دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

سخنی از استادان اصلاح کودک

سخنی از استادان اصلاح کودک

اینجانب سید ابوالفضل حسینی هستم و حدود 20 سال سابقه آرایشگری دارم. سال های آخر در تهران مشغول به کار بودم و روزی دوباره تصمیم گرفتم به بیرجند برگردم و مغازه ای را راه اندازی کنم.

رفتم اتحادیه و طبق آشناییت من با ریاست اتحادیه و محبتی که از جوانی به من داشت گفت: سید جان مغازه نزن.
درسطح استان مغازه و آرایشگاه زیاد است. تو که سابقه و کار و تجربه و تفکراتت خوب است، من جوانی را می شناسم که با رویاهای بزرگ پا به استان ما گذاشته است.

او گفت این جوان مغازه ای به مساحت 150 متر در بهترین جای استان اجاره کرده است و سالن های مجزا برای کودکان و بزرگسالان و گریم و ماساژ و… و امکاناتی فول مشتاق شدم تا این شخصیت را ببینم. وقتی با او ملاقات کردم و تجربیاتم را برایش بازگو کردم، خودم را آماده همکاری کردم.

به او گفتم چرا این همه هزینه که بالغ بر 300 میلیون پول در سال 94 در شهر بیرجند بود، داری انجام می دهی و اگر این سرمایه و هزینه در مشهد یا تهران سرمایه گزاری می شد بهتر بود و تو که سال ها تهران بوده ای.
اماجواب دندان شکن او مغلوبم کرد و به فکر فرو رفتم.

گفت:من یک دانشجوی انصرافی بوده ام. اما استعداد و توانایی های خود را در آرایشگری کشف کرده ام و از نگاه آسمانی خودم را بر روی سیاره زمین مامور به انجام یک ماموریت و رسالت می دانم. رسالت من پیشرفت این هنر و صنعت آرایشگری است.
یکی از رویاهای من تبدیل نظام آرایشگری از خدماتی به صنعتی است و اینکه جایگاه آرایشگر را در جهان عوض کنم و برای اولین بار آرایشگاه ها را در دنیا زنجیره ای کنم.

حتما بخوانید  پاسخ به سوالات والدین درمورد موی کودکان

او گفت: یادت باشد اگر می خواهی جهان را عوض کنی اول باید خودت را عوض کنی، بعد خانوادت، بعد شهرت، بعد کشورت و سپس خود جهان عوض خواهد شد.

او گفت: ما برای رویاهای بزرگ به این شهر آمده ایم و اول مانند درختی در شهر خود ریشه کنیم. بعد برای رویاهای دیگرمان تلاش کنیم و حتی روزی که مردیم، مردم به نیکی از ما یاد کنند.
یادت باشد ما نیرو می خواهیم. ما انسان هایی را می خواهیم که مانند سرباز در این راه خودشان را فدا کنند در این رسالت. ما یک تیم می خواهیم از این شهر ببندیم. یک تیم که در کنار من رکاب بزنند. یک تیم که ادعا و غرور خود را از زندگیشان حذف کنند.
یک تیم هدف دار که برای رویاهای آرایشگری قدم بر دارد نه رویاها و غرایض شخصی.
اگر هستی یا علی بگو و دستت را به من بده.

من شوکه شده بودم و ایمان و اراده را در چشمان این جوان دیدم و حتی این رویاهای بزرگ روزی آرزوی من بود. گویا خدا این شخصیت را آورده که در کنار هم به رویاهایمان برسیم. چون با تمام وجود عشق و علاقه نسبت به این هنر را داشتم و دارم. شروع به کار کردیم و از آنجایی که تجربه بالایی داشتم بهترین پست کوتاهی را به من اختصاص داد. یعنی اصلاح موی کودکان و دنیای کودک را با وسایل های کودکانه تجربه می کردم و از علم و تجربه استاد بیک استفاده می کردم.

از تجربیات خودم به او می گفتم که بعضی ها را با دلیل قانع کننده من را قانع می کرد و از بعضی تجربیاتم که می دید ارزشمند است به کار می گرفت.

حتما بخوانید  ویژگی های یک آرایشگر کودک

تا زمانی که یک روز جزوه ای را آورد. جزوه ای به نام تکنیک اصلاح موی کودک. جزوه ای بسیار ارزشمند. وقتی مطالب این جزوه را خواندم دیدم خیلی از آنها را من تجربه کردم. بعد متوجه شدم او قبل از اقدام به راه اندازی این سالن تخصص و تجربه ای بالا داشته است و با علم و آگاهی پا در عرصه گذاشته. علمی که امروز داریم برای شما عرضه می کنیم.

 

با تشکر
سید ابوالفضل حسینی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.