دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

تکنیک های اصلاح مو کودک در خواب

تکنیک های اصلاح مو کودک در خواب

بعضی از کودکان را بهتر است در خواب اصلاح کنیم مانند آنهایی که خوابشان سنگین است یا آنهایی که به هیچ عنوان قابل کنترل نیستند حتی شما میتوانید به خانواده ها پیشنهاد دهید که کودک را درزمان خواب به آرایشگاه بیاورند.
می توانند برای آنکه خواب کودک سنگین شود به او شربت خواب آور بدهند، یا نگذارند در طول روز بخوابد استراحت کند و وقتی حسابی خسته شد و خوابید کودک را به آرایشگاه بیاورند.
دقت کنید زمانی که کودک را در حالت خواب به آرایشگاه می آورند، نباید کودک در آغوش والدین زیاد جا به جا شود که باعث بیدار شدن کودک می شود بنابراین کودکانی که خوابیده اند را سریع و بدون معطلی اصلاح کنید ابتدا به یکی از والدین پیش بند ببندید و سپس به کودک هم برای جلو گیری از پر مو شدن پیش بند ببندید یا یک پیش بند بلند را به هر دوی آنها ببندید.

این کودکان را به هر دو حالت نشسته و ایستاده می توان اصلاح کرد و شما با هر حالتی که راحت تر هستید اصلاح کنید معمولا کودکان مو بلند ایستاده و کودکان مو کوتاه در حد کوتاه تر از ماشین شماره بیست نشسته راحت تر است در اصلاح، البته برای آرایشگرانی که با شانه و قیچی کوتاه می کنند.

نکته مهم این است سر کودک مدام باید در جایی محکم و ثابت باشد مانند تصویر اول کودک را روی شانه سمت راست یا چپ قرار دهید و آرایشگر از پشت سر به آرامی سر را اصلاح کند و قسمت سمت راست کودک را به طور کامل تمام کنید که دیگر به آن قسمت بر نگردید حتی خط گیری را می توان آن موقع انجام داد چنان چه خواستید سر کودک را با ماشین اصلاح کنید حتما سکوت آرایشگاه را بشکنید تا کودک متوجه صدای ماشین اصلاح نشود و صدای آنرا نشنود زیرا وقتی سکوت و محیط آرام باشد و تنها صدای ماشین کنار گوش کودک باشد” کودک سریع و با ترس و استرس بیدار می شود ولی چنانچه خواستید با قیچی اصلاح کنید محیط کمی آرام تر باشد مسئله ای نیست. برای یادگیری نکات بیشتر مقاله روش های اصلاح موی کودک را مطالعه کنید.

• نکته بسیار مهم دیگر این است که هنگام اصلاح با ماشین یا هنگام خط گرفتن دور سر مانند عکس گوش کودک را گرفته تا صدای ماشین را زیاد متوجه نشود یا این کار را می توان به والدین او بگویید انجام بدهند و نکته مهم هنگام اصلاح مو جلوی سر و قسمت گیجگاه کودک که احتمال ریختن مو بر روی صورت کودک است با گذاشتن یک دستمال کاغذی یا یه کاغذ می توان از ریختن مو روی صورت کودک جلو گیری کرد. و سپس بعد از اتمام سمت راست کودک، به آرامی به والدین بگویید او را بر شانه سمت دیگر خود بگذارند و مانند سمت راست به همان شکل و به آرامی اصلاح و خط گیری کنید.

 

• نکته قابل توجه این است برای تنظیم کردن خط سر کودک، او را به آرامی به شکم خواباند والدین سر او را در دست گرفته و اصلاح این قسمت سر کودک را به پایان برسانید و برای تنظیم کردن جلوی سر کودک را به آرامی بگیرید. پشت سر او را در آغوش خودتان و صورت کودک رو به رو آرایشگر گرفته و همان طور که گفته شد مراقب باشید جلوی صورت کودک را پوشانده باشید تا مو به صورت او نریزد تا باعث آزار و بیداری کودک نشود

•نکته قابل توجه دیگر این است سر کودک که خواب است را به صورت مستقیم با آب پاش زیاد خیس نکنید زیرا باعث بیدار شدن او می شود. هنگام تمیز کردن کودک در خواب این کار به وسیله ابری نرم یا دستمال لطیف به آرامی انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *