مقالات آرایشگری مردانه

اهمیت ظاهر آرایشگر در آرایشگاه

پوشش ظاهری آرایشگر و بهداشت فردی

به عنوان یک آرایشگر همیشه مرتب و تمیز و جذاب باشید، چرا که نامرتب بودن لباس شما علاوه بر این که توهین آمیز است، باعث آزار و اذیت مشتری می شود.

لباس مناسب آرایشگر روپوش سفید نخی است. باعث می شود هوا در بدن جریان داشته و عرق کردن را کاهش می دهد. هم چنین لباس نخی سفید، پاکیزگی و نظافت آرابشگر را بیش تر نشان داده و احساس خوبی به مشتری می دهد.

 

نحوه ی پوشش ظاهری و رعایت بهداشت

بهداشت شخصی

هر روز دوش گرفته و به حمام بروید. قبل از کار از دئودورانت استفاده نمایید و  به طور کلی مرتب و پاکیزه باشید. زمانی که مشغول به کاری هستید، مسائل زیادی وجود دارند مورد توجه قرار می گیرند.

اگر با لحنی تند و نامناسب سخن بگویید، بیش تر مشتریان به جای دیگری مراجعه می کنند. بهداشت شخصی اهمیت داشتن نظافت روزانه می باشد که پیروی از عادات بهداشتی خوب را نشان می دهد. کار کردن به عنوان یک متخصص به این معنی می باشد که شما به خوبی به مشتریان بفهمانید که به عادت های بهداشتی خوب نیاز دارند. یکی از راه های مناسب برای تضمین این که همیشه تمیز باشید و بوی خوبی داشته باشید. این است که مجموعه بهداشتی ایجاد کرده و در کار از آن استفاده کنید.

متصور شدن ظاهرها

در حیطه کاری که انتخاب کرده اید، داشتن پوست و موی مرتب و تمیز نشان دهنده تعهد شما به زیبایی هر روزه ظاهر خود است.

مرتب و تمیز بودن موهای خود را حفظ کنید. از پوست خود نیز مراقبت کنید.

حتما بخوانید  طراحی خط

پوشش برای موفقیت

آن چه بیرون از محل کار می پوشید را خودتان انتخاب کنید. اما انتخاب پیش بند شما هنگامی که کار می کنید بیان گر تصور حرفه ای تان است که با تصور از آرایشگاه شما سازگاری دارد. زمانی که برای خرید لباس های کار می روید این تصور را داشته باشید که زمان ارائه خدمات به مشتری با آن لباس ها چه شکلی دیده می شوید. آیا این همان تصویری است که برای مشتری شما قابل قبول است؟

لباسی انتخاب کنید که  کاربردی و راحت و به سبکی خاص و مختص آرایشگاه شما باشد.

رفتار کردن به طور حرفه ای

مسلما بهداشت، آراستگی و لباس، تصور و ظاهر حرفه ای از نوع رفتار، آداب و رسوم و تعاملات با دیگران تاثیر می پذیرند. حفظ نمودن ظاهر و حالت مثبت در کار به شما کمک خواهد کرد تا رفتار مناسبی داشته باشید و تصور مثبتی ارائه کنید. یک حرفه ای حتی تحت فشار کاری باز هم ادب و نزاکت را رعایت می کند از طرفی سعی کنید.

با همکاران خود رابطه ی مناسبی برقرار کنید این امر به شما در کشف رازها و نکاتی خاص که آنان مورد استفاده قرار می دهند کمک می کند که معملا با خوش رویی به دست می آید همچنین تجربیات خود را انتقال داده و متقابل تجربیات دیگران را دریافت کنید این امر به پیشرفت شما کمک قابل توجهی می کند.

ظاهر جسمی

ظاهر جسمی حالت چهره، لحن حرف زدن، نوع ادبیات و کلمات مورد استفاده و حتی روش راه رفتن می باشد.

حتما بخوانید  آموزش ویدیویی اصلاح موی کودک توسط استاد بیک
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.