دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

انواع آرایش در دهه های مختلف

انواع ارایش در دهه های مختلف

پایه آرایش در دهه 1920 روشن بود. سایه چشم تیره از وسط گوشه خارجی چشم زده می شد. ابروها را به سمت شقیقه ها گرفته و تاج ابرو را پایین می آورند. از رژ لب تیره استفاده می کردند و دالبر بالای لب را به حالت گرد می کشیدند. رژ گونه نیز گونه نیز صورت روشن انتخاب می شد.

در دهه 1390

پایه آرایش در دهه 1930 روشن بوده و رنگ سایه ها نیز تیره برای پلک پایین و از مداد چشم رنگ روشن استفاده می شد. فرم لب های گرد همراه با رژ لب قرمز تیره مد بود.

در دهه 1940، 1950

آرایش به صورت ساده و معمولی انجام می شد. ابرو ها را به فرم بلند و طبیعی آرایش می کردند و در انتهای چشم مژه مصنوعی استفاده می کردند. پیشانی پهن و دالبر بالای لب را به صورت نیم دایره طراحی می کردند. آرایش چشم به طرف بالا در سال 1950 مد بود و ابرو ها به صورت باز طراحی می شد.

در دهه 1970

آرایش چشم در دهه 1970 پر کارتر شده و برای این که چشم ها درشت به نظر برسد، خط چشم در بالا و پایین چشم استفاده می شد. ابرو ها نازک، کلفت یا حتی برنداشته مد بود و سایه چشم روشن را زیر ابرو می زدند. از مژه مصنوعی استفاده می شد. و مژه ها در قسمت بالا پایین چشم پراکنده بود.

در دین مقدس اسلام به آرایش اهمیت بسیار داده و در مورد پاکیزگی و آراستگی احادیث و روایات بسیاری نقل شده است. در زمان پیامبر اسلام از سوزاندن دانه های روغنی برای سیاه کردن چشم ها و از حنا برای رنگ کردن دست و پا استفاده می کردند. در هند نیز آرایش از اصول دینی محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *