دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

بیماری های پوستی

بیماری های پوستی

از جمله عواملی که باعث ایجاد عوارض پوستی می شود، شامل: رژیم غذایی نامناسب، شرایط محیطی موجود و اختلال در کار اجزای داخلی بدن.

کومدون های باز یا سر سیاه

جوش های سر سیاه، سر باز هستند.  به دلیل تجمع مواد رنگ دانه ای لابه لای سبوم، سیاه رنگ شدن آن ها و قرار گرفتن سبوم در معرض هوا و آلودگی های محیطی بعد از راه یافتن به طور مستقیم به سطح پوست کومدون های سرسیاه به وجود می آید.

کومدون های باز یا سر سیاه

کومدون های بسته یا سر سفید

این نوع کومدون ها بیش تر در نواحی چرب صورت مانند ناحیه T کتف و ستون فقرات زمانی که دهانه فولیکول به هر دلیلی بسته شود، سبوم تجمع یافته و ایجاد می شوند که این حالت زمینه ای برای تکثیر باکتری است.

کومدون های بسته یا سر سفید

کیست چربی

کیست های چربی بیش تر در نواحی اطراف چشم به صورت نرم و سفت دیده می شود. دلایل ایجاد این عارضه گیر افتادن چربی زیر پوست است که حالتی شبیه به کیست سفید رنگ ایجاد می کند.

کیست چربی

منافذ باز پوست در پوست های خیلی چرب

پوست هایی که خیلی چرب هستند و کاملا براق دیده می شوند، دارای منفذ های باز زیادی هستند. این پوست ها اگر به طور مرتب تمیز نشوند، چربی درمجاری ترشحی جمع می شود و مجاری آن گشاد شده، باعث باز ماندن منفذهای پوست می شود. این منفذها روی پوست باقی مانده و با چشم دیده می شوند.

منافذ باز پوست در پوست های خیلی چرب

چین و چروک و افتادگی پوست

با افزایش سن و نازک شدن پوست، چین و چروک ها، در پوست افزایش می یابند و تغییر رشته های الاستین، از رشته های خطی باریک به توده های ضعیف و نامنظم از یک طرف، باعث کم شدن حالت ارتجاعی پوست شده و کاهش تخریب کلاژن از طرف دیگر، باعث کم شدن قدرت پوست و شل شدن آن می گردد، که خشکی بیش از حد و حالت های عصبی نیز، این مساله را تشدید می کند، مراقبت از پوست و استفاده از محصولات آرایشی به طور صحیح، پیری پوست را به تاخیر می اندازد.

حتما بخوانید  اصلاح و ویتامینه شدن مو با آتش

چین و چروک و افتادگی پوست

کدر شدن پوست

ضخیم شدن طبقه ی شاخی و کراتینی پوست، آلودگی هوا، عامل داخلی و افزایش سن، باعث کدر شدن پوست می گردد. برای از بین بردن این حالت پوست، صورت را پاک سازی کرده ولایه شاخی پوست را از بین ببرید. به این منظور می توانید، از پاک کننده هایی مانند: شیر پاک کن، تونیک ها و لایه بردارهای ضعیف استفاده کنید.

کدر شدن پوست

ترک خوردگی پوست

هنگامی که پوست خیلی خشک شود ترک بر می دارد. توجه کنید که شرایط سرد و خشک آب و هوایی این عارضه را تشدید می نماید. پوست خشک را باید درمان نمود که از بروز ترک خوردگی جلوگیری به عمل آید. استفاده از مرطوب کننده و نرم کننده برای این پوست ها ضروری است.

ترک خوردگی پوست

تعریق بیش از حد

ممکن است یک عامل ژنیتیکی داشته و نشانه ای از یک مشکل زمینه ای مثل دیابت یا غده تیرویید داشته باشد. معمولا ابتدا موقع بلوغ تعریق بیش از حد ظاهر شده و تا سن 30 سالگی از بین می رود.

تعریق بیش از حد

پسوریازیس

پسوریازیس به شکل آسیب دیدگی های قرمز رنگ شفافی است که پوشیده از پوسته بوده و بیش تر در انگشتان پا، پوست سر و ناخن ها و نواحی که تماس زیاد و دچار آسیب دیدگی هستند دیده می شود.

 پسوریازیس

زرد زخم

از ویژگی این بیماری، حالت پوسته پوسته و دلمه ای به حالت تاول است که در نواحی باز بدن مانند، صورت گردن و گوش نمایان می شود. حالت مسری داشته و شکلی نامنظم دارد. بروز آن فصلی است. عامل ایجاد بیماری زرد زخم، باکتری استرپتوکوک یا استافیلوکوک می باشد.

حتما بخوانید  رنگ های موقت مو (ویژگی ها و فواید)

زرد زخم

کهیر

واکنش دفاعی بیمار گونه پوست نسبت به محیط است که به شکل برجستگی به رنگ قرمز و خارش دار بر اثراستفاده از پاک کننده و شوینده ها نیش حشرات و … دیده می شود.

کهیر

کک و مک

بر اثر تجمع پیگمنت های رنگی، کک و مک در سطح پوست ظاهر می گردد. ضایعات و لکه های قهوه ای کم رنگی هستند که در افراد بور و سفید پوست دیده می شود. در اوایل کودکی 2 تا 4 سال کک و مک شایع است این ظایعات روی گونه، بین شانه ها و گردن و جاهایی که در معرض آفتاب قرار دارد بیش تر بروز می کند، لکه ها در زمستان کم رنگ تر و در تابستان پر رنگ تر می شود.

لکه های ناشی از آفتاب، (لکه های قهوه ای)

کک و مک

کوپروز

اجتماع مویرگ های خونی قابل رویت که در اثر کاهش حالت ارتجاعی و افزایش درجه حرارت و سن یا دستکاری اشتباه گشاد شده باشد و به حالت اولیه برنگردد کوپروز می گویند که به دلیل اشکال در خون مویرگ ها خاصیت ارتجاعی شان کم می شود.

کوپروز

ملاسما (کلواسما)

ملاسما به شکل قرینه و معمولا در پیشانی گونه و بالای لب به شککل نواحی قهوه ای تیره تا روشن بروز می کند.

ملاسما (کلواسما)

تب خال

به تاول هایی که به علت نوعی ویروس به وجود می آید، تب خال می گویند. ابتدا پوست گزگز کرده یک یا چند تاول کوچک و دردناک ظاهر شده و پوست قرمز می شود. روی لب و بینی اش بیش تر دیده می شود.

تب خال

پکیج های حرفه ای

برای نمایش دور ی حرفه ای پروتز مو تهیه شده توسط استاد عزیز کاظم خسروی بیژائم (استاد بیک) بر روی لینک پکیج آموزش پروتز مو کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.