دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

ریمل

ریمل

برای تیره، مشخص و ضخیم نمودن مژه ها از ریمل می توان استفاده نمود که به صورت مایع، خشک و کرمی در تنوعی از سایه ها و تون ها موجود است.

برس های ریمل دارای مو های ظریف یا ضخیم، صاف یا خمیده هستند.

معروف ترین رنگ های ریمل، قهوه ای تا سیاه می باشند. ضخیم و بلند تر کردن مژه های طبیعی سبب زیبایی آن ها می شود.

ریمل ها به صورت تیوپ یا اپلیکاتور وجود دارند. این محصولات پلیمر می باشند که محتوی مایع، موم، غلظت دهنده و نگه دارنده است.

رنگ دانه ها در ریمل باید با هیچ عنصر دیگری ترکیب نشوند یعنی بر اثر باشند. معمولا از کربن سیاه، کرامین، آبی سیر، اکسید کرم، اکسید های آهن تشکیل می شوند. بعضی از برس های ریمل از جنس فیبر های ابریشم مصنوعی و نایلون هستند تا فیبرهای مو را بلند و ضخیم نمایند.

استفاده کردن از ریمل

ریمل ممکن است روی همه مژه ها استفاده شود، از گوشه های داخلی به بیرون. از برس یک بار مصرف استفاده کنید، آن را داخل تیوپ تازه ریمل قرار دهید، از پایین مژه ها تا سر آن را به کار ببرید، اطمینان یابید که مشتری در طول کار کردن احساس راحتی کند. برس را دور بیاندازید. هرگز آن را دو بار در تیوپ فرو نکنید!

هر چه قدر که دوست دارید، مژه ها پرتر شود از ریمل بیشتری استفاده کنید، اگر می خواهید مژه ها پر و ضخیم شود، فرچه ریمل را، از ریشه تا نوک مژه بکشید. فرم چشم ها نیز در نحوه ی ریمل زدن موثر است. مثلا برای چشم های گرد، قسمت انتهای چشم بیشتر از ابتدای آن ریمل زده می شود. برای چشم های کشیده ابتدا تا انتها را یک دست ریمل بزنید.

حتما بخوانید  متعادل سازی گردن کوتاه و بلند (گریم)

هم چنین چشمان ریز، ریمل بیشتر نوک مژه ها زده می شود و چشمان افتاده، مژه ها را به طرف بالا و حالت دار ریمل می زنیم. لازم به ذکر است که اگر طول مژه ها را به 3 قسمت تقسیم کنیم، بهتر است، در قسمت اتهای مژه ها را ریمل بیش تری زده چون به حالت چشم کمک می کند.

برای آشنایی با یکی از پر کاربرد ترین ابزار های آرایشگری انواع قلم موی گریم کلیک نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.