دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

انواع روش های کاشت ناخن

انواع روش های کاشت ناخن

کاشت ناخن چیست؟

گفته می شود داشتن دست های زیبا به داشتن ناخن هایی زیبا وابسته است. که به همین دلیل امروزه خانم ها به سمت روش های زیباتر کردن ناخن ها از جمله کاشت ناخن می روند.

برخی از خانم ها جهت زیبایی و برخی دیگر به دلیل مشکلات ظاهری و رنگ در ناخن هایشان به کاشت ناخن روی می آورند.

کاشت ناخن نوعی آرایش و تزئین ناخن می باشد که به طرق مختلف و با استفاده از مواد مختلف به شکل ناخن مصنوعی بر روی ناخن طبیعی با ماندگاری طولانی چسبانده می شود. برای این کار ابتدا سطح ناخن به وسیله سوهان برقی تراشیده می شود تا لایه نازکی از ناخن باقی بماند که این کار به دلیل این می باشد که از برآمدگی اولیه ناخن کاسته شود تا در نهایت ناخن طبیعی بنظر برسد.

از محاسن کاشت ناخن می توان به این مورد اشاره نمود که کسانی که مشکل جویدن ناخن دارند با کاشت ناخن می توانند این عادت خود را ترک نمایند زیرا مواد استفاده شده در آن بسیار تلخ و بدمزه می باشد.

 

انواع کاشت ناخن

در حالت کلاسیک دو نوع اصلی از انواع کاشت ناخن تعریف شده که بقیه روش های متنوع آن، برگرفته از همین دو روش ابتدایی می باشند. در بسیاری از موارد می توان با اضافه نمودن زیورآلات مخصوص ناخن، شاخه جدیدی از انواع کاشت ناخن را به وجود آورد.

1. کاشت ناخن پودریکاشت ناخن پودری

معروف ترین روش کاشت ناخن می باشد. از ترکیب پودر اکریلیک (در رنگ های مختلف) و لیکوئید لایه ای محکم ساخته می شود و به وسیله پرایمر در زیرسازی ناخن  و سوهان کشی های مختلف در سطح کاشته می شود. از پرکاربردترین و بادوام ترین انواع کاشت ناخن می باشد و استحکام بالایی دارد.

2. کاشت ناخن ژله ای

 

کاشت ناخن ژله ای

در این روش که به آن کاشت ژله ای کلاسیک نیز گفته می شود از سه لایه ژله به نام های بیلدینگ ژل، فینیشینگ ژل و تاپ شاین لایه ای شیشه ای و محکم برای سطح ناخن ها ساخته می شود. پس از هربار استفاده از این ژل بر سطح ناخن دست را در دستگاهی به نام UV قرار داده و در انتها به وسیله ماده کلینز، حالت چسبندگی آنرا از بین می برند.دوام این نوع کاشت 2 هفته می باشد.

3. کاشت ناخن قالبی یا دوآل

کاشت ناخن قالبی یا دوآل

کاشت ناخن قالبی به وسیله قالب هایی با سایز طبیعی ناخن ها صورت می گیرد (دقت شود باید تمام ناخن های دو دست یک شکل باشند در غیر اینصورت کاشت بصورت نامرتب خواهد بود) به این ترتیب که مقداری از مواد را در قالب ریخته و با مهارت بر روی صدف ناخن ها قرار داده و پس از چند ثانیه قالب را از مواد روی ناخن جدا و برمیداریم. دوام این روش کاشت بسیار کم می باشد.

حتما بخوانید  اهمیت شناخت آب برای مو

4. کاشت ناخن به روش فیبر یا گیاهی

 کاشت ناخن به روش فیبر یا گیاهی

 

 

در این روش بدون استفاده از مواد حساسیت زا با گذاشتن الیاف طبیعی به عنوان تیپ (کاغذهای بریده بریده شده) به کاشت ناخن می پردازند. مواد استفاده شده در این روش نیز ژله ای می باشند اما با فرمولاسیونی متفاوت از مواد کاشت ناخن ژله ای و پس از مرحله نیز باید دست را درون دستگاه UV قرارداده و سوهان کشی نمود.

5. کاشت ناخن اکلیلی

کاشت ناخن اکلیلی

 

این نوع کاشت نیز مشابه روش کاشت ناخن پودری بوده و با استفاده از اکلیل در قسمت فرنچ ناخن ها، به طراحی دائم تا ترمیم بعدی ناخن اقدام می شود.

