دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

شست و شوی صحیح سر

شستشو صحیح سر

شست و شوی صحیح سر و استفاده صحیح از مواد شوینده

برای شامپو نمودن موهای مشتری در مورد جنس موها با مشتری مشاوره کرده سپس تمام لوازم مورد نیاز مثل شامپو، حوله، پیش بند، نرم کننده، برس، شانه دندانه درشت، ماسک آب رسان را آماده کنید. سپس مشتری را روی صندلی مخصوص نشانده و موهای مشتری را شانه کنید تا اگر گره ای در بین موها بود، باز شود. دور گردن مشتری را حوله گذاشته و پیش بند را دور گردن او طوری که لبه حوله روی پیش بند قرار بگیرد ببندید. میزان فشار آب و دمای آن را تنظیم کرده و سمت چپ مشتری بایستید و دوش را در دست راست گرفته و با دست دیگر موها را خیس نمایید.

به میزان کافی شامپو روی موها ریخته و روی همه ی قسمت های سر پخش نموده و با آرامش ماساژ دهید. مراقب باشید هیچ قسمتی جا نماند. موها را محکم و با ناخن چنگ بزنید. با آب ولرم موها را آب کشی کرده تا شامپو به طور کامل پاک شود. تونیک یا ماسک آب رسان را روی موها مالیده و بعد از 5 دقیقه مکث موها را آب کشی نمایید. برای پاک شدن بقایای شامپو از روی موها آب کشی نهایی را با دقت انجام دهید. جریان آب را به سمت پایین نگه داشته تا کوتیکول موها نرم شده، سپس با حوله موها را خشک کرده و سشوار نمایید.

ماساژ پوست سر را با نوک انگشتان جهت جلوگیری از گره خوردن موها و شکسته شدن آن انجام داده و هرگز از آب داغ استفاده ننمایید زیرا باعث تردی و شکنندگی موها می شود. هم چنین موها را زمانی که خیس است، شانه نزنید زیرا نیروی بیش تری برای باز کردن گره ها به شانه وارد شده و سبب کشش و شکستگی موها می شود.

حتما بخوانید  طراحی تصویر کامران تفتی روی سر توسط استادبیک
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.