دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

آموزش ویتامینه کردن انواع مو

آموزش ویتامینه کردن انواع مو

شست و شوی موی سر قبل از ویتامینه کردن

پیش بند ببندید. سپس موها را کاملا شانه زده و با استفاده از شامپوی مخصوص مو و آب گرم موها را بشویید. با حوله آب اضافی مو ها را گرفته، طوری که مو ها کمی رطوبت داشته باشد و از ویتامینه مخصوص استفاده کنید.

شست و شوی موی سر قبل از ویتامینه کردن

لوازم و ابزار کار ویتامینه

پیش بند، حوله، کلاه پلاستیکی، برس، کاسه، انواع کرم های ویتامینه مخصوص موهای خشک و چرب، رنگ شده و …

نحوه استفاده از محصولات محافظت کننده موها

ویتامینه های مو به صورت گیاهی یا شیمیایی موجود است که در تیوپ های مختلف به صورت کاسه ای عرضه می گردد. اگر از ویتامینه های تیوپی استفاده می کنید یک تیوپ برای چهار بار ویتامینه آقایان و برای دو بار ویتامینه ی موهای خانم ها استفاده می گردد.

مقدار مورد نیاز ویتامینه را در یک ظرف غیرفلزی با آب ولرم مخلوط کرده و خوب به هم بزنید.

مو ها را به چهار قسمت تقسیم کرده و از پشت سر از ریشه تا ساقه موها را به ویتامینه آغشته کنید.

ماساژ موها باید به حالت دورانی بوده و پوست و موی سر کشیده نشود.

زمان مکث روی سر کلاه پلاستیکی گذاشته و داخل سشوار کلاهی یا بخار سشوار قرار دهید و 20 دقیقه مکث کنید.

نحوه استفاده از محصولات محافظت کننده موها

شست و شوی موی سر پس از استفاده از محصولات محافظت کننده

بعد از 20 دقیقه مکث کلاه پلاستیکی را برداشته و مجددا ماساژ داده و موها را با آب ولرم آب کشی نمایید. با حوله خشک کرده و از هیچ مواد شوینده ای روی آن استفاده نکنید.

نکته (برای خشک کردن کامل موها از سشوار هم استفاده نکنید.)

طول درمان مو با ویتامینه حداقل 6 ماه است. ویتامینه را حداکثر 3 بار در هفته استفاده کنید. و برای جذب بهتر آن 3 الی 5 دقیقه مو ها را ماساژ داده و از دما و بخار در جذب بهتر مواد بهره بگیرید.

نکته (ویتامینه در بخار حمام نتیجه بهتری می دهد.)

شست و شوی موی سر

ویتامینه کردن انواع مو

ویتامینه کردن موهای رنگ شده

برای ویتامینه موهای رنگ شده از یک شامپوی محافظ رنگ مو استفاده کنید و موها را شست و شو دهید. ماسک یا کریم تقویت کننده را به موها زده و موها را ماساژ دهید. پس از مکث کافی که در بروشور مواد ذکر شده، موها را با آب ولرم آب کشی کنید. این مواد به موهای رنگ شده رطوبت رسانده و کوتیکول موها را بازسازی می کند و موجب براق شدن موهای رنگ شده می شود.

ویتامینه کردن موهای بیش از حد خشک

ویتامینه موهای خشک را مانند موهای رنگ شده انجام دهید. اما بعد از آب کشی و قبل از خشک کردن موها مقداری مواد ویتامینه را گرفته و دست های خود را به مواد ویتامینه آغشته کنید و به مو ها زده و ماساژ دهید. سپس موها را خشک نمایید. این کار موها را نرم کرده و مانع خشک شدن موها می گردد.

ویتامینه کردن موهای آسیب دیده

موهای آسیب دیده موهایی هستند که کوتیکول آن ها تخریب شده است، برای بازسازی این موها از آمپول های بازسازی کننده استفاده نمایید. بدین منظور با شامپوهای مخصوص، موهای آسیب دیده را بشویید. سپس موها را آب کشی کرده و آمپول بازسازی کننده را روی سر زده و پخش کنید، با نوک انگشتان مو ها را ماساژ دهید و با آب ولرم موها را آب کشی کنید.

ویتامینه مو هایی که پوست سر سوزش و خارش دارد:

ترکیب ویتامنه مخصوص موهای چرب و موهای خشک برای این افراد مناسب است. افرادی دچار این بیماری می شوند که دارای پوست های حساس هستند. برای درمان این افراد باید از ترکیب دو ویتامینه بعد از هر استحمام استفاده کرده و تا بهبودی کامل ادامه دهند. ترکیب ویتامینه ها برای موهایی که پیاز آن ها ضعیف شده و یا اثر رنگ و دکلره خشک و شکننده شده اند نیز مناسب می باشد.

برای ترکیب ویتامینه یک دوم ویتامینه مخصوص مو های خشک را با یک چهارم ویتامینه مخصوص موهای چرب ترکیب کنید و به آن آب اضافه نموده و خوب هم بزنید. سپس روی موها زده و خوب ماساژ دهید. کلاه پلاستیکی گذاشته و از سشوار یا دستگاه بخار استفاده کنید.

نکته (مهم ترین ویژگی یک ماده ی تمیز کننده ی پوست: هم محلول در آب و هم محلول در چربی باشد.)

ویتامینه مو همراه با ماساژ حرفه ای

برای ماساژ حرفه ای پوست سر ویتامینه را به ریشه ی موها زده و به حالت دورانی با انگشتان ماساژ دهید. مواظب باشید ناخن ها به پوست سر آسیب نزنید.

آمپول تقویتی مو

ازجمله محصولات ویتامینه ی موها آمپول های تقویتی است که برای معالجه ی خشک، شکنندگی و ریزش موها می توان از آمپول های تقویتی استفاده نمود. این آمپول ها ترکیبی از اسید آمینه و ویتامین H2 است که فعالیت سلول های پوست سر، غدد چربی اطراف ریشه مو را متوقف می کند.

ویتامینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *