دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

ماساژ سر و مراحل آن

ماساژ سر و مراحل آن

ماساژ مو قبل از شامپو زدن موها انجام می شود. چنان چه موها خیلی چرب باشد می توانید قبل از ماساژ موها را شامپو کنید.

مشتری را روی صندلی نشانده طوری که راحت بوده و احساس آرامش داشته باشد. از یک لوسیون ماساژ استفاده کنید. مکانی آرام و دور از سر و صدا را برای انجام ماساژ مشتری انتخاب کرده و در حین انجام ماساژ با مشتری صحبت نکنید. شروع ماساژ با ماساژ نوازشی است. از رستنگاه مو در جلوی سر، به طرف پشت گردن و شانه ها انگشتان خود را محکم، اما نه خیلی سفت روی سر بکشید. این ماساژ چند بار تکرار کنید. به طوری که تمام سطح پوست سر ماساژ داده شود. این حرکات سبب شل شدن عضلات و آرامش اعصاب شده و احساس آرامش به مشتری می دهد. هم چنین سبب بهبود عملکرد پوست می شود.

ماساژ بعدی پتریساژ می باشد. این حرکت به صورت دورانی انجام شده و عمیق تر از حرکت نوازشی است. این حرکت را ملایم ولی محکم انجام دهید. این ماساژ سبب باز شدن توده های چربی روی پوست شده و چسبندگی را کاهش داده و جریان خون در زیر پوست بهبود یافته و مواد مغذی به پوست می رسد. با نوک انگشتان این حرکت را انجام داده و دست را به شکل پنجه در آورده با نوک انگشتان این حرکت را انجام داده و دست را به شکل پنجه در آورده با نوک انگشتان پوست سر را در زیر موها حس نمایید. از وارد نمودن فشار به پوست سر پرهیز کرده و به آرامی تمام پوست سر را ماساژ دهید. برای ماساژ شقیقه ها از انگشتان کوچک استفاده کنید. برای برگشت خون اضافی به پوست سر در پایان کار دوباره از ماساژ نوازشی استفاده نمایید. کمی مکث کرده و اجازه دهید مشتری در حال آرامش باقی بماند. مدت زمان 10 الی 15 دقیقه تمام مراحل ماساژ تمام مراحل ماساژ را انجام دهید. اگر ماساژ بیش از مدت لازم طول بکشد. سبب افتادگی عضلات- سردرد و ناراحتی های دیگر می گردد.

حتما بخوانید  انواع شامپو از نظر PH

توجه: برای جلوگیری از پاره شدن مویرگ ها از ماساژ با حرکات شدید خودداری شود.

ماساژ پوست هنگام شست و شوی سر

زمان شامپوی موها تمام مراحل ماساژی که تشریح گردید را می توان انجام داد. ماساژ پتریساژ را زمان زدن نرم کننده به موها می توان استفاده نمود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.