مقالات آرایشگری زنانه

پاک کردن رنگ از روی پوست (امولسیون)

پاک کردن رنگ از روی پوست (امولسیون)

لکه ی به جا مانده از هر رنگ را با خود رنگ می توان پاک نمود. از کرم محافظ مرطوب کننده یا وازلین جهت محافظت از پوست سر و جلوگیری از لک شدن آن می توان استفاده نمود. زیرا در پایان کار تمام لک های ناشی از رنگ از روی پوست پاک شده و چنان چه باقی مانده ی رنگ روی پوست بماند با لوسیون پاک کننده یا ریموور رنگ را از روی پوست پاک نمایید.

برای محافظت از پوست سر و جلوگیری از لک شدن آن از کرم محافظ، مرطوب کننده یا وازلین در اطراف مو، گوش و پیشانی استفاده کنید. زیرا پس از تمام شدن کار، تمام لک های رنگی از روی پوست پاک می شود. اما اگر باقی مانده ی رنگ روی پوست بماند، با ریموور یا لوسیون پاک کننده، رنگ را از روی پوست پاک کنید. برای پاک کردن لکه ها باید زمانی که سر را می شویید، کمی آب روی موها ریخته و با آب و رنگ، تمام جاهایی را که لک شده بمالید، سپس موها را آب کشی کنید.

توجه: لکه ی هر رنگی را با خود رنگ پاک کنید.

با در نظر گرفتن این نکته که یک رنگ موی دایمی نمی تواند رنگ موی دایمی موجود در مو را روشن و رنگ روی موهای رنگ شده فقط یک درجه روشن می شود، زمانی که بخواهید با سایه رنگ روشن تری موهای مشتری را رنگ کنید از یک ریموور استفاده نمایید. از بین بردن رنگ شبیه دکلره نمودن موها می باشد. با سه تکنیک می توان رنگ مو را پاک نمود.

– شامپو شیمیایی

– پاک نمودن رنگ با محلول ریموور مایع

– پاک نمودن با ریموور پودری و اکسیدان 10 یا 20 حجمی یا آب گرم که با توجه به پایه رنگی که قرار است پاک شود انجام می شود که به هیچ گونه ضرری ندارد.

رنگ آمیزی مو بعد از عمل رنگ زدایی

با توجه به رنگی که بعد از دکاپاژ روی موها نشان داده می شود بهتر است رنگی که انتخاب می شود یک درجه روشن تر باشد. رنگ دلخواه مشتری 6/3 است شما باید رنگ مصرفی را 7/3 انتخاب کنید و بعد از زدن رنگ به موها، 15 تا 20 دقیقه مکث، موها را آب کشی کنید.

استفاده از پاک کننده های رنگ

بعد از اکسیداسیون انجام شده روی موها به شدت رنگ موجود محصول رنگ زدایی ترکیب شده و تا چند درجه رنگ مو را روشن می کند. محصول رنگ زدایی به صورت پودری و مایع در بازار عرضه می گردد.

محصول رنگ زدایی، از حاصل اکسیداسیون بنا به شدت رنگ موجود ترکیب شده و تا چند پایه رنگ مو را روشن می کند. این محصول در دو نوع پودری و مایع عرضه می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *