دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

نکات ایمنی استفاده از اسپری مو

اسپری مو برای ثابت نگه داشتن فرم مو مورد استفاده قرار می گیرد.

از نحوه پاشیدن قطرات اسپری می توانید با کاربرد آن آشنا شوید.

هر چه قطرات اسپری کوچک تر پاشیده شو، قدرت اتصال مو ها کم تر شده، زودتر خشک می شوند و چسبندگی مو کم تر است و بر عکس هر چه قطرات اسپری درشت تر پراکنده شود مو ها با قدرت بیش تری به هم متصل می شود ولی در عوض دیرتر خشک شده و چسبندگی مو بیش تر می شود.

هنگام انتخاب نوع اسپری به لطافت و استحکام مو دقت نموده تا تعادل مناسب به دست آورید. از اسپریی استفاده کنید که مو ها را خشک و مو ها لطافت خود را از دست ندهند و نه خیلی نرم باشد که روی مو ها اثری نداشته و کارایی آن کم شود.

اسپری ها با قدرتت نگه دارندگی ملایم، متوسط، قوی و فوق العاده قوی در بازار موجود است.

اسپری نگه دارنده ملایم:

اسپری نگه دارنده ملایم همان طور که از اسمش مشخص است ملایم عمل کرده و چسبندگی کمی دارد. هنگامی که می خواهید مدل مو بعد از براشینگ حالت طبیعی داشته و خشک نشود، مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین از اسپری ملایم بین پوش ها قبل از درست کردن مدل مو برای ثابت نگه داشتن پوش ها نیز استفاده می شود.

اسپری نگه دارنده متوسط:

اسپری نگه دارنده متوسط خاصیت پرداخت کنندگی متوسط دارد و به مو ها قابلیت کنترل و انعطاف پذیری می دهد. هم چنین باعث می شود مو ها حالت جدید خود را به طور موقت حفظ کنند. برای آرایش مدل های شلوغ مناسب می باشد.

حتما بخوانید  ویژگی های یک آرایشگر خوب

اسپری نگه دارنده قوی:

اسپری نگه دارنده قوی دارای چسبندگی فوق العاده بوده و روی مو خشک می شود و آرایش مو ها را برای مدت طولانی ثابت نگه می دارد و بعد از استفاده اجازه دستکاری مجدد مو ها را نمی دهد. در زمان حالت دادن برای تثبیت حالت داده شده و در پایان کار برای فیکس کردن و ثابت نگه داشتن آرایش مو ها استفاده می شود.

نکات ایمنی استفاده از اسپری مو

قبل از استفاده از اسپری مو تست حساسیت را انجام دهید.

اسپری حاوی مواداشتعال پذیر هستند.

اسپری مو را روی پوست سر آسیب دیده استفاده نکنید.

مراقب باشید اسپری به داخل چشم پاشیده نشود. اگر اسپری با چشم تماس پیدا کرد با آب فراوان بشویید و در صورت خارش به پزشک مراجعه نمایید.

هنگام استفاده از اسپری مراقب باشید هیچ شعله ای به طرف شما روشن نباشد.

مطالب مرتبط

برای آشنایی بیشتر با حالت دهنده های مو می توانید مقاله ی ژل های حالت دهنده استاد بیک را مطالعه نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.