0
empty-cart سبد خرید شما خالی می باشد
مبلغ کل : 0 تومان - ثبت سفارش

شامپوهای معمولی برای انواع مو خشک، معمولی و چرب

شامپوهای معمولی برای انواع مو خشک، معمولی و چرب

شامپو های معمولی

برای شست و شو و تمییز کردن روزانه ی مو ها از شامپو های معمولی استفاده می شود. انواع شامپو های معمولی شامل مخصوص مو های چرب، مخصوص مو های خشک، مخصوص مو های معمولی که کاربرد فراونی دارد.

شامپوهای مخصوص موهای چرب

در اثر افزایش فعالیت بیش از حد غده های مولد چربی در قسمت پوست سر و مو ها، ترشح چربی افزایش می یابد. آلوپیس سئوریک اختلالی است که در اثر ترشح بیش از حد غدد چربی ایجاد می شود و در این حالت پوست سر و مو ها حالت چرب و روغنی به خود می گیرد و سبوره ی روغنی ترشح می شود. چربی روی سطح مو ها در نتیجه ی خروج سموم (به صورت مایع) از مجاری خروجی چربی در سطح پوست سر ایجاد می شود و به صورت لایه ای نازک در سطح پوست سر پراکنده می شود. همین چربی به تدریج روی سطح مو ها می آید و باعث چرب و سنگین شدن ظاهر موها موها و افزایش جذاب گرد و غبار و عوامل میکروبی می شود. افرادی که مو های چرب دارند، باید از شامپو های مخصوص مو های چرب استفاده کنند که علاوه بر قدرت تمیز کنندگی، باعث تنظیم میزان ترشح چربی از غدد سباسه پوست سر می شود هم چنین مو های چرب نیاز به شست و شوی بیشتری دارند.

 

ویژگی های شامپو مو های چرب

 

شامپو مخصوص مو های خشک

در صورتی که مو ها حالت شکننده داشته و فاقد درخشش  باشند، مو خشک است. اگر مو های خشک دارید باید از شست و شوی زیاد مو ها بپرهیزید. زیرا باعث افزایش خشکی پوست سر و مو ها می شود. اگر به دلیل فعالیت روزانه نیازمند استحمام و شست و شوی مو ها هستند، بهتر است از شامپو های محافظ رطوبت، تری گلیسریدها و شامپو های گیاهی که ملایم تر است استفاده کرده و موها را با استفاده از کاندیشنر، رطوبت رسانی کرده و نرم و حالت پذیر کنید.

 

ویژگی های شامپو مو های خشک

 

شامپو های مخصوص مو های معمولی

بهترین و ایده آل ترین نوع مو ها، مو های معمولی است. از ویژگی های آن می توان ضخامت مناسب و میزان چربی و خشکی و خشکی ایده آل مو ها را نام برد. مو های معمولی تحت هیچ گونه فرآیند شیمیایی (مثل فر کردن و رنگ کردن) قرار نگرفته و حالت طبیعی و نرمال دارد. برای این نوع مو ها باید از شامپوی مخصوص مو های معمولی استفاده کنیم. همان طور که می دانید ترکیبات پاک کننده که در شامپو ها به کار رفته با توجه به نوع مو ها متفاوت است برای مثال شامپوی مخصوص مو های خشک 8% کم تر از شامپو های معمولی و شامپوی مخصوص مو های چرب حدودا 25% بیش از شامپو های معمولی ترکیبات پاک کننده دارد.

 

استفاده از شامپو برای مو های معمولی

مشخصات

شامپوهای معمولی برای انواع مو خشک، معمولی و چرب

امتیاز کاربران به :

شامپوهای معمولی برای انواع مو خشک، معمولی و چرب

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)