دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

نکات پاکسازی انواع پوست

نکات پاکسازی انواع پوست

– در پاک سازی با لایه بردار (پلینگ) به جای مواد شیمیایی می توانید، مواد گیاهی مثل روغن زیتون یا آفتاب گردان را، با یک قاشق بادام کوبیده مخلوط کرده و استفاده نمایید.

– در مراحل پاکسازی، قبل از ماسک می توانید، پوست را بخور دهید، تا منافذ پوست باز شده و پوست پاکیزه تر گردد. هم چنین می توانید، صورت را کمپرس نمایید. (پاک سازی عمیق)

– از بخور دادن پوست های کوپروز دار و پوست های حساس خودداری نمایید.

– از پاک سازی پوست هایی که جوش های چرکی و ملتهب دارند، بپرهیزید.

– برای دور چشم، فقط از ترکیبات مخصوص دور چشم استفاده نمایید.

– بعد از پاک سازی پوست خشک کم آب، از کرم هیدرو (آب رسان) و برای پوست های خشک کم چرب، از کرم های ویتامینه، برای پوست های نرمال و چرب از کرم مغذی، استفاده کنید.

– در استفاده از لایه بردار، دقت کافی داشته باشید، لایه بردار با دانه را برای پوست های نرمال و چرب استفاده کنید و لایه بردار کرمی را، برای پوست های حساس و خشک استفاده نمایید.

– هنگامی که لایه بردار روی پوست استفاده می شود، مدتی مکث کنید و مواد را به آرامی و با حرکات دورانی با نوک انگشتان ماساژ داده و سپس از روی پوست بردارید. برای پوست های حساس و خیلی خشک، از ماساژ دادن خوداری شود.

– اگر می خواهید جوش های سر سیاه را بیرون بیاورید، بعد از بخور، با تیرچه کومدون که ضد عفونی شده است، این کار را انجام دهید و بعد از درآوردن دانه های سر سیاه، پوست را ضد عفونی نمایید. (پاک سازی عمیق)

حتما بخوانید  آب کشی مو بعد از رنگ آمیزی

– اگر می خواهید همراه با پاک سازی، پوست را ماساژ دهید، حتما از کرم ماساژ، استفاده نموده و ماساژ را قبل از ماسک انجام دهید. بعد از ماساژ از کرم آب رسان نیز می توانید، استفاده نمایید.

– از سن 25 سالگی به بعد، کم کم پوست، آب خود را از دست می دهد و باید از کرم آب رسان استفاده شود.

– به جای کرم های آب رسان، از میوه ها نیز می توانید، اسفتاده کنید. تنظیفی را آماده نموده و قسمت چشم و دهان را ببرید و روی صورت بگذارید. میوه له شده را روی آن گذشته و 20 دقیق مکثه کنید، سپس آن را بردارید.

پوست های ترکیبی یا مختلط را مانند پوست نرمال یا معمولی، پاک سازی نمایید. فقط از محصولات مخصوص پوست چرب، در نواحی چرب صورت استفاده شود. چون این محصولات، کنترل کننده چربی هستند. از محصولات مخصوص پوست خشک، برای قسمت های خشک صورت استفاده نمایید. این محصولات، از آن جایی که آب رسان هستند، خشکی پوست را درمان می کنند.

– آثار و باقی مانده شیر پاک کن را می توانید، با تونیک های ملایم یا با آب ولرم و اسفنج مرطوب، از روی پوست بردارید.

 برای پاک کردن پوست های چرب، از (فوم کف یا ژل) یا شیر پاک کن الکل دار استفاده کنید.

– برای پوست های چرب، بعد از پاک کردن،از ماسک با پایه گلی (خاک رس) یا گچی استفاده کنید.

– از آن جایی که در پاک سازی پوست چرب، ممکن است عارضه ی التهاب، آکنه و براقیت پوست شدیدتر شود، تکنیک خاصی را می طلبد.

حتما بخوانید  قانون تکامل

– پوست را کمتر ماساژ دهید.

– از پاک کننده هایی استفاده کنید، که الکل کم تری دارند.

– صورت را بخور ندهید.

برای پاک کردن پوست های حساس، حتما از پاک کننده های ملایم استفاده کنید. قبل از استفاده از پاک کننده ها، حتما آن ها را روی بازو تست کرده، در صورت نداشتن حساسیت، از آنها استفاده نمایید.

– پوست را کاملا از مواد آریش پاک کنید. اگر مواد آرایشی، روی پوست باقی بماند، از راه روزنه ها جذب پوست می شود و سلامتی پوست به خطر می افتد.

– اشخاصی که آرایش نمی کنند هم باید در در پایان روز، صورت شان را با پاک کننده های ملایم پاک کرده، تا گرد و غبار و آلودگی های محیطی، از روی پوست آنها پاک شود.

– اگر پوست را به طریق درست و منظم، تمیز کنید، پوستی سالم و براق خواهید داشت و تا حدودی، از کدر و چرب شدن و زرد شدن و جوش زدن پوست جلوگیری خواهید کرد.

برای پاک سازی پوست خشک، از شیر پاک کن ها که چربی (روغن) بیش تری دارند کرمی، کلاژن دار، هیدراته و فاقد الکل می باشد، استفاده نمایید. این شیر پاک کن ها، غلیظ تر بوده و در ترکیبات آنها، امولینت، بیشتر و سورفاکتانت کم تری به کار رفته است.

– اگر پاک کننده، مناسب با پوست نباشد، ممکن است عوارضی مانند، قرمزی، خارش و سوختگی به وجود آورد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.