دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

موارد مهم در گرفتن یک پرتره خوب

موارد مهم در گرفتن یک پرتره خوب

موارد مهم گرفتن یک پرتره خوب:

1- ابتدا چهره مدل مورد نظر را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و برای عکاسی بهترین حالت چهره را در نظر بگیرید. بعد از بررسی مدل، ابتدا با او صحبت کرده تا بتوانید بهترین حالتی که سبب می شود معایب او به نظر نرسد را انتخاب نمایید. مثلا اگر کسی چانه چاق دارد. نباید سر خود را به پایین آورد.

2- برای عکس برداری پرتره یکی از مهم ترین وسایل که نیاز است، عدس های خاص پرتره می باشد که دارای ویژگی نرم کردن تصویر است. این ویژگی را با واضح نمودن تصویر به دلیل نامیزان بودن عدسی اشتباه نگیرید. خطوط چهره مثل چین و چروک را این عدسی ها محو می کند. البته برخی اوقات عکاس پرتره بنا به دلایلی شاید بخواهد، چین و چروک پوست را پنهان سازد. عدسی های نرم کننده قابل کنترل هستند و شدت نرمش آن نیز، قابل کنترل است. این نوع عدسی ها در دوربین های قطعه بزرگ استفاده شده است. اما اگر شما از دوربین های قطعه کوچک استفاده می کنید، برای استفاده از این ویژگی می توانید شیشه های مخصوص به کار ببرید. مثل: یک فیلتر روی عددسی نصب می شوند و با شکست نور نرمی ایجاد می کنند. نام این شیشه ها فیلتر نرم کننده یا پخش کننده است.

موارد گرفتن یک پرتره خوب

3- اگر پرتره را از فاطله نزدیک بگیرید، سبب کج شکلی شده و باید فاصله یعنی 1/5 متر به مدل رعایت شود. شما می توانید از عدسی هایی که فاصله کانونی بلند تری دارند، جهت داشتن نمای بزرگ تری از چهره استفاده کنید. برای عکاسی پرتره لنزی مناسب است که فاصله کانونی آن 2 برابر فاصله قانونی لیتر نرمال باشد. به طور مثال: یک دوربین 35 میلی متری، دارای یک عدسی با فاصله 85 تا 135 میلی متری جهت پرتره مناسب می باشد.

حتما بخوانید  برای از بین بردن شپش چه باید کرد؟

4- برای عکاسان حرفه ای و با سلیقه که عکس را روتوش می کنند، نوع و اندازه دوربین بسیار مهم است و برای کار های کوچک مثل روتوش نگاتیو به راحتی وجود ندارد. هر چه روزولوشن 135 دوربین های سنسور بیشتر باشد، استفاده از دوربین های دیجیتال برای عکاسی مناسب تر هستند.

5- از دوربینی استفاده کرده که با موضوع تناسب داشته باشد.

6- محل قرار گرفتن دوربین باید جایی باشد که تناسب زاویه ها را ایجاد کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.