مقالات آرایشگری مردانه

طریقه چسباندن ریش و سبیل با مایع لاتکس و چسب گریم

طریقه چسباندن ریش و سبیل

طریقه چسباندن ریش و سبیل روی تور با مایع لاتکس

اگر برای اجرای برنامه ای طولانی مدت،مو یا پشم کافی در اختیار نداشتید و همچنین امکان بافتن مو روی تور نباشد،شما می توانید ریش وسبیل را روی تور با مایع لاتکس بچسبانید.از این ریش و سبیل می توانید برای دفعات متوالی استفاده کنید و بهره ببرید.

چسباندن ریش

 

یک تکه تور یا گاز بسیار نازک،ظریف و نرم را انتخاب کنید و با قیچی به شکل و حالت ریش ببرید.روی صورت بازیگر قرار دهید(از بازیگر بخواهید تا دو طرف تور را روی خطوط موی اطراف سر نگه دارد.)زیر چانه را با سنجاق ته گرد یک یا دو بست بزنید.اندازه ی پهنای تور را(بستگی به شکل و فُرم ریش دارد) با مداد سیاه تعیین و مشخص نمایید و از بازیگر بخواهید دهانش را باز و بسته کند و زماننی که دهان وی باز است اندازه را زیر خط موها با مداد مشخص کنید.
تور را از چهره ی بازیگر بردارید و قسمت سنجاق شده زیر چانه روی تور را با نخ و سوزن بدوزید.بخش های زیادی را که با مداد مشخص و تعیین کرده اید،بچینید و دو طرف چهره زیر خطوط مو زیر لب بازیگر را چسب بزنید.لحظه ای صبر نمایید و تور را به چهره بچسبانید.
پس از چسباندن تور بر روی صورت بازیگر،با قلم مو از مایع لاتکس رقیق بردارید و بر تمام سطح تور بمالید،با سشوار خشک کنید.مواد چسب

با قلم مو کمی از پودر بچه بر سطح خشک شده بزنید.(به همان روش قبلی که توضیح داده شده است)از زیر چانه روی تور با قلم مو مقداری مایع لاتکس بمالید و موها را تکه تکه تا زیر لب و خطوط مو بچسبانید و همچنین از اسپری مو استفاده کنید.با کمک گرفتن از شانه و قیچی به موها فُرم و حالت بدهید و سپس اسپری بزنید،تور را از قسمت خطوط مو دو طرف چهره،به آرامی از پوست جدا نمایید.

سبیل را همینطور میتوانید روی تور به همین صورت درست کنید،تکه توری را به شکل و فُرم سبیل با قیچی ببرید،روی پشت لب بازیگر بگذارید،شکل مدنظر را مداد سیاه روی تور تعیین کنید،(سبیل افتاده،کوچک،بزرگ،سربالا)تور را به اندازه ی دلخواهتان بریده و پشت لب بازیگر چسب بزنید،تور را بچسبانید،به روشی که در بالا شرح داده شده است،روی تور یک لایه مایع لاتکس بمالید و خشک کنید،پودر بزنید و موها را در دو لایه از پشت لب تا زیر بینی با مایع لاتکس بچسبانید.

پودر بچه

 

کمی اسپری زده،با استفاده از شانه و قیچی حالت دهید،صبر نمایید تا خشک شود،تور را به آرامی و با دقت از پوست جدا کنید،این ریش وسبیل را با چسب گریم به صورت بازیگر بچسبانید.هنگامی که ریش وسبیل را چسباندید،خط فاصل ریش و پوست چهره را خیلی ظریف با قلم مو چسب زده،تکه موهای بسیار کوتاه و ظریف را روی خط بچسبانید.با این کار ریش و سبیل بسیار طبیعی جلوه می کند.از این ریش و سبیل بارها میتوان استفاده کرد.برای ابروها و پَتِّ آماده نیز می توانید به روش بالا کار نمایید.
چنانچه مایع لاتکس در دسترس نداشتید از چسب میسکیت استفاده نمایید.دقت کنید،اطراف تور را به اندازه پنج میلیمتر برای چسباندن با چسب گریم خالی بگذارید.

 

چسباندن ریش و سبیل بر تور با چسب گریم

اگر مایع لاتکس در اختیار نباشد،می توانید با کمی تفاوت،موها را با چسب گریم بر تور بچسبانید،به این صورت که پس از چسباندن تور روی صورت بازیگر به روشی که توضیح داده شد،از زیر چانه چسب زده موها را تکه تکه تا زیر لب و خطوط مو بچسبانید.از اسپری مو استفاده کنید.به وسیله ی شانه و قیچی به موها حالت بدهید و مجدد اسپری بزنید. تور را از بخش خطوط مو دو طرف صورت،به آرامی از پوست جدا کنید.سبیل و ابروها را هم می توانید به همین روش کار کنید.هر دفعه و هر بار برای چسباندن از چسب گریم استفاده نمایید.از این ریش و سبیل هم میتوان به دفعات استفاده کرد.

تمیز کردن ریش و سبیل از صورت

چنانچه ریش بلند باشد،نخست موهای بلند را قیچی و کنار بگذارید.شما میتوانید از این موها برای ریش های کوتاه مجددا استفاده نمایید.اگر ریش کوتاه باشد،در مرحله ی اول موها را به آرامی از چهره بکنید،بعد پنبه ای را آغشته به الکل سفید کنید و به محل و قسمت ریش و سبیل بمالید،چند مرتبه تکرار کنید.سپس با آب گرم و صابون چهره را بشوئید،خشک کنید و از کِرِم تقویت استفاده نمایید.

 

ریش وسبیل با کِرِپه خارجی(پشم حیوانات)

در مورد این نوع کِرِپه خارجی،باید این را بدانید که آشنایی به طرز کار با آن لازم است.این نوع کِرِپه که به صورت بافته ریز فشرده می باشد،از جنس پشم گوسفند مِرینوس است،از این نوع پشم برای درست کردن ریش و سبیل مجعد و صاف استفاده می شود.

ریش وسبیل با کِرِپه خارجی

 

اگر ریش و سبیل به اندازه متوسط یا کوتاه احتیاج باشد،به دو طریق عمل می گردد:

طریق اول

تکه ای در حدود در حدود پانزده سانتی متر از بافته اصلی بچینید.از وسط این بافته فشرده،نخی برای حفاظت پشم ها به کار رفته است.نخ وسط بافته را به وسیله ی قیچی ببرید.بافته را کمی از هم باز کنید.یک طرف آن را با دست چپ بگیرید،با شانه ی دندانه درشت به آرامی یک بار شانه بکشید.
در ادامه با دست راست،تکه ای از پشم را به آرامی کشیده و جدا کنید.سر تکه جدا شده را در دست چپ نگه دارید،به آرامی با دست راست،پشم ها را از آن بکشید.
چند مرتبه این کار را که یک نوع ریسیدن است تکرار نمایید تا خطوط بافته شده از پشم محو شود و تکه بافته ها به تکه پشمی پُف کرده و از هم باز شده درآید،این تکه آماده را کنار بگذارید.مجدد تکه ای دیگر به طریق قبلی از بافته جدا کنید و عمل قبلی را تکرار کنید.اگر به ریش دو رنگ نیاز باشد،از دو رنگ پشم استفاده نمایید.هنگامی که به اندازه ی نیاز،پشم ها را آماده کردید،تکه ها را به طریق و روشی که قبل تر توضیح داده شده است از زیر چانه بازیگر با کمک چسب گریم و چوب بگت،به طور لایه به لایه بچسبانید.

طریق دوم

نخ وسط موی بافته شده را بچینید.یک شانه دسته دار،دندانه ریز ظریف در دست چپ بگیرید.با دست راست خود موی بافته شده را روی دندانه های شانه بیندازید و آرام بکشید.این کار یک نوع ریسیدن است.دقت کنید،در روی شانه موها، همه به یک اندازه ریسیده شود.
به دو طرف مو بر روی شانه،اسپری بزنید. با قیچی انتهای موها را از شانه بچینید،این تکه اماده را کنار بگذارید،کار بالا را دوباره تکرار کنید.چهار تکه مو آماده نمایید.انتهای تکه های یک و دو را با کمک نوک انگشتان به شکل اُریب درآورید،این دو تکه برای زیر و روی چانه استفاده گردد.انتهای تکه های سه وچهار مسطح باشد،با انگشتان جهت موها را به یک طرف متمایل نمایید.

چسباندن ریش و سبیل

بخشی از رو و زیر چانه را چسب گریم بمالید،کمی درنگ و صبر کنید،به وسیله ی چوب بگت،تکه ی اول را بچسبانید.روی چانه چسب گریم بمالید و لحظه ای صبر کنید،تکه ی دوم را بالای تکه ی اول تا زیر یا نزدیک لب بچسبانید(بستگی به مدل ریش دارد)دو طرف صورت،کنار چانه،روی فک،زیر خطوط مو را چسب بزنید.تکه های سه و چهار را بچسبانید.با دستمال چهار لای نخی به آرامی روی موهای ریش را بفشارید،از بازیگر بخواهید دهان خود را باز و بسته نماید.از اسپری مو استفاده کنید.با کمک چوب بگت چهار تکه را هماهنگ سازید.
برای ایجاد و ساختن سبیل از یک تکه کوچکتر استفاده کنید.وقتی که بافته را روی شانه آماده کردید(اندازه ی پشم ریسیده شده،بستگی به مدل سبیل دارد)،روی شانه آن را با چوب بگت به دو قسمت کنید.
انتهای موها را بچینید.انتهای دو تکه را به صورت اُریب درآورید،بالای لب،محل سبیل را چسب بزنید،لحظه ای درنگ کنید.تکه ها را با دقت روی محل بچسبانید.با دستمال چهار لای نخی روی موها را به آرامی بفشارید.بعد اسپری بزنید،با قیچی و شانه به سبیل مدل بدهید.در پایان کار هم،ریش و سبیل را هماهنگ سازید.

 

برای خرید و. تهیه ی پکیج آموزش ریش استاد بیک کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *