دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

ساختن دست و پای بریده

ساختن دست و پای بریده

سه طریق ساختن دست بریده

طریق1-با نوار گچی
طریق2-با مایع لاتکس
طریق3-با نوار گاز طبی و چسب جوب

طریق1-ساختن دست بریده با نوار گچی

برای ساختن دست بریده با نوار گچی می توانید قالب را دو تکه ای یا یک تکه ای کار نمایید.دست بریده دو تکه ای،دو درز در اطراف و دست یک تک،یک درز در کنار،یا در وسط دست ایجاد می گردد.
دست بریده دو تکه،بدین شکل کار می گردد:
یک تکه بزرگ نایلون بی رنگ،بر روی میز پهن کنید.دست بازیگر را بر آن قرار دهید.طرحی را که در نظر دارید(دست با انگشتان باز،نیمه باز یا بسته)دست را بر نایلون به آن شکل قرار دهید.با یک خودکار دور دست و انگشتان را بر نایلون خط بکشید و مشخص کنید.

این کار برای این است که دست تغییر شکل ندهد.و در همان حدود خط باقی بماند.نخست بر روی انگشتان و سطح دست،وازلین بمالید.به خصوص بر دست بازیگر مرد،بر موها،وازلین بیشتری مصرف کنید.دست را با سانتی متر،از محل دلخواه تا نوک انگشتان اندازه بگیرید.سپس اندازه را بر نوار گچی پیاده کنید.نوار را،چند سانتی متر بلندتر با قیچی ببرید.تکه نوار را در آب ولرم فرو برده،با دقت بر روی دست تا نوک انگشتان بچسبانید.نوار را مابین انگشتان قیچی نمایید و به اطراف انگشتان بچسبانید.لایه ی دوم را همینطور مانند لایه ی اول،بر روی لایه ی اول بچسبانید.

بعد از گذشت پانزده دقیقه،قالب را از دست جدا کنید.طرف دیگر دست را بدین طریق کار کنید:دست بازیگر را با همان حالت قبلی از تکه نایلون برداشته،تکه نایلون را بر دست فشار دهید.دور دست و انگشتان را بر آن مشخص نمایید،سپس قالب گیری را مانند روی دست عمل کنید.پس از قالب گیری از روی و پشت دست،بگذارید هر دو قالب خشک شود،هنگامی که هر دو قالب آماده شد،اگر نیاز به سمباده داشته باشد،با دقت سمباده بزنید،از اطراف تکه های زیادی نوار را با قیچی بچینید.

قیچی

روی لبه های دو تکه را،چسب چوب یا موکت بمالید.لحظه ای صبر نمایید،دو تکه را با دقت به هم بچسبانید.پس از خشک شدن،چنانچه درزها احتیاج به بتونه کاری دارد؛مقدار کمی پودر رمل و چسب چوب را مخلوط کنید و بتونه نمایید.بگذارید خشک گردد.سپس دست آماده را با قلم مو و رنگ پلاستیک مات از گروه(رنگ نارنجی مات)،رنگ روشن بزنید.با سایه از همین گروه رنگ،کنار انگشتان،استخوان و رگ ها را سایه بزنید.ناخن ها را ترسیم کنید.با سایه همین گروه رنگ،برای حجم های دست استفاده کنید.برای دست بازیگر مرد،بر سطح دست(محل روییدن موهای دست)کمی چسب گریم بزنید.
مقداری موی مجعد را،به طول پنج میلی متر با قیچی ببرید،با کمک مسواک یا تکه ای اسفنج،موها را روی چسب بچسبانید.

حتما بخوانید  موارد مهم در گرفتن یک پرتره خوب

اسفنج

مقداری اسفنج را بریده با الیاف پنبه مخلوط کنید،در قسمت بریدگی در داخل دست قرار داده،بچسبانید.از رنگ قرمز روشن برای داخل بریدگی و قرمز تیره و زرشکی برای اطراف آن،استفاده کنید.(لازم به ذکر است که رنگ آمیزی دست و محل بریدگی بستگی به زمان واقعه دارد).
برای ساختن دست یک تکه ای،باید آرنج دست بازیگر را بر میز قرار دهید و از دست به طور ایستاده قالب بردارید.به شکلی نوارها را در کنار هم بچسبانید که فقط درزی در کنار یا وسط دست،جهت بیرون آوردن دست از قالب،ایجاد گردد.
به روش فوق،قالب را آماده نمایید و رنگ آمیزی کنید.

طریق2-ساختن دست بریده با مایع لاتکس

نخست باید از روی دست،سپس از درون دست قالب بگیرید.دست بازیگر را به شیوه ی طریق یک،بر تکه نایلون روی میز قرار دهید.روی انگشتان و سطح دست تا محل مورد نظر را وازلین بمالید.نوار گچی یا گچ جیپس را آماده نمایید،قالب گیری را انجام دهید.
هنگامی که هر دو قالب را آماده نموده اید،داخل آن ها را تمیز کنید.هر دو را در جعبه ی حاوی ماسه قرار دهید.
داخل هر دو را با وازلین چرب کنید.پس از آماده شدن دو تکه(روی دست و داخل دست)ناصافی های اطراف آن را بچینید،دو تکه را با مایع لاتکس به هم بچسبانید.پس از خشک شدن با دقت،داخل دست را از پنبه ی نرم جدا کنید.محل بریدگی را مایع لاتکس بمالید.پس از خشک شدن،گریم را مانند طریق یک،انجام دهید،منتها برای رنگ زمینه(رنگ زمینه ی چرب)و سایه و روشن،از لوازم گریم استفاده کنید.
اگر مایع لاتکس در اختیار نباشد،از چسب میسکیت استفاده کنید.

حتما بخوانید  سخنانی از استادان آرایش در دنیای کودکان

طریق3-ساختن دست بریده با نوار گاز طبی و چسب چوب

بعد از قالب گیری با نوار گچی از روی و پشت دست،داخل قالب ها را تمیز نمایید.قالب ها را در جعبه ی حاوی ماسه قرار دهید،مانند سر بریدهفبا گاز و چسب عمل کنید.پس از آماده شدن،تکه های روی و پشت دست را از قالب جدا کنید.ناصافی ها را با قیچی بچینید.گچ های اضافی را با یک برس نمناک،از روی آن پاک کنید،چنانچه احتیاج به  سمباده باشد،سمباده بزنید،دو تکه را با چسب چوب یا موکت به هم بچسبانید.مقداری اسفنج و الیاف پنبه را مخلوط کرده،در قسمت بریدگی دست قرار داده بچسبانید.بگذارید خشک شود،سپس با رنگ پارچه،یا رنگ پلاستیک مات،یا رنگ و روغن گریم آن را گریم و رنگ آمیزی نمایید.

سه طریق ساختن پای بریده:

طریق1-پای بریده با نوار گچی:

می توانید قالب پا را با نوار گچی،یک تکه،به صورتی که یک درز در پشت پا و یا قالب دو تکه،به شکلی که دو درز در اطراف پا(از زیر قوزک به بالا)ایجاد شود،آماده و تهیه کنید.

چسب گچی

طریق2-پای بریده با مایع لاتکس:

می توانید با نوار گچی یا گچ جیپس قالب پا را دو تکه بگیرید،به طوری که بعد از تمام شدن کار،دو درز در اطراف پا،از زیر قوزک به بالا و به طریقی دیگر دو تکه،یک درز روی پا،از نوک انگشتان تا زیر زانو و درزی دیگر از پاشنه تا پشت زانو،ایجاد شود.قالب گیری،مانند دست بریده کار می گردد.

طریق3-پای بریده با گاز طبی و چسب چوب:

می توانید قالب پا را با نوار گچی به شکل دو تکه انجام دهید،سپس مانند دست بریده عمل کنید.
لازم به تذکر است،که در هر سه طریق قالب گیری،می توانید همینطور از کف پا جداگانه قالب بگیرید.بعد از به دست آوردن قالب به یکی از سه طریق فوق،پای بریده را نیز مانند دست بریده،آماده و گریم کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.