مقالات آرایشگری زنانه

تاریخچه رنگ مو در جهان

تاریخچه رنگ مو در جهان

تاریخچه رنگ مو در جهان

از گذشته های دور رنگ کردن مو رواج داشته است. یونانیان از صابون های زبر و حنا برای رنگ نمودن موهای خود و رومیان با جوشاندن پوست گردو و تره فرنگی برای تیره کردن موهایشان استفاده می کردند.

طبق مدارکی که جامعه شناسان از زمان غارنشینان پیدا کرده اند، نشان می دهد که انسان ها همواره برای تغییر دادن رنگ مو و بدن شان از چیزهای مختلفی استفاده می کردند. فرانسوی ها و ساکسن های قدیمی برای نشان دادن طبقه شان، موهای شان را با رنگ های مختلف رنگ می کردند و با این کار خود در میدان جنگ، ترس را به دشمنان شان القاء می کردند.

یونانیان رنگ کردن را نشانه ی شجاعت خود می دانستند. از مخلوط خون حیوان و گیاه طبرق مصریان، یونانیان و رومیان باستان اصل منظمی را برای رنگ کردن مو به کار می برند. قرون وسطی، رنسانس و عصر ویکتور یا قرون تاریکی نامیده شده است که در طول تاریخ یک طیف کاملی از رنگ مو در میان قرون تاریکی در نتیجه یک اشتباه ژنتیکی به وجود آمد. مردم سال های زیادی با موی قرمز به جادوگری مظنون بودند.

موی قرمز طبیعی را ملکه الیزابت در قرن شانزدهم میلادی قابل قبول تر ساخت. زمان های بعد مو با اقلامی مثل حنا که به مصر باستان بر می گردد قرمز می شد. در قرن 19 میلادی پس از استفاده از رنگ های گیاهی، ترکیبات شیمیایی کشف شد. برای رنگ آمیزی الیاف حیوانی در ابتدا از این ترکیبات استفاده می گردید. دانستن قانون رنگ ها و این که رنگ ها چگونه با هم ترکیب می شوند و چه پراکسیدهایی برای مخلوط با رنگ مناسب است، رمز موفقیت یک آرایشگر در کار خود می باشد تا بتواند هنر خود را ثابت نماید.

از آن جای که بیش تر درآمد سالن ها از رنگ مو است، بهتر است برای مشتری از رنگ های ترکیبی استفاده کنید، به چند دلیل ترکیب رنگ مهم است.

با توجه به سلیقه مشتری رنگ جدیدی پدید می آورید که مشتری بعد از دو ماه دیگر مراجعه می کند و می خواهد که ریشه ها را رنگ کند. شما همان رنگ هایی را که قبلا ترکیب کرده اید باید در دفتر یادداشت کرده و برای مشتری استفاده کنید تا همان رنگ ها را با همان نسبت به ریشه ها بزنید. این کار باعث می شود:

– هم در مصرف رنگ صرفه جویی کنید.

– هم موها یک دست رنگ می شود.

– و این که مشتری به هر سالنی مراجعه کند قادر نیست، به ترکیب رنگ شما پی ببرد، در نتیجه موهای او یک دست رنگ نمی شود و مجبور است به شما مراجعه کند، با این کار مشتری را برای خود نگه داشتید.

مساله دیگر این که می دانید که چه رنگی را با هم مخلوط کرده اید مجبور نمی شوید، کل مو را رنگ کنید. (البته اگر مشتری تان رنگ قبلی را خواسته باشد.) و به موها به علت رنگ های مکرر آسیب نمی رسانید.

– با این کار فرمول جدید با ساختار جدید به وجود می آورید. با روشن و تیره کردن رنگ ها و تغییر پراکسیدها می توانید روی موهای مختلف رنگ های جدیدی خلق کنید.

– دلیل این که شما اگر دسترسی به فروشگاه یا مغازه ای نداشته باشید. از نیمه رنگ های باقی مانده در سالن با توجه به ترکیب رنگ گرم و سرد کار مشتری را انجام داده و در وقت مشتری و خودتان صرفه جویی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *