دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

مراقبت از پوست بعد از مو زدایی

مراقبت از پوست بعد از مو زدایی

مراقبت از پوست بعد از مو زدایی

روش های مراقبت از پوست:
-پس از اینکه عمل مو زدایی را انجام دادید،دوش آب گرم نگیرید؛چرا که آب گرم پوست را تحریک خواهد کرد.
-تا۲۴ساعت بعد از عمل مو زدایی از استفاده از عظر و دئودورانت پرهیز کنید،زیرا استفاده از آن ها باعث تحریک نمودن پوست و سبب خارش میشود.
-در بین۲ نوبت مو زدایی کردن از لایه بردار استفاده نمایید.اینکار سبب خواهد شد،سلول های مرده ی بر روی پوست پاک و منافذ پوست بسته شود.
-۲هفته پیش از مو زدایی از موبر و تیغ استفاده نکنید.
-از کرم و ضدعفونی که سبب خنک شدن پوست میشود،استفاده نمایید،تا پوست آرام شود.

عوارض پوست بعد از مو زدایی:
-پس از استفاده موز زدایی پ هاش پوست بالا میرود.
-یکی از عوارض پوست بعد از مو زدایی اینست که در بعضی مواقع باعث به وجود آمدن زخم خای ریز و کوچکی در پوست میگردد و منافذ پوست بعد از مو زدایی باز  میشود،و در برخی مواقع باعث میشود که پوست خشک گردد.

-اپیلاسیون با مومک دردآور بوده و همینطور اگر بصورت غیر بهداشتی انجام گیرد،صورت جوش زده و ملتهب میگردد.پس از اپیلاسیون با مومک،مو ها دیر تر رشد میکنند و از زبری و ضخامت مو نیز کم می شود.
به این نکته دقت نمایید،اگر از مومک بطور مدام استفاده شود یاعث شل شدن پوست میشود.
-از عوارض دیگر اپیلاسیون برداشتن شدن چربی محافظت پوست است و باعث بالا رفتن حساسیت پوست شده و عوامل زیان آور محیطی بر پوست تاثیر افزون تری داشته باشد و گاهی اوقات به خشک شدن مو منجر میشود.
-با باز شدن منافذ پوست و از بین رفتن چربی موجود بر روی پوست،پوست نسبت به باکتری های عفونت زا حساسیت نشان میدهد و از راه زخم های ریز بر روی پوست سبب عفونت پوست میگردد.

انواع لوسیون و روغن بعد از مو زدایی
-از روغن چای که خود یک ضد میکروب بوده میتوان بعد از مو زدایی در نقاط و قسمت هایی که زخم شده،استفاده نمود،زیرا این روغن خاصیت تسکین دارد.
-برای رفع نمودن قرمزی پوست و تسکین دادن به آن میتواند از آبلیمو استفاده نمایید.
-لوسیون های ضد عفونی کننده و خنک کننده برای آرام کردن و نرم کردن پوست اثر بسزایی دارند.

استفاده از روغن و لوسیون بعد از عمل مو زدایی
لوسیون و روغن های بعد از مو زدایی،دارای مواد اثر گذاری اند که قدرت بالایی در جهت رشد و بهبود بافت های پوستی دارند و آن بافت ها را ترمیم میکنند.
سرخی پوست را تسکین میدهند و پ هاش پوست را به حد طبیعی اش(یعنی۵/۵)می رساند و متعادل میکنند.
مزیت دیگری که لوسیون بعد از مو زدایی دارد،راجع به منافذ پوست است.
این محصولات حالت قابض داشته و منافذ پوست را کوچک می کنند و با به وجود آوردن لایه ای محافظ از نفوذ قارچ ها و باکتری ها جلوگیری میکنند و مانع آن ها میشوند.همین طور پوست را خنک و به دلیل رطوبت رسانی به پوست،آن را شفاف و با طراوت میسازد.

حتما بخوانید  فراگیری رشته ی گریم تئاتر

استفاده از کیسه ی یخ یا کیسه گرم
کیسه ی یخ نوعی کیسه است که حاوی مایع  است که بدون نیاز به یخچال یا فریز در مدت زمانی کمتر از چند ثانیه به شما دمایی بین ۴- تا -۸ را می دهد.

درون همین کیسه،کیسه ی کوچک دیگری است که حاوی آب است که برای استفاده کردن از آن باید با انگشتانتان آن را بترکانید.پس از ترکیدن این کیسه ی کوچک داخلی،یک واکنش اندوترمیک در کمتر از چند ثانیه دما را پایین میاورد.از کیسه ی یخ بعد از انجام مو زدایی استفاده کنید.یخ،خون هایی را که به سطح پوست می آیند و سبب گرمی پوست میگردند را از سطح پوست دور و در نتیجه آن را خنک نموده و از قرمزی پوست می کاهد.کیسه ی یخ را  بر روی محل موردنظر بگذارید،یخ،ناراحتی و درد به وجود آمده را کم کرده و سرخی را نیز بهبود می بخشد.

کیسه گرم:
کیسه ی گرم فوری دارای مایعی است که بدون نیاز به هیچ حرارتی در کمتر از چند ثانیه به شما دمای۵۰+درجه را می دهد.درون این کیسه همانند کیسه ی یخ،کیسه ی کوچک دیگری است که حاوی آب است و شما برای استفاده از آن باید آن را با فشار انگشتانتان بترکانید.

بعد از اینکه کیسه ی کوچک داخلی ترکید،یک واکنش اگزوترمیک رخ می دهد که در کمتر از چند ثانیه دما را بالا میبرد.به دلیل داشتن ۳ردیف سیل حرارتی بر روی این نوع کیسه گرم،امکان ترکیدن کیسه گرم توسط فشار انگشتان وجود ندارد.
از این نوع کیسه در امکانی نظیر:درمانگاه و مطب دندانپزشکی(جراحی،ایمپلنت)،فیزیوتراپی،همچنین در ورزش(گرفتگی عضله و کوفتگی عضله)،گرم کردن دست و پا در سرما و ورزش هایی چون اسکی و کوهنوردی،سفر(برای بالا بردن دمای بدن در وضعیت های اضطراری)و کاهش درد های غیر تورمی،درد های مفصلی،کمک های اولیه و غیره می توان استفاده کرد.
گرما برای کاهش درد های خاص و کاهش سرمازدگی کاربرد دارد.این کیسه ها ساخت کشور ایتالیا میباشند و در طول و عرض های مختلف و یک نوع پوشش موجود هستند؛همچنین این کیسه ها یکبار مصرف اند.

حتما بخوانید  طراحی گریم شخصیت های خوش طینت،موذی و خشن

چند روش برای مراقبت و زیبایی پوست
-بعد از تراشیدن مو،کمی گلاب،با استفاده از پنبه به نقطه و محل موردنظر بمالید.این کار از حساسیت ناشی شده،می کاهد.
-از چند تکه یخ برای کاهش حساسیت و التهاب پوست استفاده نمایید.
-نشاسته،شیر و ماست از بهترین مواد طبیعی هستند که میتوان از آن ها برای کاهش التهاب پوست(به خصوص التهاب پوست حساس صورت) بهره گرفت و استفاده نمود.
-پس از مو زدایی از موادی که دارای مواد شیمیایی و عطر هستند،استفده نکنید!
-بعد از زدودن مو از خانه خارج نشوید،در صورت ضرورت،از کرم ضد آفتاب استفاده کنید؛زیرا پوست شما در وضعیتی حساس است و نباید در مقابل تابش خورشید قرار گیرد.
-چند روز بعد از مو زدایی،مویچه های نازکی رشد میکنند و از آنجایی که گاه منافذ پوست بسته است،مویچه ها در زیر پوست شروع به رشد میکنند.برای خارج کردن مو ها از شیوه های نامناسب استفاده نکنید؛میتوانید از کرم ترک پوست استفاده کرده و پوست خود را با برسی مناسب ماساژ دهید.

مراقبت از پوست بعد از وکس یا اپیلاسیون
مشخصا پس از وکس، پوست ملتهب میشود و نقاطی در بدن هستند که میتوانند جوش بزنند نظیر:پشت کمر،بازو ها و روی سینه ها .
شاید بپرسید که چه راهکار ها و توصیه هایی برای  جوش وجود دارد؟!
۱-پیش از اپیلاسیون،پوست را با ضدعفونی کننده ها تمیز کنید.
۲-به نقطه یا محلی که اپیلاسیون شده دست نزنید و تا۲ ساعت از استفاده کردن از کرم های آرایشی یا مواد معطر پرهیز کنید؛چون منافذ پوست باز هستند،میکروب ها جذب پوست میشوند یا با مواد آرایشی بسته می شوند.
۳-پس از ۸ساعت،از مواد مورد استفاده در پیلینگ پوست استفاده نمایید،تا یک لایه از پوست های مرده را از پوستتان بردارند.این سطحی است که از رویش مو جلوگیری میکند و تبدیل به جوش میشود.هر دفعه که به حمام می روید،این کار را بکنید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.