دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

متعادل سازی لب (چهره شناسی)

متعادل سازی لب (چهره شناسی)

لب ایده آل

از فون زمینه مقداری روی لب زده و از آن جا که لب نرمال است هر نوع آرایش دلخواهی را می توان انجام داد روی خط لب اصلی، خط لب کشیده و داخل آن را پر نمایید.

رتوش لب باریک

از فون خیلی روشن برای متعادل کردن لب خیلی باریک استفاده نمایید. خارج از لب اصلی، خط لب را کشیده و دوره لب قسمتی که خط لب کشیدید، با مداد سفید و فون روشن، روشنایی بدهید. این کار سبب برجسته شدن لب شده و از رژ لب براق و حجم دهنده نیز روی لب ها استفاده نمایید.

رتوش لب باریک

رتوش لب کلفت

با فون 2 درجه تیره تر از زمینه لب را پوشانده و از داخل خط لب اصلی، خط لب را کشیده، سپس از رژ لب های مات کم رنگ استفاده کنید. کلفت بودن لب و داشتن قرمزی دور لب را نمی توان با فون از بین برد، ابتدا کانسیلر سبز زده و قرمزی دور لب را از بین برده و سپس فون مناسب را روی لب زده و از خط لب و رژ لب مناسب استفاده کنید.

رتوش لب نامساوی

بعد از زدن فون زمینه روی لب های نامساوی و فیکس کردن آن، خط لب جدید را با مداد لب کشیده به صورتی که لب ها مساوی شوند، سپس داخل لب را با رژ لب مناسب پر کنید. برای قسمت های برجسته از رژ لب های مات و از رژلب های براق برای قسمت های تو رفته استفاده کنید.

فون زمینه را روی لب ها زده و با پودر فیکس کنید. خط لب پایین را داخل تر از خط لب اصلی کشیده و چنان چه لب بالا نرمال است، روی خط اصلی لب خط بکشید. رژ لب مناسب روی لب پایین بزنید تا کوچک تر به نظر برسد و مقداری برق لب روی لب بالا نیز بزنید.

حتما بخوانید  چهره شناسی و شخصیت افراد

رتوش لب پایین بزرگ تر از لب بالا

رتوش لب بالا بزرگ تر از لب پایین

بعد از زدن فون زمینه روی لب ها فیکس نمودن آن، خط لب بالا را داخل تر از خط لب اصلی کشیده و اگر لب پایین مناسب است، روی خط خود لب بکشید. از رژ لب نارنجی یا صورت کم رنگ برای پر کردن داخل لب استفاده کنید.

رتوش خط وسط لب عریض

خنثی کننده قرمز را در گوشه های لب زده و روی آن را با فون زمینه بپوشانید و سپس فیکس کننده بزنید. با مداد لب، نرسیده به انتهای لب (در دو طرف لب) خط لب مناسب را به سمت داخل بکشید. از رژ لب های مناسب و ملایم استفاده کنید.

رتوش لب چروک خورده

برای این که بتوانید، روی این لب به راحتی کار کنید، مقداری کرم مرطوب کننده روی لب بزنید. فون زمینه را روی سطح لب بمالید و فیکس کنید. به صورت آرام و منقطع با مداد لب، خط لب مناسب کشیده و با رژ مات و خشک آن را پر نموده تا چروک های لب کم تر دیده شود. رژ لب و خط لب را هم رنگ انتخاب نمایید.

لب چروک

رتوش لب دو طرف آویزان (افتاده)

فون زمینه را روی لب زده و فیکس نمایید. خط لب بالا را روشن و بژ بزنید و تا انتهای لب نکشید. قبل از این که به افتادگی گوشه ی لب ها برسید، خط لب را قطع کنید و قسمت بالای لب ها در دو طرف روشنایی استفاده کنید. قسمت پایین آن را تیرگی دهید. خط لب پایین را به سمت بالا کشیده و به خط لب بالا وصل کنید. سپس از رژ لب مناسب استفاده کنید.

حتما بخوانید  تراژدی در یونان باستان و نمایش درام ساتیر

رتوش لب گشاد

روی لب ها را با فون زمینه پوشانده و فیکس کنید. نرسیده به گوشه های لب، خط لب را به داخل بکشید، یعنی از طول لب ها کم کنید. با رژ لب مناسب هماهنگ با آرایش داخل لب را پر کنید.

لب گشاد

لب های نافرم

اصلاح لب های باریک با رژ لب های تون قرمز و تیره انجام می شود. رژ لب های درخشان و براق برای پوشاندن لب های نافرم مناسب نیستند. بهتر است، از رژهای مات برای این لب ها استفاده شود.

پشت لب کوتاه

اندازه پشت لب نرمال، از زیر بینی تا خط لب بالا، باید به اندازه نصف خط لب پایین تا نوک چانه باشد. پشت لب کوتاه کمتر از این اندازه است. برای روتوش پشت لب کوتاه، فون روشن تر از زمینه را به حالت عمودی زده و با فون زمینه در هم محو کنید.

پشت لب بلند

فون 1 درجه تیره تر از زمینه را پشت لب به طور افقی زده و در فون زمینه محو کنید.

چنان چه شخصی در اثر افتادگی پوست، دچار خنده باشد، از فون 2 درجه روشن تر از زمینه می توان برای داخل خط خنده استفاده نمود.

توجه

برای کشیدن خط لب در صورت های لاغر، دالبر بالای لب را به صورت گرد بکشید. ولی برای صورت های چاق، دالبر لب را معمولی بکشید.

قبل از استفاده از محصولات لب، از کرم مرطوب کننده حتما استفاده نمایید، تا محصولات آرایشی، لب را اذیت نکنند.

مطالب مرتبط

برای کسب تجربه بیشتر در زمینه متعادل سازی چهره می توانید مقاله ی متعادل سازی گونه (چهره شناسی) استاد بیک را مطالعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.