دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

اهمیت شناخت آب برای مو

اهمیت شناخت آب برای مو

آب فراوان ترین و مهم ترین عنصر زمین است. به عنوان حلال کلی تقسیم بندی می شود. زیرا در مقایسه با حلال هایی دیگر که تاکنون شناخته شده است. توانایی حل کردن بسیاری از مواد را دارد.

نقش آب در رشد موها

۱- آب منبع اصلی رسیدن انرژی به بدن است.از جمله سلولهایی که در رشد موها موثرند.
۲- آب با رساندن ویتامینها در رشد مو موثر است.
۳- آب عمل هیدرولیز را به عهده دارد و پالسهای الکتریکی وعصبی را که لازمه زنده بودن سلول است را منتقل می کند.
۴- ریشه های مو و پوست سر، عصبهای زیادی دارند که نسبت به نور و انرژی حساس هستند. فعالیت این اعصاب، بستگی به وجود آب دارد.
۵- نوشیدن آب کافی، در از بین رفتن شوره سر، نقش موثری دارد.

آب، باعث تغذیه بهتر فولیکولهای مو می شود و در نتیجه وضعیت ساقه مو بهبود می یابد.در صورت کم شدن آب بدن، موها خشک و شکننده می شوند و در نهایت دچار ریزش می گردند.
پس حتما نوشیدن حداقل شش لیوان آب را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

آب تازه از رودخانه ها و جویبارها از طریق ته نشینی (ماده ای که در ته فرو می رود.) و فیلتراسیون تصفیه می شود (گذر آب از ماده متخلخل مانند کاغذ فیلتر یا ذغالی) تا مواد گلی تعلیق، شن و مواد ارگانیک را از آن جدا کند. قبل از این که آب وارد خطوط لوله کش آب شود. مقدار کمی کلر برای از بین بردن باکتری ها به آن افزوده می شود.

آب جوشان در دمای 212 درجه فارنهایت (1000 درجه سلسیوس) بیش تر میکروب ها را از بین می برد. آب هم چنین می تواند با عمل تقطیر، روند گرم کردن آب تصفیه شود. بدین ترتیب بخار می شود و سپس بخار تصفیه شده را فشرده می کند که به صورت آب جمع می شود. تقطیر اغلب در تولید لوازم آرایش و بهداشتی استفاده می شود. آب عنصر مهمی در صنعت آرایش و بهداشتی است. زیرا برای شامپو ترکیب کردن حلال ها و کارهای بسیار دیگری استفاده می شود.

حتما بخوانید  شیر پاک کن (مراقبت از پوست)

آب و انتخاب شامپو

بسته به انواع و مقدار مواد معدنی موجود آب، آب می تواند به 2 دسته تقسیم شود.

اگر بدانید که آب در سالن شما سخت یا نرم است، خواهید توانست در انتخاب شامپو حرفه ای تر عمل کنید. بیش تر شرکت های آب، نرم تر می توانند برای شما کیت تست کردن آب فراهم کنند تا میزان سخت یا نرم بودن آب را تعیین کنید. (نرم، تا حدی سخت، بیش تر سخت، سخت بیش از حد سخت)

آب و انتخاب شامپو

آب نرم، آب باران یا آب نرم شده شیمیایی است که فقط مقدار کمی مواد معدنی دارد، از این رو این امکان را به صابون و شامپو می دهد که آزادانه کف کنند. به همین دلیل برای شامپو زدن ترجیح داده می شود. آب سخت اغلب در آب سالم یافت می شود و حاوی مواد معدنی است که توانایی صابون و شامپو را برای کف کردن کم می کند. آب سخت ممکن است نتایج سرویس رنگ کردن مو را تغییر بدهد. با این حال، روندهای پردازش آب می تواند، آب سخت را نرم کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.