دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

نحوه ارتباط گیری با کودکان یک ماهه تا یک ساله

نحوه ارتباط گیری با کودکان یک ماهه تا یک ساله

این کودکان با محیط آرایشگاه اصلا آشنا نیستند و راحت می ایستند به شرط آنکه سیر باشند و صدای شان را مدوام بشنوند اما نکته هایی که خیلی مهم است:
1- کودکان زیر یک سال(هر چه سن آنها کمتر باشد) بدن آنها نرم و شلتر است و قادر نیستند به تنهایی خود را نگه دارند حتما باید در بغل والدین موهایشان کوتاه شوند.
2- می توان با نشان دادن یک فیلم یا یک شی یا یک صدای قابل توجه برای کودک ذهن او را به راحتی معطوف به شی کرد.
3- بهترین زمان اصلاح این کودکان صبح است چون استراحت کافی کرده اند و کاملا صبورند و می ایستند به شرط آنکه شکم آنها هم سیر باشد.
4- آرایشگر به راحتی می تواند از پشت سر اصلاح خود را آغاز کند به دلیل اینکه جمجمه سر این کودکان کوچیک است بنابراین اصلاح آنها سریع و راحت تر انجام می شود نکته قابل توجه این است که این کودکان دارای حساسیت بالایی هستند مراقب باشید شی را که به آنها می دهید را داخل دهان خودنکنند، اگر چنان چه پستانک داشتند در عین بی قراری اصاح آنرا به او بدهید تا با آن سرگرم شود.
5- دقت کنید این کودکان را نباید قبل اصلاح زیاد معطل کرد چون سریع گرسنه می شوند و مادر آنها نمی توانند به نوزاد خود در محیط آرایشگاه شیر بدهد و گرسنگی کودک باعث بی قراری و گریه کودک می شود.
6- بهتر است والدین و همراهان از رو به رو با کودک صحبت کنند و او را سرگرم کنند تا آرایشگر راحت تر کار خودش را انجام دهد و اصلاح خوبی را به پایان برساند.

حتما بخوانید  کودکان ویژه و مستثنی

 

ارتباط گیری و اصلاح کودک

 

نکات مهم:
الف) بهتر است کودکان نزدیک به یک سال به دلیل غریبه بودن آرایشگر بعد از بستن پیش بند والدین برای اینکه کودک نترسد پیش بند کودک را به والدین بدهید تا به دور کودک ببندند و آرایشگر در این موقعیت فاصله بگیرد البته تشخیص باشماست.
ب) قبل از بستن پیش بند توسط والدین به آنها آموزش بستن آنرا یاد بدهید، که از پشت سر به صورت بر عکس به گردن کودک ببندند یعنی قسمت بلند پیشبند پشت سر کودک قرار بگیرد و قسمت کوتاه پیشبند جلوی کودک قرار بگیرد تا دست های کودک آزاد باشد.
ج) بعد از بسته شدن پیشبند ها آرایشگر باید با انرژی مثبت و رابطه ای گرم به استقبال کودک برود.

 

ترفند های اصلاح حرفه ای کودک

 

نباید های مهم:
شانه را زیاد به سر کودک فشار ندهید.
اگربا ماشین کوتاه می کنید ماشین اصلاح را زیاد فشار ندهید.
با آبپاش مستقیم روی سر کودک آب نپاشید.
اگر هنگام خط گیری سر کودک حتما ماشین خط گیری را به خوبی ضد عفونی کرده و دقت کنید روی پوست کودک اصا فشار ندهید زیرا پوست کودکان این
سنین بسیار نازک و حساس است.
چند راه کار آرام بخش:
1- با این کودکان بیشتر والدین صحبت کنند تا آرایشگر.
2- هنگام خط گیری پشت گردن این کودکان به والدین بگویید اورا به شکم نگه دارند.

 

مطالب مرتبط

آموزش های برای تجربه ای بیشتر در زمینه اصلاح کودک

نحوه ارتباط گیری با کودکان بالای یکسال تا 5/ 2 سال

کودکان ویژه و مستثنی

ویدئوهای آموزش در زمینه اصلاح کودک

آموزش اصلاح موی قارچی دخترانه

حتما بخوانید  چهره شناسی(روانشناسی چهره)

آموزش اصلاح موی سایه کودک

 

پکیج های حرفه ای اصلاح کودک

آموزش اصلاح موی دخترانه

آموزش اصلاح موی کودک

 

برای خرید کتاب اصلاح موی کودک تالیف استاد عزیز کاظم خسروی بیژائم (استاد بیک) بر روی لینک تکنیک های روانشناسی و اصلاح موی کودک کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.