دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

رنگ و چیدمان در سالن آرایش

چیدمان آرایشگاه

انتخاب رنگ با توجه به جهت تابش نور طبیعی و مصنوعی، میزان نور و منبع آن و کیفیت استفاده از مکان صورت می گیرد. از رنگ های گرم برای مکان هایی که نور طبیعی کافی به آن نمی رسد و از رنگ های سرد برای مکان هایی که نور طبیعی بیش تری دارند، استفاده می شود.

برخی نکات که باید مورد توجه قرار داد:

1- سالن استراحت کارکنان رنگ ها باید طوری انتخاب شود که کاملا با محیط کار متفاوت بوده تا کارکنان احساس تغییر محیط را به وضوح احساس کنند.

2- در سالن انتظار از رنگ های آرامش بخش، تسلی آور و شاداب استفاده شده و ازیکنواختی پرهیز شود. رنگ دیوارها و سالن انتظار مانند رنگ دیوارها و مبلمان قسمت های دیگر نباشد که فرد ملاقات کننده پس از انتظار وارد آن ها می شود.

3- سالن های کار و کارگاه ها بهتر است از رنگ های روشن استفاده شود تا انعکاس مطلوب داشته باشد.

4- دیوارهایی که در مقابل کارکنان هستند با رنگ های سرد و ملایم رنگ آمیزی شوند و برای ایجاد نشاط و تنوع می توانید یک یا دو ضلع هر سالن را با رنگ های گرم (کرم یا زرد رنگ) رنگ آمیزی کنید. توجه نمایید از ایجاد تضادهای خیلی شدید اجتناب کنید.

چیدمان سالن آرایش

ایجاد و برقراری شرایط مطلوب فیزیکی محیط کار مستلزم تحقیق بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است. زیرا توجه به این مساله نشان دهنده ی ارج و قرب به کارمندان و مشتریان می باشد و هر گونه کوشش و سرمایه گذاری در آن خصوص، باعث بهبود روابط انسانی است. بدیهی است که جلب و جذب نیروی انسانی در هر سازمانی مستلزم صرف وقت و هزینه ی بسیار است و سخت تر از آن حفظ و نگهداری نیروی انسانی می باشد که بدون رضایت خاطر امری محال خواهد بود. بدین منظور باید شرایطی را فراهم کرد که هم کارکنان و هم مشتری در مکان احساس آرامش و راحتی داشته باشند.

حتما بخوانید  رنگ های اصلی

سالن آرایش بدون آینه کاملا بی معناست و یکی از اصلی ترین تجهیزات به شمار می رود. علاوه بر قرار دادن آینه در مقابل هر یک از صندلی های آرایش، بهتر است روی دیوار و حتی در کمدها نیز آینه نصب شود تا محیط روشن تر و بزرگتر بنظر برسد.باید نحوه چیدمان را به گونه ای انجام دهید که رفت و آمد از بین بخش های مختلف به راحتی انجام شود.

مطالب مرتبط

برای آشنایی با نور در سالن آرایش بر روی لینک کلیک نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.