0
empty-cart سبد خرید شما خالی می باشد
مبلغ کل : 0 تومان - ثبت سفارش

نور در سالن آرایش

نور در سالن آرایش

نور در سالن آرایش بسیار مهم است از این رو باید نور در همه جا یکنواخت باشد تا آرایشگر بتواند با جزییات وضعیت موهای شما را زیر نظر داشته باشد و مشتری نیز بتواند به خوبی روند کار را مشاهده کند. از طرفی مشتریانی که در انتظار اند و احتمالا روزنامه می خوانند یا با گوشی خود مشغول هستند نباید نور محیط باعث خستگی چشمشان شود.

 

نور در سالن آرایش

 

بهترین حالت، ایجاد نور هر چه نزدیک تر به حالت طبیعی است.

نور باید به نحوی باشد که هنگامی که فرد از آرایشگاه خارج شود تغییر محسوسی در رنگ یا حتی در اندازه موهای خود به واسطه نور احساس نکند.

تاثیر نور بر چهره

هر چه میزان نور مطلوب تر باشد کارایی کارکنان مرکز بهتر است و احتمال خطاهای ناشی از کمبود نور را نیز می کاهد هم چنین اجسام واضح تر و سریع تر دیده می شود. نکته مهم این است که سایه ها کمتر شده و بر روی چهره نیز سایه نمی افتد.

 

نور در سالن آرایش

 

لامپ های مناسب در آرایشگاه

برای سالن آرایش می توانید از لامپ های سیلندری که دارای محافظ اند استفاده کنید. این لامپ ها را می توانید در اطراف آیینه و سقف قرار دهید تا نور را در فضا به طور یکنواخت پخش کنند و رنگ چهره، مشخص تر و کار راحت تر انجام شود.

نوع نور مناسب سالن آریش

هم چنین در سالن آرایش از نور سفید استفاده کنید در هنگام کار برای نور طبیعی و بهتر از نسبت 3 به 1، نور زرد و سفید استفاده کنید. چون نور سفید به تنهایی چهره فرد را سرد نشان می دهد و نور زرد حالت گرمی به چهره می دهد و آرایش گرم تر به نظر می رسد و هدف ما این است آرایش طبیعی به نظر برسد.

CRI نیز شاخص مهمی است CRI  یعنی یک چراغ چه قدر می‌تواند رنگ‌ها را طبیعی نشان دهد . در واقع CRI نشان دهنده درصد مطابقت طیف رنگ‌های چراغ با طیف رنگ‌های نور خورشید است و هر چه عدد آن بالاتر باشد بهتر است حداقل توصیه شده آن 80 درصد است

سطح نور نیز از 300 تا 700 لوکس متغیر است، بسته به منبع نور و بخش یا نوع سالن می تواند کمی متغیر باشد.

مکان نصب نور در سالن آرایش

برای پراکندگی یکنواخت نور در سالن می توان لامپ ها را در سقف و اطراف آیینه ها نصب کرد، تا رنگ چهره مشخص تر و کار به راحتی انجام شود.

جهت مشاوره اتاقی را انتخاب کنید که دارای نور طبیعی باشد از روشنایی مصنوعی نیز می توانید استفاده کنید یعنی لامپ های سقف اتاق و پشت سر خودتان را از نوع فلورسنت و پیرامون آیینه ها را از لامپ های آفتابی نصب کنید این لامپ ها را طوری تنظیم کنید که از جلو بر چهره مشتری بتابد.

 

نور در سالن آرایش

 

نور گرم و نور سرد در سالن آرایش

هر چه دمای رنگ بیشتر باشد، نور سردتر است.  بهترین دمای رنگ برای یک سالن زیبایی حدود رنگ نور طبیعی است، یعنی بین ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کلوین.

در حالت عادی نورها به دو دسته گرم و سرد تقسیم می شوند نور طبیعی روز هم دارای نور گرم و هم نور سرد است.

نورهای گرم دارای قرمزی بیشتر و نورهای سرد آبی بیش تری دارند. نورهای گرم روی رنگ مو و چهره اثر گرم و نورهای سرد روی چهره و رنگ مو اثر سردی می گذارند.

 

مطالب مرتبط

برای آشنایی با رنگ و چیدمان در سالن آرایش بر روی لینک کلیک نمایید.

مشخصات

نور در سالن آرایش

امتیاز کاربران به :

نور در سالن آرایش

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)