دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

چگونگی تبدیل چهره ی بازیگر مُسن به شخصیت جوان

تبدیل چهره ی بازیگر مُسن به شخصیت جوان

چنانچه لازم است،بازیگری(مرد یا زن)مُسن،شخصیت جوانی را ارائه دهد و چهره ی او دارای خطوط و حجم های افتاده ای باشد.

سه روش جوان کردن چهره

روش نخست-با سایه و روشن
روش دوم-با نوار مخصوص
روش سوم-با جوراب نایلون ظریف،چسب و لاتکس

روش نخست-با سایه و روشن

سایه روشن

رنگ زمینه ی صورت بازیگر(زن یا مرد)را،از گروه رنگ قرمز درخشان یا مات انتخاب کنید.بعد از زدن رنگ زمینه،با استفاده از اسفنج نمناک،به صورت بازیگر،با کمک قلم مو،با رنگ دو یا سه درجه روشن تر از رنگ زمینه،این نقاط را روشن نمایید:
1-شقیقه ها
2-بخش های1-2-3-5چشم
3-خطوط اطراف لب
4-زیر استخوان های گونه(روی عضلات ماضغه تا فک)
با اسفنج رنگ زمینه و رنگ روشن را با یکدیگر درآمیزید.(به صورت کلی تمام گودی های چهره با این رنگ روشن،روشن شود)با رنگ دو یا سه درجه تیره تر از رنگ زمینه ی صورت،زیر فک،زیر چانه و اگر بازیگر دارای بینی افتاده باشد،زیر بینی را تیره کنید و تبدیل به سایه نمایید.

روش دوم-با نوار مخصوص

در دومین روش،ابتدا این نکته را میگوییم،در خارج از ایران برای جوان کردن چهره ی بازیگر،از نواری ظریف استفاده می گردد.متاسفانه این وسیله در ایران وجود ندارد،بنابراین می توانید آن را از پارچه ی ظریف،مانند:جوراب نایلون بسیار ظریف،نخ دندان یا نخ نایلون با کمک مایع لاتکس یا چسب غلیظ گریم بسازید(البته مایع لاتکس مناسب تر است)
به این صورت که گفته می شود،عمل نمایید:

تکه ای جوراب نایلون ظریف را به شکل و اندازه های دلخواه ببرید و دو تکه نخ دندان را گره بزنید،از داخل دو تکه عبور دهید،پشت هر تکه را با دقت،مایع لاتکس بچسبانید.سر یکی از تکه ها را نخ نایلون یا نخ دندان وصل کنید و به سر آن قزنی بدوزید،تکه ی دیگر را با دو نخ بلندتر از تکه ی اولی،با فاصله گره بزنید،پس از آماده کردن این وسیله،قبل از زدن رنگ زمینه به چهره ی بازیگر،دو طرف چهره،کنار گوش(قسمت بالا)را،با کمک قلم مو،مقداری مایع لاتکس بزنید.این دو تکه را روی محل بچسبانید،پس از خشک شن دو نخ را در بالای سر،بین موها با قزن بهم وصل کنید.

گریم روش نخست را،روی صورت بازیگر انجام دهید.این وسیله برای کشیدن چشم های بازیگر،جهت شخصیت های ژاپنی،مغولی و چینی هم به کار می رود.

حتما بخوانید  بهترین و جدیدترین تکنیک های رنگ مو سال 2021

نوار مخصوص

روش سوم-جوراب نایلون،مایع لاتکس

پیش از زدن رنگ زمینه به صورت بازیگر،چهره را ا کنار گوش راست،بالای پیشانی نزدیک موها تا گوش چپ،همینطور پشت سر،از گوش راست،روی گردن،زیر موها،تا پشت گوش چپ اندازه بگیرید.
این اندازه ها را بر دو تکه جوراب نایلون ظریف به عرض سی سانتی متر ببرید و موهای بازیگر را(مرد یا زن)چنانچه بلند باشد،جمع کنید.با کمک قلم مو از کنار گوش راست تا کنار گوش چپ را،مایع لاتکس بزنید،دقت نمایید موها به مایع لاتکس آغشته نشود.تکه ی اول را با دقت روی مایع لاتکس بچسبانید و تلاش کنید در گوشه های چشم،این تکه را چند میلی متر به چشم ها نزدیک بچسبانید.(با هدف کشیدگی چشم ها)
سر بازیگر را به جلو خم نمایید.محلی را که در پت سر اندازه گرفتیه اید،میع لاتکس بمالید و تکه ی دوم را با دقت بچسبانید،پس از عمل تصحیح،کمی پودر بی رنگ به تمام چهره بزنید،با مداد قهوه ای ابروها را فُرم و شکل داده و کمی آن را پر موتر جلوه دهید.

چنانچه انتهای ابروهای بازیگر حالت افتادگی داشته باشد،انتهای ابروها را با رنگ زمینه ی چهره محو کنید و کمی بالاتر از خود ابروی بازیگر،هلال رسم نمایید.بخش یک چشم را،رنگ صورتی کم رنگ بزنید.خطوط چشم را با مداد یا خط چشم قهوه ای به شکل گِرد رسم کنید.برای جوان کردن احتیاج به مشخص کردن استخوان گونه نمی باشد.وسط گونه ها را با رنگ صورتی چرب رنگ آمیزی کرده و به اطراف محو کنید.و دور لب ها را با مداد قهوه ای مشخص کرده،آن را(اگر دهان بازیگر بزرگ باشد)کوچک کرده و رنگ لب صورتی بزنید.

چنانچه پیشانی بازیگر بسیار وسیع باشد(بازیگر مرد)با کمک مداد در اطراف پیشانی،مو،رسم کنید و یا می توانید از کلاه گیس استفاده کنید.چنانچه بازیگر(مرد)در قسمت فک،افتادگی شدید داشته باشد،از ریش و سبیل با در نظر گرفتن فُرم و شکل صورت استفاده کنید.گردن،گوش ها و دست ها را هم رنگ چهره نمایید.
پس از خشک شدن کامل،دو تکه را از دو طرف،به طرف وسط سر بکشید و به فرم “دم اسبی”،با نخی،دو تکه را به هم ببندید و زیادی پارچه را با قیچی بچینید.این عمل سبب می گردد،افتادگی صورت و چین ها برطرف شود.
گریم روش نخست را بر صورت بازیگر اعمال کنید و برای سر بازیگر نیز از کلاه گیس استفاده کنید.

حتما بخوانید  آرایش خاص عکاسی

چهره بزرگ سال به بچه

تبدیل چهره ی بزرگسال به چهره ی بچه

رنگ زمینه را،از گروه رنگ قرمز مات انتخاب کرده و با اسفنج نمناک آن را به تمام صورت،گوش ها و گردن بازیگر بزنید.با فُن دو درجه روشن تر از رنگ زمینه ی چهره از قسمت ها و نواحی شقیقه،بخش1و2و3و4و5 چشم را روشن نمایید.چنانچه بازیگر دارای چهره ی استخوانی است،زیر گونه ها را با رنگ روشنی که ذکر شده،روشن کنید.با مداد یا رنگ قهوه ای از گروه رنگ زمینه،بینی را کوچک کنید.

اگر بازیگر دارای بینی دراز باشد،زیر نوک بینی را سایه بزنید،تا بینی کوتاه جلوه نماید.خطوط لب را خیلی کوتاه و گِرد رسم کنید.سر ابروها را محو کرده و آن ها را با فاصله از چشم ها هلال کوتاه،با انتهای کمی افتاده ترسیم نمایید.بخش یک چشم را،با رنگ صورتی بسیار کم رنگ، رنگ آمیزی کنید.

خطوط چشم را با مداد یا خط چشم خشک قهوه ای،گِرد کار کنید.روی لب ها را رنگ زمینه ی چهره بزنید،با مداد قهوه ای کم رنگ،لب ها را کوچک تر،با گوشه هایی به طرف بالا رسم کنید و رنگ صورتی بزنید.
زیر خطوط مدور چشم را با رنگ صورتی یا قرمز روشن رنگ آمیزی کنید،روی بینی و اطراف آن را کک و مک کار نمایید.
برای این شخصیت(دختر بچه یا پسر بچه) باید پیشانی کوتاه شود.برای پسر بچه می توانید در اطراف پیشانی مو بچسبانید و یا با کمک مداد یا رنگ،سایه هایی به شکل مو،ترسیم نمایید.برای دختر بچه،کلاه گیس بلند با چتری بگذارید،دو طرف صورت موها را دو تا ببافید و روبان بزنید.دست ها نیز هم رنگ چهره شود.

چهره بچه

برای بچه ی مریض یا فقیر،رنگ زمینه ی چهره را،از گروه رنگ زرد انتخاب نمایید،گونه ها را مشخص کنید،با رنگ دودی،چهره و دست های بچه ی فقیر را کثیف نمایید.
برای بچه ی چاق،می توانید تا حدودی از خطوط شخصیت چاق استفاده کنید.کک و مک به آن اضافه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.