مقالات آرایشگری زنانه

انجام حمام رنگ روی مو

انجام حمام رنگ روی مو

برای تیره نمودن موها تا 1 درجه، رنگ مصرفی را از رنگ انتخابی 1 درجه تیره تر انتخاب کرده و با اکسیدان 3% مخلوط کنید.

اگر موها ریشه و ساقه یک رنگ بود به صورت شامپوی رنگی، یعنی 1 درجه تیره تر با اکسیدان 3% کمی شامپو ترکیب نموده و روی کل موها بمالید.

اما اگر رنگ ساقه و نوک موها روشن تر باشد. ابتدا ساقه یا نوک مو و بعد از 10 دقیقه مکث به تمام قسمت های دیگر مو بزنید.

رنگ های طلایی و رنگ های اصلی دارای قدرت پوشانندگی قوی هستند لذا جهت تیره نمودن موها تا 2 درجه از این رنگ ها استفاده نمایید.

روش کار

روی موهای روشن از رنگ های تون آن که با آب مخلوط شده باشد، مانند عمل دانه مصنوعی دادن استفاده کرده و موها را خوب ماساژ دهید تا مواد جذب موها شده سپس موها را آب کشی کرده و رنگ انتخابی را با اکسیدان 6 مخلوط نموده و ریشه و ساقه را با هم رنگ بزنید بعد از 20 دقیقه مکث نمودن موها را آب کشی کنید و استفاده از این روش برای موهای آسیب دیده بسیار مناسب است.

برای تیره کردن موها تا 3 درجه یا بیش تر اگر موهای روشن آسیب دیده باشد یا رنگ را به خوبی جذب نکند باید از روش دانه های مصنوعی دادن استفاده نمود.

برای این منظور اول از رنگ های گروه قرمز، مسی و طلایی در پایه متوسط و تیره را انتخاب نموده با آب مخلوط نمایید. اگر نوک موها و ساقه بی رنگ تر باشد، اول ساقه و نوک موها را بزنید؛ ولی اگر کل موها یک رنگ باشد، کل موها را آغشته نمایید و پس از مکث 10 الی 15 دقیقه رنگ مورد نظر را با اکسیدان 6% به موها بزنید.

حتما بخوانید  رکورد اصلاح موی دخترانه در یک دقیقه توسط استاد بیک

– با رنگ های تون آن تون هم می توانید موها را 3 درجه تیره نمایید.

طرز کار: رنگ های تون آن تون را با آب مخلوط کرده، روی موهای روشن بزنید، این کار مانند دانه مصنوعی دادن می باشد موها را خوب ماساژ داده تا رنگ کاملا جذب مو شود. موها را آب کشی نموده و سپس رنگ انتخابی را با اکسیدان 6% مخلوط کرده و ریشه و ساقه را با هم بمالید. پس از مکث 20 دقیقه موها را آب کشی نمایید. این روش برای موهای آسیب دیده، بسیار مناسب است.

– برای به دست آوردن رنگ شرابی که دوام بیشتری داشته باشد، رنگ های شرابی بدون اکسیدان روی مو بمالید. بعد از 10 دقیقه مکث رنگ شرابی را با اکسیدان 10 حجمی مخلوط کرده و به موها زده،بعد از مکث کافی موها را آبکشی کرده و با این کار دوام مو زیاد می شود.

– برای دانه مصنوعی دادن می توان از رنگ های موقت و نیمه دایم استفاده کرد. فقط رنگ های نیمه دائمی و رنگ ژله ای است که موها را در پایه، تیره می کند. این نوع رنگ ها (البته خمیری) را می توان با آب ترکیب کرده تا کمی رقیق شود و پس از 10 دقیقه مکث رنگ مو را با اکسیدان کرم 10 حجمی ترکیب کرده و روی موها بزنید.

تبدیل رنگ های گرم به سرد و سرد به گرم در همان پایه رنگ

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.