مقالات آرایشگری مردانه

طریقه ی چسباندن و برداشتن ریش وسبیل آماده،متعادل ساختن چهره با ریش و سبیل

طریقه ی چسباندن ریش وسبیل آماده

طریقه ی چسباندن ریش وسبیل آماده

بعد از تمام شدن گریم چهره ی بازیگر،ناحیه ی ریش را(یک ریش معمولی)بدین شکل:
زیر خطوط مو،خط ریش،زیر لب،زیر چانه چسب بزنید.لحظه ای صبر کنید،ریش را بچسبانید.دستمالی از جنس کتان را چهار لا کنید،روی ریش(نواحی که چسب زدید)بفشارید،از بازیگر بخواهید چند بار دهان را باز و بسته کند.سپس با کمک انگشتان،شانه و اسپری مو،به ریش فرم بدهید.می توانید برای حالت دادن از فر برقی و … استفاده کنید.

چسباندن ریش

سبیل

برای راحتی بازیگر از نظر گفت و گو،بهتر است سبیل را به صورت عمودی با قیچی به دو قسمت نمایید.روی محل سبیل بر چهره چسب بزنید.لحظه ای صبر کنید.با دقت سبیل را بچسبانید.با دستمال نخی روی آن را بفشارید،از بازیگر بخواهید دهان را چند مرتبه باز و بسته کند.با کمک نوک انگشتان و شانه و اسپری مو به آن فرم بدهید.ریش و سبیل را هماهنگ سازید.

برداشتن ریش وسبیل آماده از چهره

معمولا این نوع ریش و سبیل خیلی راحت از چهره جدا می شود.کافی است انگشتان دست چپ را کنار ناحیه ی خط ریش قرار دهید،کمی بفشارید،با دست راست لایه ی تور را آهسته از پوست جدا کنید.چنانچه بعضی از نواحی چسبندگی بیشتری داشت،یک تکه پنبه را به الکل سفید آغشته نمایید،روی محل بمالید تا خیس شود،تور را بکشید و آن را از پوست جدا کنید.یک تکه پنبه ر به الکل سفید آغشته کنید،محل ریش و سبیل را پاک نمایید.سپس از آب گرم و صابون استفاده کنید.چهره را هشک کنید و کِرِم تقویت بمالید.در مورد برداشتن ابروها و پَت آماده نیز چنین عمل کنید.

 

تمیز کردن ریش و سبیل آماده

پس از برداشتن ریش از چهره ی بازیگر،با نوک انگشتان دو طرف تور ریش را بگیرید و به هم بسائید،تا چسب های خشک از آن بریزد.چند بار تکرار کنید.در ظرف کوچکی مقداری استون بریزید و ریش را در آن قرار دهید.آن را از این رو به آن رو کنید تا چسب کاملا حل شود.سپس از ظرف درآورید،روی یک تکه حوله کاغذی پهن کنید.یک قلم موی زبر را به استون آغشته نمایید و به لابه لای موهای ریش بکشید تا تکه های باقی مانده ی چسب جدا گردد.بعد از تمیز نمودن،آن را با دو سنجاق ته گِرد به روی مدل نصب کنید،با برس و شانه ی کوچک به آن حالت دهید.بگذارید خشک شود.سبیل،ابروها و پَت آماده را همینطور به این شکل تمیز کنید.

چسباندن ریش و سبیل

متعادل ساختن چهره با ریش و سبیل

با استفاده از ریش و سبیل می توان چهره ی بازیگر را تا حدودی متعادل ساخت عیوب آن را اندکی رفع نمود.

چهره ی مثلث

برای متعادل ساختن این نوع چهره،می توانید از ریش وسبیل به این طریق استفاده کنید.اطراف چهره،دو طرف فک،ریشی پر بگذارید،روی گونه ها را کاملا تمیز کنید زیر گونه ها،خط ریش گرد و زیر چانه را نیز به شکل گرد قیچی کنید،سبیل را زاویه دار،دو طرف آن کوتاه،افقی یا به طرف بالا فرم دهید.به هیچ وجه برای این نوع چهره از ریش سه گوش پروفسوری سبیل با گوشه های افتاده نباید استفاده کنید،چون چهره ی مثلثی به نظر می آید.موهای سر را از کنار فرق باز کنید و گوشه های شقیقه را با موها بپوشانید.

ریش برای چهره مثلث

چهره ی گِرد

برای متعادل ساختن چهره ی گِرد،اطراف چهره،دو طرف فک،ریشی کم پشت بگذارید،خط ریش زیر گونه ها را سه گوش و زیر چانه را نیز سه گوش قیچی کنید.زیر لب را دو گودی ایجاد کنید.از سبیل با گوشه های افتاده استفاده کنید.موها را به طرف بالا شانه کنید،اطراف را بخوابانید.

 

چهره ی مربع

برای متعادل ساختن این نوع چهره،اطراف چهره را با ریش کم پشت بپوشانید،گونه ها را تمیز کرده،زیر گونه ها و خط ریش را سه گوش یا نیمه بیضی شکل دهید.زیر لب نیز دو نیمه بیضی بدون مو ایجاد نمایید.ریش پروفسوری نیز برای این نوع چهره مناسب می باشد.
زیر چانه را به شکل بیضی یا سه گوش قیچی کنید،از سبیل بدون زاویه با گوشه های به طرف پائین استفاده کنید.موها را به طرف بالا شانه بزنید و یا از کنار فرق باز کنید.

چهره مستطیلی

چهره ی مستطیل

برای متعادل کردن چهره ی مستطیل،اطراف چهره،ریشی کم پشت بگذارید،گونه را تمیز و خط ریش را به شکل گِرد فُرم و شکل بدهید.زیر چانه را همینطور به شکل گِرد قیچی کنید.از سبیل پر،با گوشه های متوسط،افقی،یا کمی بالا استفاده کنید.برای موها،فرق از کنار باز کرده،مقداری مو روی پیشانی بیاورید.

چهره ی ذوزنقه1

برای متعادل ساختن چهره ی ذوزنقه،اطراف چهره،دو طرف فک،ریش کم پشت بگذارید.خط ریش را گِرد فُرم دهید،زیر چانه را به شکل بیضی قیچی کنید،ریش پروفسوری کوچک نیز برای این چهره مناسب است.از سبیل زاویه دار،مستقیم،سربالا یا کمی افتاده استفاده کنید.موها را از وسط یا از کنار فرق باز کنید،روی گوشه های پیشانی را با مو بپوشانید.

چهره ذوزنقه ریش

چهره ی ذوزنقه2

برای این نوع چهره،ریش خیلی کم پشت تا حدودی باریک در زوایای فک،کمی پهن،اطراف چهره بگذارید،خط ریش را در زیر گونه ها فرم بیضی بدهید.زیر چانه را نیز فُرم بیضی قیچی کنید.از سبیل کمی افتاده استفاده نمایید.
موها در دو طرف سر،پُر،فرق سر را از کنار باز کنید و یا به طرف بالا شانه بزنید.چنانچه لب فوقانی بازیگر زیاده از حد فرو رفته باشد،می توانید برای او از سبیلی پر استفاده نمائید و تعادل مابین لب ها ایجاد کنید.
چنلنچه چانه ی بازیگر زیاده از حد فرو رفته باشد،می توانید،برای او از ریش سه گوش برجسته استفاده کنید و تعادل مابین چانه و بقیه ی چهره ایجاد کنید.
چنانچه یک طرف چهره ی بازیگر با طرف دیگر تعادل نداشته باشد،(کج یا فرورفته باشد)،می توانید با گذاردن ریش و سبیل در ناحیه ی کج یا فرو رفته،از موهای پر و بیشتر و در قسمت دیگر چهره،از موهای کمتری استفاده کنید،با شانه و قیچی فُرم دهید،با این کار چهره ی بازیگر را متعادل سازید.

 

چهره ی بیضی

هر نوع ریش وسبیل برای این نوع چهره مناسب است.

 

برای خرید پکیج آموزش ریش کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *