دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

استخوان بندی سر، صورت

استخوان بندی سر ؛ صورت

استخوان های جمجمه

 به 2 دسته تقسیم می شود.

– استخوان کاسه ی سر

که شامل 8 قطعه می باشد.

استخوان جمجمه

– استخوان چهره

که دارای 14 قطعه استخوان می باشد.

استخوان چهره

استخوان های کاسه سر 4 قطعه آن فرد که در وسط خط سر جای دارد و 2 قطعه دیگر جفت است که در طرفین جمجمه جای دارد. در جلوی سر استخوان های پیشانی، در وسط فرو رفتگی استخوان پیشانی، استخوان پرویزنی، در وسط کاسه ی سر استخوان پروانه ای یا شب پره ای و استخوان پشت سری در عقب سر است که این 4 استخوان فرد است و استخوان آهیانه در طرفین بالای کاسه ی سر استخوان گیجگاهی در زیر استخوان آهیانه است که این 2 استخوان زوج می باشد و به صورت قرینه در طرفین جمجمه قرار دارد و از جمله استخوان های پهن است.

استخوان های صورت

استخوان های صورت 14 قطعه است. آرواره ی پایین یا فک تحتانی که یک استخوان متحرک بوده و به شکل نعل اسب است، بقیه به هم چسبیده و به نام آرواره ی بالا نام گرفته اند.

13 استخوان آراوره ی بالا، 1 استخوان فرد میانی و بقیه، قرینه و جفت هستند. این استخوان ها شامل: استخوان فک بالایی، استخوان مخصوص بینی، استخوان کامی، استخوان گونه ای و … .

استخوان های گونه

برجستگی گونه به دلیل وجود استخوان های گونه در دو طرف صورت است. در وسط استخوان های فک بالایی، پیشانی، شب پره و گیجگاهی استخوان های گونه به شکل پل قرار دارد. این استخوان ها و نحوه ی قرار گرفتن آن ها را با انگشتان دست به راحتی می توان احساس نموده و از جمله استخوان هایی که در متعادل سازی چهره و آرایش نقش به سزایی دارد استخوان گونه است.

حتما بخوانید  آموزش لایرینگ موی کودک

استخوان بندی بینی

استخوان بینی

استخوان مخصوص بینی 2 عدد است که به صورت قرینه می باشد. استخوان های بینی در جلو و استخوان های فک بالا و کامی، دیواره های خارجی و کف بینی را تشکیل می دهند.

استخوان کامی به شکل زاویه ی 2 سطحی می باشد که در ساختمان جدار حفرات بینی، دهان و کاسه ی چشم است.

استخوان شاخک تحتانی بینی، از سطح داخلی استخوان های فک بالایی به سمت داخل بینی ادامه می یابند.

استخوان تیغه ی بینی: قسمت تحتانی دیواره ی استخوان میانی حفره ی بینی را تشکیل می دهد که قسمت بالای این دیواره از استخوان پرویزنی است.

برای کسب تجربه بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ی ساختمان صورت گردن و ماهیچه های آن را مطالعه نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.