دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

طراحی گریم چهره ی چاق،شخصیت بد طینت و چال زنخدان

طراحی گریم چهره ی چاق،شخصیت بد طینت و چال زنخدان

طراحی گریم چهره ی چاق

برای تبدیل کردن چهره ای لاغر به چهره ای چاق،می بایست به این ترتیب عمل نمایید:
رنگ زمینه ی چهره را از گروه رنگ قرمز نارنجی(درخشان،مات) و یا قرمز(درخشان،مات) انتخاب کنید.اسفنجی را نمناک کرده و رنگ زمینه را به تمام بخش های صورت،گردن و گوش های بازیگر بزنید.
چنانچه صورت بازیگر متمایل به گِرد نباشد،با فُن دو درجه روشنتر از رنگ زمینه،تا حدودی چهره را به شکل گِرد،تبدیل کنید و با مداد یا رنگ قرمز تیره یا قهوه ای متمایل به قرمز،خطوط برجستگی ابروها را کمی بالاتر از مکان اصلی،به صورت نیم دایره،تعیین و مخص نمایید.

خطوط مدور چشم را بالاتر از ناحیه ی اصلی،از گوشه درونی و داخلی چشم کشیده،تا روی قوس جانبی گونه ادامه داده و محو نمایید.خطوط لب را به صورت دایره به طرف عضلات ماضغه رسم کنید.دور نوک بینی و دور ناحیه چانه را یک دایره بکشید.اطراف چانه،دو هشت کوچک،با سایه ایجاد کنید

پوست صورت

خطوط برجستگی ابروها را به داخل،خطوط مدور چشم را به طرف پایین،خطوط لب را به طرف بالا،دایره نوک بینی و دایره ی ناحیه ی چانه را به طرف داخل سایه بزنید.قسمت های دو،سه،چهر و پنج چشم را با رنگ روشنِ گفته شده است،روشن کنید.
بخش یک چشم را با رنگ صورتی کم رنگ،رنگ آمیزی کنید.خطوط چشم را با مداد یا خط چشم قهوه ای ترسیم نمایید.لب ها را با رنگ زمینه محو کنید،لب هایی کوچکتر و برجسته بکشید.با رنگ صورتی،رنگ آمیزی کرده و با فُن روشن ذکر شده،درون نیم دایره برآمدگی ابروها،مرکز نوک دایره نوک بینی،مرکز دایره ی چانه را روشن کنید،با خطوط اطراف بیامیزید.برای نوک بینی و گونه ها و چانه از تکنیک سایه روشن استفاده گردد.در پایان مقداری پودر بی رنگ،به تمام صورت بزنید.
برای این شخصیت پیشانی باید تا حدی کوتاه شود.با چسباندن مو و یا نقاشی با مداد،یا رنگ(خطوطی به شکل مو)پیشانی را کوتاه،جلوه دهید.
می توانید از طریق چشم ها و ابروها به این چهره ی چاق،شخصیت مثبت و یا منفی بدهید.اگر شخصیت مثبت مدنظر است،ابروها را با کمی فاصله از چشم ها به صورت هلال ترسیم نمایید(رنگ قهوه ای متمایل به قرمز)خطوط چشم را به طور طبیعی بکشید،

برای شخصیت منفی،ابروها از ناحیه ی دو و سه و بخش چشم،به چشم ها نزدیک نموده و از مدل ابروها و چشم های یکی از شخصیت های منفی بهره بگیرید.
رنگ ابروها و چشم ها را،از رنگ سیاه انتخاب کرده و در خاتمه از پودر بی رنگ برای تمام چهره استفاده کنید.
در این مورد افزون بر صورت،گردن و دست های بازیگر همچنین باید چاق شود، بدین طریق:
گردن-رنگ زمینه را با اسفنج نمناک به گردن بازیگر زده،به وسیله ی قلم مو و رنگ قهوه ای ذکر شده،خطوطی را به طور افقی بر گردن ترسیم کنید.خطوط را تبدیل به سایه نمایید و ما بین سایه ها را با رنگ روشن گفته شده،روشن کرده و سایه و روشن را درآمیزید.در پایان این بخش هم مقداری پودر به گردن بزنید.
دست ها-رنگ زمینه ی چهره را با اسفنج بر روی دست بازیگر بزنید.با کمک قلم مو و رنگ قهوه ای گفته شده،پشت دست و تمام بند های انگشتان را به صورت دایره بکشید. با دقت حدود و اطراف دایره را به طرف داخل،سایه بزنید.وسط دایره پشت دست و دایره های انگشتان را با رنگ روشن گفته شده،روشن کنید.سایه و روشن را با هم درآمیزید . در خاتمه کمی پودر بی رنگ بزنید.

حتما بخوانید  شناخت فرم های نیم رخ در آرایشگری

 شخصیت بد طینت(بازیگر مرد و زن)

رنگ زمینه ی چهره را از گروه رنگ نارنجی درخشان انتخاب کنید.با یک قطعه اسفنج نمناک آن را به گردن،گوش ها و صورت بازیگر بزنید.با مداد یا رنگ قهوه ای متمایل به نارنجی(از گروه رنگ زمینه)دو خط با شیب کوتاه روی عضلات شقیقه بکشید،به طرف موها سایه بزنید.

به شکلی که سایه،عمود بر قوس ابروها شود.برای این شخصیت خطوط گونه را بالاتر از محل اصلی بکشید،تا پس از سایه زدن در بالای استخوان گونه برجستگی زیاد ایجاد گردد،بعد خطوط را به سوی عضلات ماضغه سایه بزنید.بینی را کشیده با نامتعادل کار کنید.خطوط لب را از کنار بینی شروع کرده،با فاصله از گوشه های لب رسم نمایید.خطوط مدور را از گوشه ی چشم کشیده و به طرف گونه ها محو کنید.روی چانه،دور عضله افعه،چانه را خطی نیم دایره بکشید،به اطراف سایه بزنید.

شخصیت بد طینت مرد

 

ما بین گونه ها و خطوط لب،خطوط ماضغه را ترسیم کنید،نزدیک به فک محو کند.بخش یک چشم را رنگ آبی یا بنفش کم بسیار کم رنگ بزنید.بخش دو چشم را،با رنگ بنفش یا زرشکی،یا دودی کم رنگ سایه بزنید.زیر ابروها را در این قسمت با مداد سیاه یا دودی تیره سایه بزنید و در این بخش ابروها را به چشم نزدیک نمایید.ابروها را مداد سیاه با قوس زیاد و هلالی شکل ترسیم کنید.

تلاش نمایید،سر ابروها را کمی به طرف پیشانی بکشید.یک یا دو خط عمودی کوتاه ما بین ابروها،مواری با سر ابروها رسم کنید.زیر پلک زیرین چشم ها را با رنگ بنفش یا زرشکی کم رنگ سایه بزنید.برای خطوط چشم از مداد یا چشم خشک دودی تیره یا سیاه،استفاده نمایید.

حتما بخوانید  کلاه گیس

 

شخصیت بد طینت مرد -

چشم ها را مدل روباه،اما درشت تر،کار کنید.روی لب ها،رنگ زمینه بزنید،با مداد قهوه ای لب هایی باریک و شکاف لب را به صورت خطی افقی رسم کنید.گوشه های لب متمایل به طرف پایین چهره باشد. لب ها را با رنگ زرشکی بسیار روشن یا صورتی کدر کار کنید.
رنگ گونه نیز صورتی باشد.خطوط پیشانی موازی با خطوط ابروها کشیده شود.(در کل برای این شخصیت دو طرف پیشانی بلند کار شود)
اگر بازیگر،دارای پیشانی کوتاه باشد،بر روی موهای گوشه های پیشانی به اندازه یک یا دو سانتی متر،فُن چرب هم رنگ چهره،کار نمایید.
چنانچه بازیگر دارای پیشانی بلند باشد،کافی است وسط رستنگاه مو را با مداد سیاه نقاشی کنید و یا در این ناحیه کمی مو بچسبانید،تا شکل و فُرم دلخواه به دست آید.

چهره پیشانی بلند

حجم های چهره برآمدگی ابروها،کنار سایه های شقیقه،روی بینی،روی گونه ها،روی چانه(روی فک بازیگر مرد)و همینطور ما بین خطوط پیشانی،خطوط وسط ابرو، ما بین خطوط لب و خطوط ماضغه،دو طرف زیر لب تحتانی را با فُن دو درجه روشن تر از رنگ زمینه ی صورت،روشن کنید.روشنی را با سایه و رنگ زمینه بیامیزید و از پودر بی رنگ استفاده نمایید.
در پایان هم دست های بازیگر را هم رنگ با چهره شود.

 

چال زنخدان

چال خندان
چال زنخدان را به این صورت کار نمایید:
این چال روی چانه چهار گوش و گرد کار می گردد.درست وسط سطح چانه را با قلم مو،یک خط کوتاه عمودی بکشید.با قلم مو اطراف خط کوتاه را تبدیل به سایه کنید.

 

دور آن را با رنگ دو درجه روشن تر از رنگ زمینه رنگ کنید.رنگ تیره وسط را با روشنی اطراف بیامیزید.کمی پودر بر روی آن بزنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.