دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

مواد محافظ مو

مواد محافظ مو

ماسک مو

سبب تقویت ساقه موها شده و موها را نرم و لطیف می کند.

استفاده از ماسک روی موها بعد از شامپو کردن موها طبق دستور شرکت سازنده می باشد.

 نرم کننده ی کرمی (قوی)

موها در اثر اعمال شیمیایی نظیر: دکلره، صاف، فر و یا آسیب های شامپو مقداری از چربی های مفید خود را از دست می دهد، برای جبران این امر و درمان، بازسازی و به تعادل رساندن موی سر، می توان از کرم نرم کننده استفاده نمود، که به علت خاصیت اسیدی ملایمی که دارد، باعث خنثی نمودن اثر قلیایی مواد شیمیایی شده و بدون هیچ گونه احساس سنگینی بر روی مو باعث ویتامینه شدن، لطافت، شفافیت و خشو حالت شدن موها می گردد.

ترمیم کننده موهای خشک و آسیب دیده

این محلول به مو قدرت، حجم و شفافیت بخشیده، مانع از ایجاد موخوره و هم چنین موجب باز گرداندن خاصیت ارتجاعی، تنظیم پوست سر، حذف حالت الکتریسیته مو، حفاظت موی سر در مقابل حرارت سشوار، آسان شانه زدن مو و در نهایت موجب سالم و زیبا نمودن مو می گردد. هم چنین با ایجاد پوشش و لایه ای محافظ بر روی فیبر مو بدون گذاشتن اثر چربی، ساختار مو را از ریشه تا انتهای ساقه بازسازی می نماید.

استفاده از مواد محافظ مو

یکی از مشکلات دیرینه و مکرر خانم هایی که از رنگ مو استفاده می کنند دو رنگ شدن و تغییر رنگ مو پس از هر بار شامپو کردن است. حتی اغلب پس از یک هفته از بی ثباتی رنگ مو شکایت دارند.

حتما بخوانید  حالت های چهره در آرایشگری

این مشکل بیش تر از آن که مربوط به نوع رنگ مو باشد، مربوط به استفاده از شامپوهایی است که مناسب موی رنگ شده نمی باشد. بعضی از شامپوها به علت دارا بودن عناصر کاتیونیک به موها لطافت و شفافیت یک موی طبیعی و سالم را می بخشد موی رنگ شده پس از استفاده از این شامپوها به آسانی شانه می شود.

قبل از قرار گرفتن موها در معرض نور آفتاب می توان از تونیک ها و ماسک های مخصوص مو جهت محافظت از موها در مقابل آفتاب استفاده، کرد. برای جلوگیری از واکنش های مختلف پوست سر سالم می توان از روغن های مخصوص که سبب درمان شوره خارش و تحریکات پوستی می شود، استفاده نمود زیرا واکنش های مختلف پوست سر سالم به کمبود محافظت از لایه ی هیدرولیپیدی نرمال بستگی دارد. استفاده از ماسک های آب رسان به خاطر PH اسیدیی که دارند هر گونه بقایای اکسید کننده و بازی را از بین می برند و سبب پاک سازی سطح موها بعد از رنگ و دکلره می شوند این نوع ماسک ها را برای درخشندگی ثبات موها به مدت 5 الی 15 دقیقه روی موها زده و زمان استفاده موها باید تمیز و شسته باشند، بعد از مکث لازم موها را آب کشی می نماییم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.