6. کاشت ناخن دیپینگ

 

کاشت ناخن دیپینگ

در این روش با استفاده از پودر و پرایمر بدون استفاده از لیکوئید به کاشت ناخن پرداخته می شود.به این ترتیب که ابتدا آماده سازی اولیه (زیرسازی ناخن ها، زدن ضد قارچ) یک لایه پرایمر به سطح ناخن زده می شود و سپس تمام ناخن به شکل عمود در پودر فرو می رود تا زمانی که به حجم دلخواه در ناخن ها رسیده شود این مراحل تکرار می شوند. در نهایت سوهان کشی، بافرینگ و پولیش انجام می گردد.

7. لمینت ناخن یا لاک جلیش‌(ژلیش)

 

لمینت ناخن یا لاک جلیش

لمینت به معنای کاور کردن می باشد بنابراین لمینت ناخن یعنی کاور کردن ناخن که هم با پودر و لیکوئید و هم به روش لاک جلیش (ژلیش) انجام می گردد.

8. کاشت ناخن آکواریوم

 

 کاشت ناخن آکواریوم

یکی از عجیب ترین انواع کاشت می باشد که به وسیله حالتی خاص از چسباندن دو تیپ بر روی یکدیگر و ایجاد فاصله ای متناسب بین این دو فضایی خالی ایجاد شده که می توان با تزریق اندکی آب مقطر در آن و استفاده همزمان از اکلیل های رنگی، جلوه ای متحرک و زیبا همچون آکواریوم در این ناحیه ایجاد کرد. این روش مهارت غیر قابل انکاری را نیازمند می باشد.

9. کاشت ناخن سیلک

کاشت ناخن سیلک

در این روش حالت طبیعی ناخن ها حفظ شده و با چسباندن لایه ای از جنس ابریشم (یا فایبر گلاس) بر روی ناخن طبیعی به ایجاد ضخامتی مناسب بر روی ناخن می پردازیم. برای محکم کردن صدف ناخن از چسب مخصوص استفاده و در هر مرحله نیز از اسپری فیکس کننده استفاده می گردد.

حتما بخوانید  میزان روشنی موی طبیعی و رنگ شده

10. کاشت ناخن میکس

. کاشت ناخن میکس

 

پرطرفدارترین روش کاشت ناخن می باشد که به روش میکس اشاره نمود که ترکیبی از کاشت ناخن پودری و استفاده از تاپ شاین در مرحله آخر است که درنهایت استحکام و درخشش فوق العاده ای به ارمغان می آورد.

11. کاشت ناخن فرنچ یا فرنچ دائمی

 

کاشت ناخن فرنچ یا فرنچ دائمی

در این شیوه به وسیله پودر اکریلیک سفید یا ژل فشرده سفید در قسمت فرنچ ناخن، به ایجاد خط لبخندی زیبا و همچنین فرنچی عالی پرداخته و در انتها از پودر اکریلیک کلیر یا صورتی ملایم برای کاور نمودن تمام صدف ناخن استفاده می شود. و سوهان کاری، بافرینگ و شاینینگ بصورت کلاسیک انجام می گیرد.

12. کاشت ناخن مرمریت

کاشت ناخن مرمریت

در روش کاشت ناخن اکلیلی می توان از مرمریت نیز استفاده نمود که از سنگ های ریزه هایی بسیار براق و زیبا تشکیل شده که جلوه ای خاص به ناخن می بخشند.

13. کاشت ناخن بیبی بومر یا کاشت هایلایت

کاشت ناخن بیبی بومر یا کاشت هایلایت

 

در این روش با استفاده از دو رنگ همزمان در قسمت ریشه و نوک انتهایی ناخن به ادغام کردن این دو رنگ در یکدیگر پرداخته و حالتی از تنالیته فید شده ایجاد می نماییم به طوری که مرز محو شدن این دو رنگ در یکدیگر قابل تشخیص نباشد. در این روش نیز دست به مدت 180 ثانیه در دستگاه UV قرار می گیرد و درنهایت سوهان کاری انجام می شود و لایه ای از تاپ کت براق را بر ناخن ها می زنیم و دست را مجددا در دستگاه قرار می دهیم.

14. کاشت ناخن موقت یا تیپ گذاری

این نوع زیباسازی در مجموعه کاشت ناخن به شمار نمی آید اما به جهت تیپ گذاری موقت استفاده می شود جزئی از لیست کاشت ناخن خواهد بود که بر روی سطح ناخن از لاک ناخن یا استیکر استفاده می شود. این روش بسیار کم دوام می باشد.

 

نکات ایمنی بعد از کاشت ناخن:

1. از تماس با اجسام آلوده بپرهیزید.

2. از هرگونه ضربه واردن شدن به ناخن های خود جلوگیری کنید.

3. در صورت استفاده از مواد شوینده از دستکش استفاده نمایید.

4. در صورت استفاده از استخر و حوضچه های عمومی امکان بروز بیماری های قارچی وجود دارد پس از استفاده از این موارد پرهیز نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.