

آموزش هیرکات موی کودک

وسایل مورد نیاز:

1-شانه و شانه‌ی استاد کار

2-پیش بند

3-قیچی کات و قیچی پیتاژ

3-سشوار

4-اسپری آب

5-تافت مو

به چندین سبک می‌توانید کوتاه کنید که عبارتند از سبک لا انگشتی، شانه و قیچی و لایرینگ اما بهترین و عالی ترین سبک، سبک شانه و قیچی است چون خیلی تندتر موها کوتاه می‌شوند.

دستور کار:

ابتدا موها را کمی با اسپری مرطوب  کنید و شانه نیز بزنید پس از این مرحله براشینگ(سشوارکشیدن) را شروع کنید تا کاملا مو صاف شود سپس موهای اضافه را هیرکات کنید چون این کار باعث می‌شود موها استایل شیکی به خود بگیرد.

موی کودک

توجه داشته باشد رویش مو خیلی مهم است که به کدام طرف باشد همانطور که در تصویر مشاهده می‌کیند رویش مو به سمت چپ است در این صورت به سمت راست فرق سر را باز می‌کنید و برعکس و در صورتی که مو به سمت بالا بود فرق سر را از وسط باز می‌کنید سپس براشینگ مو را انجام دهید.

در این قسمت مو را می‌گیرید و قیچی را زیر مو قرار می‌دهید این خیلی مهم است که قیچی را زیر مو قرار دهید به گونه‌ای که مو را به سمت بالا می‌کشد همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید و سپس شانه را زیر مو قرار دهید زیر مو به صورت چرخشی شانه را دور قیچی بچرخانید.

موی کودک

سپس مو را به سمت خودتان بکشید و مو را به اندازه‌ی دلخواه خودتان کوتاه کنید. اگر قصد داشته باشید قد مو بلند باشد در این صورت مو را به سمت بالا می‌کشید چون این کار باعث می‌شود قد مو کمتر کوتاه شود سپس قیچی را پشت شانه قرار دهید و دوباره شانه به دور قیچی می‌چرخد حدودا یک ساعت بالاترش را کوتاه کنید همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید. توجه داشته باشید در این قسمت شانه را در زاویه‌ی 90درجه قرار دهید زیرا اگر به حالت‌های دیگر بگیرید موها از داخل شانه بیرون می‌آیند.

در صورتی که قصد داشته باشید پایین موی مشتری بلند باشد و بالای مو کوتاه باشد در این صورت باید شانه را به سمت جمجمه به سمت بالا بکشید همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید.

حتما بخوانید  معرفی بهترین وسایل گریم صورت

آموزش هیرکات موی کودک

برای پشت سر نیز باید مو را با شانه نگه دارید و با قیچی مو را کات کنید همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید.

آموزش هیرکات موی کودک آموزش هیرکات موی کودک

دقت داشته باشید برای کوتاه کردن قسمت چپ باید قیچی را زیر مو ببرید و موها را خیلی کات نکنید و مو را ابتدا براشینگ می‌کنید سپس قسمت‌های اضافه‌ی مو را کوتاه کنید یا می‌توانید از بالا به پایین این کار را انجام دهید توجه کنید که از قسمت برجسته‌ی سر، قیچی را باید زیر مو قرار دهید و با شانه مو را به سمت خودتان می‌کشید و سپس لایه لایه تا پایین با هم ادغام می‌کنید و سپس موهای اضافه را کوتاه کنید همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید.

 آموزش هیرکات موی کودک آموزش هیرکات موی کودک  آموزش هیرکات موی کودک

برای گرفتن الگوی کف سر باید مو را در زاویه 90 درجه بالا ببرید سپس زمانی که مو از لای شانه خارج شدآنگاه آن مو در واقع الگو ی کف سر می‌شود به این معنا که موهای کف سر باید با آن قسمت مساوی باشد باری دیگر مو را از لایه شانه خارج می‌کنیم اینک شانه را در زاویه180درجه قرار می‌دهیم و کمی شانه را به داخل ببرید و موها را کات کنید و این قسمت  الگوی پشت سر می‌شود همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید.

آموزش هیرکات موی کودک آموزش هیرکات موی کودک آموزش هیرکات موی کودک

برای قسمت جلو از کف سر شروع می‌کنید و یک لایه را با قیچی میگیرید و سپس هم سطح سازی موها را تا جلوی سر انجام می‌دهید. توجه داشته باشد شانه‌ای که باید استفاده کنید شانه‌ی استاد کار باشد.

آموزش هیرکات موی کودک آموزش هیرکات موی کودک آموزش هیرکات موی کودک

در صورتی که مشتری قصد داشته باشد جلوی سر را به صورت سوزنی کوتاه کند باید مو را به سمت خودمان بگیریم و سپس کوتاه کنید چون باعث می‌شود موها به صورت خرد کوتاه شود سپس هم سطح سازی موهارا انجام می‌دهیم.

حتما بخوانید  آماده سازی پوست جهت پاکسازی

آموزش هیرکات موی کودک آموزش هیرکات موی کودک

قیچی پیتاژ را بردارید  و دقیقا مانند روش گرفتن شانه و قیچی نوک موها را قیچی پیتاژ بزنید تا خوش فرم تر شود برای کف سر باید از پایین تر پیتاژ کنید زیرا در فرم دهی موثر است.

آموزش هیرکات موی کودک

در این قسمت موها را به طور کامل مرطوب و شانه کنید چون باعث می‌شود در قسمت براشینگ اصلا اذیت نشوید سپس از کف سر شروع کنید و براشینگ را انجام دهید و موها را مرتب کنید سپس کل سر را یک قیچی بزنید زیرا این کار باعث می‌‍شود هر جا که موها کوتاه یا بلندی داشته باشد این مشکل رفع شود نکته‌ی اصلی این است که سر باید راست باشد زیرا اگر کج باشد موها کج کوتاه می‌شود.

آموزش هیرکات موی کودکآموزش هیرکات موی کودک آموزش هیرکات موی کودکآموزش هیرکات موی کودک

برای بغل سر باید همانگونه که در تصویر مشاهده می‌کنید عمل کنید زیرا باید با موهای اطرافش مساوی شود.

آموزش هیرکات موی کودک

در مرحله‌ی آخر براشینگ را انجام دهید و به موها تافت بزنید.

آموزش هیرکات موی کودک

نکات کلیدی:

1- همیشه شانه به دور قیچی می‌چرخد و موها را حتما براشینگ کنید تا فقط مقداری رطوبت داشته باشد.

2- برای قیچی سعی کنید از قیچی های کوچک استفاده نکنید و از قیچی‌های ساقه‌ای و دسته عسلی استفاده کنید چون تیغه‌هایش کاملا صاف و سبک است.

3- برای گرفتن شانه باید دقت کنید شانه را به داخل نبرید و شانه کاملا صاف باشد.

4- در صورتی که مبتدی هستید ابتدا با قیچی پیتاژ سبک شانه و قیچی را انجام دهید تا حرفه‌ای شوید هر جا که احساس کردید مو پر است به جای دوبار پیتاژ سه بار این کار را انجام دهید همچنین برای جلوی سر اگر مو کم پشت بود نباید پیتاژ را انجام دهید.

5- در زاویه بندی باید دقت داشته باشید بعد از براشینگ، موهای بغل باید در زاویه 90 درجه به سمت بالا باشد و اساس مو را نیز باید بتوانید تشخیص بدهید که به کدام سمت قرار دارد.

با آرزوی موفقیت و بهروزی برای شما عزیزان .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.