مقالات آرایشگری زنانه

نکات مهم هنگام رنگ کردن مو

نکات مهم هنگام رنگ کردن مو

از انجام رنگ آمیزی در مواردی از قبیل زایمان، بیماریهای عصبی، پریودی،حاملگی خودداری کنید زیرا ممکن است رنگ نتیجه ی دلخواه و مطلوب ندهد.

در صورت مشاهده ی هر گونه خراشیدگی، زخم، جوش در پوست سر از رنگ نمودن موها بپرهیزید. زمان انجام رنگ آمیزی، موها خشک و نشسته باشد و طبیعت موها را بررسی کرده در صورت چرب بودن موها، با یک شامپو ملایم به صورتی که پوست سر شسته نشود شامپو کرده سپس موها را خشک کرده سپس موها را خشک کرده و بعد رنگ آمیزی انجام دهید.

– رنگ، موها را 3 درجه روشن می کند، اگر خواستید موها را بیش از 4 درجه روشن کنید، قبل از رنگ آمیزی موها را دکلره کرده و سپس رنگ مورد نظر را مصرف نمایید.

– رنگ موها را بررسی کنید اگر طبیعی باشد رنگ پذیری راحت خواهد بود. ولی اگر موها با رنگ های تیره شیمیایی یا گیاهی رنگ شده باشد و شما بخواهید، موها را به رنگ شیمیایی درآورید، قبل از رنگ آمیزی باید با عمل دکاپاژ، رنگ شیمیایی یا گیاهی را پاک کرده سپس موها را به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کنید.

– قبل از رنگ آمیزی مو عمل مشاوره با مشتری را انجام دهید. بدین منظور ارتباط نزدیکی با مشتری برقرار نمایید. سوالاتی از مشتری بپرسید تا از سلیقه ی او اطلاع پیدا کنید. برای این که این کار راحت تر انجام پذیرد از عکس، ژورنال و کتاب های آموزشی کمک بگیرید و با در نظر گرفتن ظاهر مشتری و تجربیات خود را به مشتری کمک نمایید تا نتیجه ی مطلوب به دست آید.

حتما بخوانید  رکورد اصلاح موی دخترانه در یک دقیقه توسط استاد بیک

– هارمونی رنگ ها را با توجه به چهره ی شخص رعایت کنید. برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب رنگ چشم و رنگ پوست مشتری را در نظر بگیرید.

– جنس موها را نیز از نظر زبری و نرمی مدنظر داشته باشید.

– هنگام زدن کرم محافظ از نظر زبری و نرمی مدنظر داشته باشید.

– هنگام زدن کرم محافظ مواظب باشید، موها چرب نشود.

– آزمایش حساسیت را حتما انجام داده باشید.

– کارت مخصوص رنگ آمیزی موی مشتری را آماده کرده و تمام مشخصات و اطلاعات را یادداشت کنید.

– تمام لوازم کار را آماده نمایید و مشتری را در جایی که تهویه به خوبی انجام می شود راهنمایی کنید.

– قبل از رنگ آمیزی مو هر گونه جسم فلزی را از سر مشتری بردارید.

مواردی که برای آماده کردن رنگ باید رعایت شود:

– با در نظر گرفتن شماره رنگ از روی آلبوم رنگ ها می توان تون رنگ یا رنگ فانتزی را انتخاب نمود.

– برای ترکیب رنگ اصلی و فانتزی توجه به درصد سفیدی ها و دانستن قانون رنگ ها ضرورت دارد.

– طبق دستور شرکت سازنده رنگ، مدت زمان مکث رنگ روی موها تعیین می گردد که بعد از آن باید موها را آب کشی نموده و از یک شامپوی اسیدی جهت خنثی کردن ph رنگ استفاده شود.

– ممکن است تارهای سفید مو در همه جای سر یکسان نباشد و در قسمت های خاصی متمرکز شده باشد، برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب ضروری است مخلوط متفاوتی برای رنگ آمیزی قسمت های مختلف استفاده شود.

حتما بخوانید  انجام حمام رنگ روی مو

– تیوپ رنگ مو و اکسیدان کرم را در یک کاسه غیر فلزی خالی کرده و با برس رنگ به خوبی با هم مخلوط نمایید.

– مدت مکث هر رنگ متفاوت است و طبق دستور کارخانه ی سازنده تعیین شده و باید رعایت شود. پس از آن موها را آبکشی کرده و برای خنثی کردن ph قلیایی رنگ از شامپوی اسیدی یا نرم کننده استفاده نمایید.

توجه: مقاومت موها را در زمان مکث رنگ آمیزی چک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.