دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

ابزار آرایشگری اتو و سشوار

ابزار آرایشگری اتو و سشوار

ابزار آرایشگری سشوار

یکی از ابزار های مهم آرایشگر که برای خشک کردن و فرم دادن مو ها بعد از پیچ مورد استفاده قرار می گیرد و دارای حرارت گرم و سرد و ترموستات است. برای مو های ظریف از حرارت کم و برای مو های ضخیم از حرارت زیاد استفاده نمایید. سشوار های حرفه ای دارای دو سر هستند که یک سر آن پخش کننده حرارت است و مناسب حالت دادن مو های مجعد و سر دیگر متمرکز کننده حرارت است و زمان حالت دادن قسمت هایی از مو ها مورد استفاده قرار می گیرد. و شما می توانید برای خشک کردن از سشوار بدون سر استفاده کنید.

سشوار در انواع سشوار های دستی، سشور های کلاهی پایه دار، سشوار کلاهی دیواری موجود است.

 ابزار آرایشگری سشوار خوب

سشوار کلاهی دارای یک تایمر خودکار است که پایان کار را نشان می دهد.

ابزاری آرایشگری سشوار خوب 2

نوع دستی آن برای فرم دادن بعد از کوتاهی استفاده می شود. نوع معمولی 1200 ولت و نوع حرفه ای آن بین 1200 تا 2000 ولت می باشد.

سشوار های حرفه ای دارای دو سر هستند که یک سر آن پخش کننده حرارت است و مناسب حالت دادن موهای مجعد و حالت دار و سر دیگر متمرکز کننده حرارت است و زمان حالت دادن قسمت های از موها مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید از سشوار بدون سر برای خشک کردن استفاده نمایید.

نکات خرید یک سشوار عالی

1- سشواری مورد تایید است که قدرت بالایی داشته باشد. برای خرید سشوار به نوشته های روی جعبه آن اعتماد نکنید بلکه سشوار را به پریز وصل کنید و میزان گرمای زیاد آن،شدت پرتاپ باد به بیرون را ارزیابی کنید.

2- سبک باشد.

3- اندازه کابل آن بلند باشد.

4- دارای درجه سرعت و حرارت کم و زیاد قابل تنظیم باشد.

5- قطعه سوار شده سر سشوار را به حالت عمود( تفگی) روی آن قرار دهید. برای صاف کردن مو قطعه ای بهتر است که قطر دهانه آن باریک باشد

6- دکمه تعبیه شده بر روی سشوار که بالای دکمه روشن/خاموش قرار دارد برای زمانی به کار می رود که سشوار کشی به پایان رسیده و شما با فشردن این دکمه باد گرم سشوار را به باد سرد تبدیل می کنید و حالت مو را تثبیت می شود. یا زمانه هایی که به صورت لحظه ای به باد سرد نیاز دارید با فشردن این دکمه باد سشوار سرد می شود.

ابزار آرایشگری اتو مو

اتو مو نیز در مدل های مختلفی موجود است. بعضی از اتو ها دارای صفحه سرامیکی و برخی چدن و استیل می باشد. کلیدی جهت خاموش و روشن کردن و ولوم حرارتی در آن تعبیه شده است.

ابزار آرایشگری اتو مو عالی

اتوی موی تخت شانه دار برای لخت کردن مو ها بعد از سشوار کشیدن استفاده می شود.

اتو موی تخت بدون شانه برای بوکل های کاغذی مورد استفاده قرار می گیرد.

اتوموی تخت

ابزار آرایشگری سشوار

اتو موی بخار برای مو های آسیب دیده، مجعد، زبر و خشک مورد استفاده قرار می گیرد. دارای مخزن آب می باشد و از روی صفحه سرامیکی آن بخار خارج می شود.

اتو موی گرد برای پیچیدن ساقه مو مخصوصا حالت نوک مو استفاده می شود. دو طرف صفحه این اتو حالت انحنا دارد که مو ها به راحتی فرم می گیرند.

مدل های ویو درشت و ریز برای حالت ویو دادن به مو ها و تزیین مورد استفاده قرار می گیرد که به طور پرس کردن انجام می شود. اتو ویو را گذاشته، مکث کنید تا گرم شود.

قسمت هایی از مو که می خواهید، ویو شود پرس کنید.

آموزش های مرتبط 

برای آشناییی بیشتر میتوانید معرفی ابزار آرایشگری کودک را نیز مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *