دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

چگونگی ایجاد زخم،جای چاقو، تیر خوردگی،سوختگی،خال و زگیل بر روی پوست

چگونگی ایجاد زخم،جای چاقو، تیر خوردگی،سوختگی،خال و زگیل بر روی پوست

زخم

ساده ترین راه برای ساختن زخم جهت تئاتر،استفاده از پنبه کتان هیدروفیل و چسب گریم است.برای رنگ آمیزی کردن زخم،اکثرا از دو نوع خون استفاده می گردد؛خون روشن،خون تیره.

زخم پیشانی

خراش

بخش بسیار نازکی از الیاف پنبه را جداکرده و با نوک انگشتان به آن فُرم(شکل) بدهید،سپس به روی بخش دلخواه صورت چسب گریم زده،لحظه ای صبر کنید،با دقت پنبه را روی محل چسب بچسبانید.تلاش شود،اطراف پنبه خیلی ظریف کار شود،تا با پوست چهره آمیخته شود.
اطراف پنبه و روی پنبه را دوباره چسب بزنید،لحظه ای درنگ کنید تا خشک گردد.
رنگ زمینه چرب به اطراف پنبه بزنید تا هم رنگ صورت گردد.درون گودی های پنبه را با قلم مو با خون روشن و اطراف گودی را،با خون تیره رنگ آمیزی نمایید.اطراف خون تیره را با قلم مو کمی رنگ سیاه بزنید،رنگ خون تیره و سیاه را با هم درآمیزید،تا رنگی زرشکی ایجاد گردد.

جای خراش

 

 

جای چاقو

یک تکه از الیاف پنبه را به شکل طویل جدا کرده،محل موردنظر را چسب گریم بزنید.مدتی درنگ نمایید پنبه را به صورت طویل روی پوست بچسبانید.تلاش شود اطراف پنبه خیلی ظریف باشد،تا با پوست صورت آمیخته و مخلوط شود.با قیچی کوچک وسط پنبه را شکاف داده،اطراف پنبه و روی شکاف را چسب بزنید و لحظه ای صبر نمایید تا خشک گردد،داخل شکاف را با قلم مو،خون روشن بزنید و دور شکاف را با خون تیره رنگ آمیزی کنید.اطراف پنبه را رنگ زمینه ی صورت بمالید،تا با رنگ چهره آمیخته شود.
تیرخوردگی،جای شلاق،جای خمپاره را هم به همین روش بسازید.برای نمونه:برای تیرخوردگی،تکه پنبه را گرد ببرید،وسطش به دلخواه سرواخ کنید،روی محل مدنظر،چسب گریم زده،پنبه را بچسبانید.درون سوراخ را با رنگ قرمز روشن و اطراف آن را با رنگ خون تیره،رنگ آمیزی نمایید.اطراف را رنگ زمینه ی صورت بزنید،تا که همرنگ صورت گردد.

جای شلاق

الیاف پنبه را خیلی نازک و طویل روی پوست بچسبانید.الیاف پنبه را رنگ قرمز بزنید و اطراف محل را با رنگ دودی کبود کنید.برای ساختن زخم بر اثر خمپاره،از تکه پنبه های کوچک و بزرگ و نامرتب استفاده کنید و با خون روشن و تیره مایع و کِرِمی شکل و همینطور رنگ قهوه ای و دودی رنگ آمیزی نموده،سایه و روشن بزنید.

سوختگی

سوختگی پوست سه درجه دارد:
درجه یک:پوست سرخ می شود.
درجه دو:پوست تاول می زند.
درجه سه:تاول می ترکد.

 

سوختگی

سوختگی درجه یک

روی محل مدنظر را با دقت لکه هایی با رنگ قرمز کم رنگ و قهوه ای ایجاد کنید(با رنگ و روغن،یا مداد چرب) دور لکه ها را با اسفنج نمناک، رنگ روشن بزنید.

سوختگی درجه دو

به همان روش سوختگی درجه یک عمل نمایید،تاول هم بیفزایید،به این صورت:
با قلم مو،از رنگ روشن کِرِم،لکه هایی ایجاد کنید و دور لکه های روشن را با رنگ قهوه ای کم رنگ سایه بزنید.
به روش دیگر:

یک دستمال کاغذی یا یک تکه جوراب نایلون ظریف را نامرتب و چین دار روی پوست بچسبانید.
رنگ روشن چرب به تمام بخش های برآمده بزنید و گودی ها را با رنگ قرمز و قهوه ای کم رنگ، رنگ آمیزی نمایید.

سوختگی درجه سه

روی محل موردنظر را یک لایه از مایع “لاتکس” بمالید،صبر کنید تا خشک گردد،با اسفنج نمناک،رنگ کمرنگ روی آن بزنید،با کمک سنجاق ته گرد یا با دو انگشت،بخش هایی از لاتکس را از پوست جدا و پاره کنید.(به شکل و فُرم تاول باز شده)وسط تاول ها را رنگ صورتی و اطراف را رنگ قهوه ای بزنید.در پایان درون تاول ها را با قلم و کمی روغن گلیسیرین بمالید.
اگر مایع لاتکس در اختیارتان نبود،از دستمال کاغذی یا جوراب نایلون بسیار ظریف استفاده کنید.همانند سوختگی درجه دو عمل نمایید،با قیچی ظریف برخی از تکه های برآمده دستمال کاغذی یا جوراب نایلون را ببرید.مانند تاول باز شده،شکل و فُرم بدهید.برای رنگ آمیزی به روش بالا عمل کنید.

خال و زگیل

 

خال و زگیل

خال و زگیل برجسته را میتوان به دو روش کار کرد:
روش اول – کار با پنبه
روش دوم – کار با اسفنج

روش اول

برای درست کردن خال برجسته به این صورت عمل کنید:
یک تکه پنبه کتان را در کف دست بگذارید.آن را به شکل یک گلوله درآورده، به اندازه(یک نخود کوچک)یک طرف گلوله را به رنگ قهوه ای آغشته کنید.روی آن چسب گریم بمالید،لحظه ای صبر کنید تا خشک گردد،با کمک قیچی،گلوله را به دو بخش تقسیم کرده و روی پوست(محل مدنظر) را کمی چسب گریم بزنید.بخش مسطح گلوله رنگ آمیزی شده را که از قبل بریده اید،روی چسب بچسبانید،اطراف آن را با پوست صورت آمیخته کنید.
چنانچه به خال برجسته نیاز نباشد،می توانید با مداد سیاه یا قهوه ای خال را روی محل موردنظر ترسیم کنید.

زگیل

برای ایجاد زگیل به روش بالا عمل نمایید،منتها به جای رنگ قهوه ای از رنگ زمینه صورت استفاده کنید.

روش دوم

یک تکه اسفنج کوچک را با قیچی به شکل(لپه)بچینید،روی قسمت مدنظر را چسب گریم بزنید.
بخش مسطح اسفنج را بر پوست بچسبانید.برای خال از رنگ قهوه ای و زگیل از زمینه چهره استفاده کنید.

آفتاب سوختگی

 

افتاب سوختگی

شما می توانید به سه روش روی صورت آفتاب سوختگی ایجاد کنید:
روش یک – کار با مایع لاتکس
روش دوم – کار با رنگ قهوه ای
روش سه – کار بامداد چرب قهوه ای

روش یک-کار با مایع لاتکس

قبل از زدن رنگ زمینه به صورت بازیگر،با قلم مو یا نوک انگشت یک لایه مایع لاتکس بر روی بینی روی(عضله عرضی بینی) و اطراف بینی تا زیر خطوط مدور چشم بمالید(به این نکته توجه داشته باشید که چشم های بازیگر بسته باشد) صبر نمایید تا خشک شود.سپس با اسفنج نمناک رنگ زمینه صورت را از گروه نارنجی متمایل به دودی،به تمام صورت و روی قسمت مدنظر بزنید.با نوک سوزن ته گرد،بخش هایی از چسب را از پوست چهره جداکنید و بشکافید،(مثل تاول باز شده).برای آفتاب سوختگی تازه،وسط تاول ها را رنگ صورتی و برای آفتاب سوختگی چند روزه وسط تاول ها را رنگ قهوه ای روشن بزنید،و دور آن ها را با رنگ کِرِم،رنگ آمیزی نمایید.

روش دو – کار با رنگ قهوه ای

بعد از زدن رنگ به صورت بازیگر،اسفنج کوچک نمناک را به رنگ قهوه ای آغشته کنید.روی بخشی که در روش یک توضیح داده شد،به صورت لکه های کوچک تیره و روشن کار کنید.قسمت های روشن را با رنگ صورتی بسیار کمرنگ بزنید.برای آفتاب سوختگی چند روزه لکه ها را پر رنگ تر کار کنید و دور آنها را رنگ کِرِم بسیار کم رنگ متمایل به قهوه ای بزنید.

روش سه – کار با مداد چرب قهوه ای

پس از زدن رنگ زمینه به چهره ی بازیگر،مداد قهوه ای چرب،دایره های نامرتبی کنار هم،در قسمتی که در روش یک شرح داده شد،رسم نمایید،درون دایره ها را با مداد چرب صورتی کم رنگ،رنگ آمیزی کنید.اگر آفتاب سوختگی چند روزه باشد،وسط دایره ها را با مداد قهوه ای تیره دور لکه ها را با مداد چرب کِرِم رنگ آمیزی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *