دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

ویتامینه های مو (تقویت کننده ی مو)

ویتامینه های مو (تقویت کننده ی مو)

مو ها در اثر استفاده مکرر از مواد شیمیایی از قبیل فر، صاف، دکلره و حتی شامپو های قوی، ضعیف و شکننده شده و یا به دلیل عوارض گوناگون دچار ریزش می شود. به هر دلیل هنگامی که مو ضعیف شود، لازم است با مواد تقویتی گیاهی یا شیمیایی معالجه شوند و مو ها سلامتی خود را به دست آورند.

محافظت کننده های مو به صورت ترمیم کننده مو و نرم کننده موجود هستند.

ترمیم کننده ها با ورود به کورتکس، قسمت های آسیب دیده مو را به طور موقت ترمیم می کنند و باعث تقویت مو ها می گردند. نرم کننده ها باعث حفظ رطوبت مو ها شده و الکتریستیه ساکن موها را کاهش داده و سبب درخشندگی مو ها می شوند. از مهم ترین ویژگی های ویتامینه، فرم دهندگی و افزایش مقاومت مو در برابر عوامل خارجی است.

ماده ی تشکیل دهنده ی ویتامینه ها B5 است.

انواع مختلف ویتامینه ها عبارتند از: ویتامینه های مخصوص مو های چرب، مو های خشک، مخصوص مو های رنگ شده، مخصوص مو های دکلره، فر و صاف وجود دارد.

ویتامین مخصوص موهای چرب

در مواقعی که مو ها چرب بوده و بر اثر چربی، دچار شوره و چربی غلیظ شده است و ممکن است حتی دچار ریزش شود، از ویتامین مخصوص مو های چرب استفاده کنید.

ویتامین مخصوص موهای چرب

ویتامین مخصوص مو های خشک

در مواقعی که مو های طبیعی در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، باد، گرد و غبار، خشک و شکننده شده، کدر و وز می شود و یا ممکن است دچار مو خوره شود همچنین در اثر استفاده از مواد شیمیایی مثل فر، رنگ، دکلره یا براشینگ های مکرر خشک و شکننده شود. از ویتامین مخصوص مو های خشک استفاده نمایید.

حتما بخوانید  مواد محافظ مو

ویتامین مخصوص موهایخشک

ویتامین مو های خشک، موخوره را از بین برده و باعث تقویت مو ها می شود. این ویتامین موها را براق نموده و کدری و وز مو ها را درمان می کند. ویتامین مخصوص مو های خشک دارای مواد موثر لانولین، لیستین و کلسترین و حاوی ویتامین D , A می باشد. عامل جلوگیری از شوره خشک و موخوره، لانولین موجود در این ویتامینه است.

تفاوت ویتامینه کردن مو با کراتینه کردن؟

در کراتینه کردن، مو ها با مواد شیمیایی صاف و لخت می شوند (به مدت 6 ماه) و در آن ماده کراتینه به پیاز مو نفوذ کرده و موجب استحکام و سلامت مو می شود.

در ویتامینه کردن، مو ها نرم و درخشنده می شوند و تاثیر زیادی در صاف شدن مو ندارد اثر تقویت کنندگی و درمانی ویتامینه بیشتر است و عوارض کمتری دارد.

اگر ریزش مو بدلیل ارثی و پیری باشد، با ویتامینه ریزش مو ها درمان می شود؟

خیر، برای حل این مشکل می توان از طریق ماساژ و تسریع جریان خون در زیر پوست سر، کم شدن مو ها را به تاخیر انداخت.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.