دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

متعادل سازی گونه (چهره شناسی)

متعادل سازی گونه (چهره شناسی)

متعادل سازی گونه با توجه به فرم چهره

گونه های ایده آل نه خیلی برجسته و نه فرورفته، هم چنین افتادگی نیز ندارد. در صورت افراد می توانید، انواع گونه ها را مشاهده نمایید. ولی در مجموع، به طور کلی می توانیم بگوییم که گونه در صورت افراد لاغر برجستگی ندارد، صاف است و ممکن است زیر استخوان گونه، تو رفته نیز باشد. افراد چاق ممکن است، به دلیل چاقی، گونه شان دیده نشود، زیرا زیر استخوان گونه پر شده و دیده نمی شود.

گونه معمولی

بعد از زدن فون زمینه بر روی چهره، زیر استخوان گونه را به شکل (ر) تا هشت ابرو تیرگی زده و آن را به سمت بالا محو نمایید. با فون 2 درجه روشن تر در قسمت بالای استخوان گونه به شکل حرف (ر) روشنایی داده و آن را به دو طرف محو کنید. در قسمت زیر تیرگی گونه، ته رنگ روشن را کشیده، سپس به سمت پایین محو کرده و تثبیت کنید. مابین تیرگی و روشنی گونه برس رژ گونه را قرار دهید و آن را به شکل حرف (ر) از رستنگاه به سمت جلو بکشید. از رژ گونه به رنگ های کالبالسی، صورتی چرک که جزء رنگ های سرد هستند، استفاده کنید.

گونه در افراد چاق

بعد از زدن فون زمینه با فون 2 درجه تیره تر زیر استخوان گونه با به شکل مد (آ) بکشید به صورتی که انتهای (آ) گوشه خارجی لب قرار گیرد.

تیرگی در قسمت بالای گونه به سمت داخل صورت و قسمت پایین دو طرف محو می شود.

از فون 2 درجه روشن تر روی استخوان گونه بزنید و به سمت بیرون محو کنید.

حتما بخوانید  ساختن دست و پای بریده

کمی رنگ زرد را روی قسمت روشن گونه بزنید و با ایجاد مثلث نوری زیبایی خاص در چهره ایجاد کنید. در صورت های چاق برای لاغر تر نشان دادن گونه می توان تیرگی زیر استخوان گونه و فک را به هم وصل نمود و هر کدام را سر جای خود محو کرد.

گونه افراد چاق

گونه در افراد لاغر

برای این مدل گونه ها بعد از زدن فون زمینه به تمام چهره، از استخوان گونه تیرگی را به شکل نیم دایره تا نرسیده به پره ی بینی بکشید که در واقع می شود یک سوم خط خنده. سعی کنید تیرگی را به سمت داخل صورت محو کرده و روی استخوان گونه را روشنی بزنید.

گونه تخت یا ژاپنی

پس از زدن فون زمینه محل برجستگی گونه، یعنی استخوان گونه را با فون 2 درجه تیره تر از زمینه تیرگی داده به طرف پایین محو نمایید. حد فاصل بین استخوان گونه و استخوان فک پایین را فون روشن زده، سپس محو کرده و پودر فیکس بزنید.

آرایش گونه با رعایت هارمونی رنگ در آرایش

رژ گونه به روش های متفاوت زده می شود و نقش بسیار مهمی در زیبایی چهره دارد. رژ گونه را با توجه به جام چهره می زنیم. رژ گونه با دقت و مهارت زیاد روی گونه زده می شود تا روی صورت خط ایجاد نشده و در فون زمینه محو شود. رژ گونه را نباید از مرکز چشم جلوتر زده و هم چنین به بینی نزدیک نکنید. رژ گونه را برای جوان تر جلوه دادن چهره به سمت بالا بزنید زیرا اگر از قسمت نوک بینی پایین تر زده شود چهره مسن تر به نظر می آید. رژ گونه به سه صورت موجود است: مایع، کرم، پودر یا کیک (جامد). از رژ گونه مایع می توان روی کرم پودر استفاده نمود. هم چنین برای تمام پوست ها مناسب می باشد

حتما بخوانید  آماده سازی پوست جهت پاکسازی

گونه لاغر

مطالب مرتبط

برای کسب تجربه بیشتر در زمینه متعادل سازی چهره می توانید مقاله ی متعادل سازی لب (چهره شناسی) استاد بیک را مطالعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.