مقالات آرایشگری مردانه

انواع پراکسید

انواع پراکسید

– پراکسید کرم

اکسیدان کرم آب اکسیژنه تثبیت شده است که کرم محافظ نیز دارد. از خشکی و شکنندگی موها زمان رنگ آمیزی جلوگیری می کند. پراکسید کرم در 3 شماره به طور معمول و در 6 شماره به صورت تخصصی به بازار ارایه می گردد. اکسیدان کرم دارای یک اسید برای پایدار نمودن و حاوی مواد تیره کننده، هم چنین عوامل تغلیظ کننده است. بسته به حجم اکسیدان کرم قدرت آن تعیین می شود. اکسیدان کرم با حجم کم از قدرت کم تری و اکسیدان کرم با حجم بالا دارای قدرت بیش تری است.

PH اکسیدان کرم، اسیدی است و با رنگ که PH قلیایی دارد ترکیب شده و باعث می شود موها رنگ شوند. امروزه از انواع پراکسیدها، اکسیدان کرم کاربرد بیش تری دارد. زیرا نگه داری اکسیدان کرم نسبت به آب اکسیژنه راحت تر است و هم چنین درب آن اگر باز بماند چون حجم ثابت دارد فاسد نمی شود. بهتر است درب اکسیدان کرم را ببندید و در جای خشک و خنک نگهداری نمایید. از اکسیدان های استاندارد استفاده کرده و به تاریخ مصرف اکسیدان نیز توجه کنید. برای ضعیف کردن اکسیدان می توانید آن را با مقدار مشخصی آب ترکیب کنید.

مثال:

(اکسیدان کرم 20 حجمی) 40 CC = آب CC 20 + CC 20 اکسیدان کرم 40 حجمی

(اکسیدان کرم 30 حجمی) 60 CC = آب CC 20 + CC 40 اکسیدان کرم 40 حجمی

– پراکسید مایع

فرمول آب اکسیژنه (H2O2) است، ظاهری شبیه آب دارد در واقع آب اکسیژنه پراکسید مایع است. به دلیل استفاده نکردن ازکرم محافظ در آب اکسیژنه سبب خشک شدن موها شده و اگر درب آن باز بماند زود اکسید شده و فاسد می گردد. برای پایداری بیش تر آب اکسیژنه یک اسید به آن اضافه کرده تا میزان اکسیداسیون آن را کاهش داده و در ظرف های مات و پلاستیکی دور از نور و حرارت نگه داری می کنند. در غیر این صورت به آب و اکسیژن تجزیه می شود.

– پراکسید جامد

به صورت قرص اکسیژنتا در اندازه ی یک گرمی در بازار عرضه می شود. اگر تعداد مشخصی از قرص را با مقدار مشخصی آب ترکیب کنید. آب اکسیژنه با حجم لازم را به دست می آورید که باید آب اکسیژنه به دست آمده را در ظروف غیر فلزی نگه داری کرده و مصرف نمایید.

– پراکسید پودری

پراکسید پودری در بسته های 5 گرمی در بازار ارائه می گردد. برای درست کردن آب اکسیژنه مقدار مشخصی پودر را با مقدار آب مشخص ترکیب کرده و مانند انواع دیگر پراکسیدها نگه داری کنید. امروزه قرص اکسیژنتا و پودر اکسیژنه کاربرد زیادی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *