دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

صاف کردن موی طبیعی

صاف کردن موی طبیعی

استفاده از مواد محافظتی بعد از صاف

قبل از انجام براشینگ به موها سرم زده و تا 3 روز موها آبکشی نکنید

صاف کردن موها به روش سرد

از مواد صاف کننده ی شیمیایی برای صاف کردن موها استفاده نمایید مواد صاف کننده با طی مراحل صحیح و درست سبب صاف شدن موها شده و تا زمانی که موها رشد نماید صاف بوده و فقط قسمت های تازه روییده نیاز به صاف کردن دارند.

اما اگر مراحل صاف کردن درست انجام نشود موها آسیب دیده و می شکند زمانی که مو به مواد صاف آغشته می شود با شانه و دست به موها فشار وارد نکنید زمانی که از مواد صاف کننده استفاده می کنید مواد صاف داخل ساختمان مو نفوذ کرده و پل های گوگردی مو را می شکند زمانی که پل های گوگردی موها شکسته شود در اثر شانه کردن و کشیدن مو موها از حالت فر تغییر فرم داده و صاف می گردند زمانی که موها به حد کافی صاف شدند برای بازگرداندن پل های گوگردی به حالت اولیه با شکل جدید صاف از خنثی کننده استفاده می شود.

خنثی کننده ها دارای اکسیژن بوده و سبب متوقف شدن پل های گوگردی مو می شوند.

صاف کردن مو به 2 روش کلی و قسمتی انجام می شود اگر قصد انجام صاف کردن موها را دارید مواد صاف کننده را به همه موها زده و صاف کردن موها را انجام دهید اما اگر می خواهید فقط قسمت های از مو را صاف کنید می توانید مواد صاف را فقط به قسمت های مورد نظر که معمولا قسمت های ریشه که تازه رشد کرده است بزنید بعد از صاف کردن موها را آبکشی نموده و از خنثی کننده استفاده نمایید.

کاربرد مواد صاف روی مو

نحوه ی استفاده از مواد صاف کننده روی موهای کوتاه متوسط بلند

موها را از لحاظ جنس، منافذ و قدرت کشش بررسی کرده و با توجه به مو از مواد صاف کننده استفاده کنید اگر صاف کننده ی انتخابی قلیایی بود روی موهای چرب و اگر اسیدی بود روی موی تمیز مصرف می شود.

برای محافظت گوش، پیشانی، گردن و پوست از کرم چرب استفاده کرده و برای محافظت لباس مشتری از کاور استفاده کنید و ماسک زده و دستکش بپوشید بعد از ریختن مواد صاف کننده در ظرف غیر فلزی مواد صاف کننده را هم زده تا یک دست شود مواد صاف کننده با هیچ ماده ای مخلوط نمی شود اما اگر خواستید قدرت مواد صاف کننده را تغییر دهید طبق دستور شرکت سازنده محصول را با مواد محافظت کننده مخلوط نمایید.

حتما بخوانید  انواع مش های لایت

بعد از تقسیم بندی موها به 4 قسمت از پشت سر 2 سانتی متر مانده به ریشه با برس رنگ مو، شانه یا اسفنج مواد را لایه به لایه به نازک موها بزنید مواد صاف کننده را از رو و زیر به موها بزنید تا همه ی قسمت های مو به طور یکنواخت به مواد صاف آغشته شود.

موهای متوسط و بلند را بعد از زدن مواد شانه کرده و به حالت آویزان قرار دهید هر چند دقیقه یک بار شانه کرده تا موها صاف شوند.

برای محافظت از لباس مشتری پیش بند استفاده شود.

بهتر است موها را از قسمتی که مقاوم تر است و فر بیشتری دارد شروع به صاف کردن کنید به همین دلیل شروع کار مواد شیمیایی معمولا از پشت سر است بعد از شانه کردن موها مکث کنید برای جلوگیری از مکث اضافی تست مکث صاف کردن موها را انجام دهید.

هر 5 الی 10 دقیقه موها آغشته به مواد صاف کننده را بین دو انگشت گرفته و به آرامی به طرف پایین بکشید و سپس موها را رها کنید.

اگر موها به حالت موج به شکل اولیه خود گرایش داشته باشد هنوز صافی کامل نشده است و لازم است مدت بیشتری مکث کنید هنگامی که موها کاملا صاف شد موها را آبکشی نمایید.

 

صااف کردن مو

صاف کردن موی طبیعی

1- مو و پوست سر را مورد آنالیز قرار دهید تخلخل و قابلیت ارتجاعی مو را تست کنید.

2- مشتری را برای انجام سرویس شیمیایی بپوشانید در صورت التهاب پوست سر قبل از صاف کننده تیو مو را شامپو نکنید مو و پوست سر باید به طور کامل قبل از به کار بردن صاف کننده خشک باشد.

3- مو را به چهار قسمت از مرکز جلوی خط مو تا مرکز گردن، از گوش تا گوش تقسیم کنید تقسیم پنجم را از گوش به گوش در قسمت پشت گردن تقسیم کنید برای دور نگه داشتن به آنها کلیپس بزنید و از کرم محافظ برای خط مو و دور گوش ها استفاده کنید.

از کرم محافظ برای خط مو و گوش ها استفاده کنید از یک چهارم اینچ تا یک دوم اینچ (0.6 تا 1.25 سانتی متر) به طور افقی تقسیم کنید و از کرم محافظ برای کل پوست سر استفاده کنید از دستورات تولید کننده پیروی کنید که مورد تایید راهنمای شما شده باشند.

حتما بخوانید  قانون تکامل

4- دستکش به دست کنید کار کردن را از قسمت های مقاوم که معمولا پشت سر استفاده کنید از یک چهارم اینچ تا یک دوم اینچ (0.6 تا 1.25 سانتی متر) به طور افقی تقسیم کنید و از صاف کننده در روی رشته استفاده کنید.

5- بعد صاف کننده را در قسمت زیر به کار ببرید صاف کننده را با برس اپلیکاتور یا پشت شانه یا انگشت های خود به کار ببرید از صاف کننده در یک چهارم اینچ (0.6 سانتی متر) تا یک دوم اینچ  (1.25 سانتی متر) دور از پوست سر و در بالای انتهای تخلخل در قسمت نوک مو استفاده کنید برای اجتناب از التهاب پوست سر اجازه ندهید که صاف کننده تا آخرین دقیقه ی پردازش با پوست سر تماسی داشته باشد.

6- به کار کردن با صاف کننده ادامه دهید تا خط مو کار کنید و به کار کردن با همان روش تا خط مو ادامه دهید اول قسمت های مقاوم را تمام کنید.

7- بعد از این که صاف کننده در تمام بخش ها استفاده شد از پشت شانه یا دست های خود برای نرم کردن هر بخش استفاده کنید هرگز صاف کننده را در کل سر شانه نکنید.

8- طبق دستورات تولید کننده عمل کنید از تست زمانی رشته ها تست به عمل آورید معمولا در دمای اتاق 20 دقیقه طول می کشد همیشه از دستورات تولید کننده عمل کنید.

9- در طول چند دقیقه آخر صاف کننده را تا پوست سر و در طول انتهای مو به کار ببرید در صورت نیاز از صاف کننده اضافی استفاده کنید با دقت همه بخش ها را نرم کنید از برس اپلیکاتور، انگشت ها یا پشت شانه استفاده کنید.

10- به طور کامل با آب گرم آن را بشویید تا از مواد باقیمانده صاف کننده تمیز شود.

11- از لوسیون نرم کننده استفاده کنید و آن را تا انتهای مو شانه کنید حداقل 5 دقیقه بماند و بعد به طور کامل بشویید همیشه از دستورات تولید کننده پیروی کنید که مورد تایید راهنمای شما هستند.

12- حداقل سه بار با شامپوی اسیدی متوسط شامپو کنید لازم است که تمام باقیمانده صاف کننده را از مو تمیز کنید.

13- به طور کامل با آب بشویید نرم کنید و به آن مدل مورد نظر را بدهید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.