دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

حالت های چهره در آرایشگری

حالت های چهره در آرایشگری

چهره بیضی

مشخصات: طول صورت یک و نیم برابر آن

این فرم صورت ایده آل بوده و به دلخواه می توانید مو ها را آرایش کنید. هر نوع کوپی برای این فرم چهره مناسب است. در نهایت اگر در اجزای چهره ایرادی وجود داشته باشد باید به آن توجه نمود.

چهره دراز یا کشیده: (مستطیل)

مشخصات: چهره کشیده و گونه فرو رفته

در این فرم چهره برای کم کردن طول صورت، چتری پر و بلند مناسب می باشد تا روی پیشانی را پوشش دهد. بهتر است از فرق باز برای این چهره استفاده نکنید و شقیقه برجسته شود برای قسمت شقیقه مو ها را فر کرده تا حالت پرتری در چهره ایجاد کنید. در این فرم چهره ها از مدل های شلوغ تا روی گردن استفاده کنید. برای این که صورت های مستطیلی را به فرم چهره ایده آل نزدیک تر کنیم عرض آن را بیشتر کرده و برای رسیدن به نتیجه مطلوب از مدل هایی استفاده کنید که قسمت میانی چهره را برتر جلوه دهد. بهتر است از مو های خیلی بلند برای صورت های کشیده استفاده نشود، زیرا باعث کشیده تر نشان دادن چهره می شود. سعی کنید اندازه مو ها در قسمت پشت را تا سر شانه در نظر بگیرید و از کوپ هایی که به قسمت چانه ختم می شود، برای پوشاندن صورت های کشیده استفاده کنید. در چهر مستطیلی کوپ قسمت جلو تا چانه باشد و اندازه مو ها را بلند تر از سر شانه نگیرید.

چهره گرد

مشخصات: خط رستنگاه مو در پیشانی و خط چانه گرد، همراه با صورت پهن

با کوپ کردن مو ها در این چهره سعی می کنیم صورت را کشیده نشان دهیم. برای افراد کم سن و سال بهتر است مو کوتاه و قسمت بالای سر را پف دار کرده حجم آن بیشتر به نظر برسد. بهتر است برای کشیده تر نشان دادن چهره مو ها را روی گونه و گوشه خارجی فک ریخته و گوش ها نیز دیده نشوند. چتری را کج کوتاه کرده و لایه ها را روی چانه به صورت اریب و کج حالت دهید، بلند بودن مو ها باعث زاویه دادن به صورت و کم کردن گردی چهره می شود.

حتی اگر موها بلند باشد به صورت زاویه می دهد و باعث می شود گردی صورت کم تر به نظر آید. هم چنین مو های لخت و صاف صورت را کشیده نشان می دهد. برای این چهره ها از موی سر نامتقارن و گوشواره های آویزان و بلند استفاده نمایید.

چهره چهار گوش یا زاویه دار: (مربع)

مشخصات: خط رستنگاه مو در پیشانی و خط آرواره ها (فک) با هم موازی هستند.

با کوپ کردن موها در این چهره سعی می شود از زاویه صورت کاسته شود. مناسب ترین قد مو برای این فرم صورت اندازه ی متوسط می باشد که گونه ها و شقیقه ها را پوشش دهد و زاویه ها را کم کند.

استفاده از مدل های نامتقارن در این کوپ ها باعث کشیدگی چهره می شود. کوتاه کردن زیاد در این چهره ها باعث بارز شدن زاویه های صورت می شود.

فرم لباس، آرایش صورت و مو تزیینات برای این چهره باید به گونه ای باشد که ظرافت داشته تا  چهره های مربع شخص را خیلی جدی جلوه ندهد. برای کم کردن زاویه های این صورت از کوپ های صاف و انحراف دار استفاده کنید تا چره کشیده تر به نظر برسد. بهترین کوپ بریا چهره های چهار گوش یا مربع مدل های موج دار است که روی شانه ها ریخته می شود.

چهره ی مثلث معکوس (قلبی)

مشخصات: پیشانی پهن و خط چانه باریک

با کوپ کردن مو ها در این فرم چهره سعی می شود پهنای پیشانی در این چهره ها کاهش و عرض چانه و فک افزایش داده شود. اندازه مو ها برای این نوع چهره ها متوسط و از مدل های ناهمسان استفاده نمایید. چتری مقعر و کوپی که حاشیه بلند داشته و در امتداد صورت قرار می گیرد برای این چهره ها مناسب می باشد. فرق باز کنید و چتری ها را یک طرفه فرم دهید.

چهره مثلث: (گلابی)

مشخصات: چانه و خط آرواره پهن و پیشانی باریک

با کوپ کردن مو ها در این فرم چهره، سعی می شود پیشانی و شقیقه ها پهن تر و پهنای خط چانه و خط آرواره از بین برود. از ریختن مو ها روی پیشانی بپرهیزید و در اطراف صورت بهتر است مو ها بلند باشد تا چهره پهن تر و کشیده تر به نظر برسد.

برای آرایش مو ها در این چهره، آن ها را موج دار کرده و به حالت مشخصی فرم داده تا روی چانه و خط آرواره بیاورید طوری که مو ها را از پشت گوش به فرم نیم دایره روی گونه شکل دهید.

چهره لوزی

مشخصات: پیشانی باریک، استخوان های گونه پهن، برجسته و چانه باریک می باشد.

با کوپ کردن مو ها در این فرم صورت سعی می شود از پهنای صورت در اطراف گونه کم و قسمت پیشانی و چانه پهن تر به نظر برسد. برای قسمت پیشانی بهتر است مو ها را در اطراف حالت داده و کوپ کنید و با قرار دادن تکه هایی از مو روی گونه ها پهنای آن را کم کنید.

چهره ی ترکیبی

چهره ترکیبی از ترکیبات مشخصات 2 فرم چهره ایجاد می شود. مثلا زمانی که دو چهره گرد و مربع با هم ترکیب می شوند در قسمت شقیقه ها زاویه تشکیل می دهند و شما با توجه به توضیحاتی که ارایه داده ایم کوپ مناسب چهره ترکیبی را انجام دهید. مدل مناسب صورت ناهموار، حالت دادن مو ها به صورت چهره و شلوغ بودن مو ها می باشد زیرا با انجام این کار توجه به صورت کم و ناهمواری آن نیز کم تر به چشم می آید.

مطالب مرتبط 

برای کسب تجربه بیشتر در زمینه ی چهره شناسی  می توانید مقاله ی شناخت فرم های نیم رخ در آرایشگری استاد بیک را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *