دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

دلایل ریزش شدید مو

دلایل ریزش مو

ریزش مو

ریزش موها عوامل متعددی دارد. اما به طور کلی به عوامل طبیعی و غیر طبیعی تقسیم می شود. پیری و ارثی عوامل طبیعی ریزش مو هستند.

از عوامل غیر طبیعی عدم رعایت بهداشت، عدم تغذیه ی نامناسب، شوک های ناگهانی، عدم فعالیت غدد چربی و … را می توان نام برد.

پیری و ریزش مو

یکی از عوامل مهم طبیعی ریزش مو پیری است. پیاز مو قدرت جذب مواد غذایی را از دست داده و در اثر پیری سخت شده و شروع به ریزش می کند.

وراثت و ریزش مو

پدر یا مادری که کم مو هستند کودکان خانواده نیز به احتمال زیاد دچار کم مویی می شوند.

استفاده از مواد شیمیایی به طور مداوم

مواد آرایشی شیمیایی برای ظاهری جدید به مو و حتی درمان خشکی و موخوره استفاده می شوند. اما این محصولات حاوی مواد تشکیل دهنده مضر هستند. که در گذر زمان و استفاده بیش از اندازه، سبب آسیب به مو می شوند. (رنگ های مو، روش های سفیدکردن مو، برخی ازشامپو ها)  برای جلوگیری می توانید از ماسک ها و محصولاتی که از مواد تشکیل دهنده طبیعی تهیه شده اند استفاده کنید.

فشار های عصبی 

برای مقابله با آن از تمرینات تن آرامی استفاده کرده و تا حد امکان از حضور در محیط های استرس‌زا پرهیز کنید.

زایمان و ریزش شدید مو

زمان بارداری، سطح هورمون‌های جنسی استروژن و پروژسترون در بدن مادر بالاست و پس از زایمان، سطح این هورمون‌ها به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. این تغییر هورمونی باعث می‌شود تا فولیکول‌های مو که سازنده‌ی تارهای مو هستند، وارد مرحله‌ی استراحت شوند. به همین دلیل پس از ریزش هر تار مو، تار موی جایگزینی برای آن وجود نخواهد داشت و موهای مادر پس از زایمان کم پشت خواهد شد.

حتما بخوانید  شکل مو در نژاد های مختلف

و مواردی دیگر نظیر بیهوشی، ناراحتی های روحی روانی، رژیم نامناسب می تواند سبب ریزش مو شدید شود.

برای درمان ریزش شدید باید به پزشک مراجعه شود و از مولتی ویتامین ها که حاوی کلسیم، آهن، ویتامین B است با تجویز پزشک مصرف نمود.

آموزش های مرتبط

پکیج های حرفه ای

برای نمایش دور ی حرفه ای پروتز مو تهیه شده توسط استاد عزیز کاظم خسروی بیژائم (استاد بیک) بر روی لینک پکیج آموزش پروتز مو کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.