دانستنی ها و مقالات رایگان آرایشگری

چگونگی ساختن جای بخیه،گردن نیمه بریده،جای سوختگی و…

چگونگی ساختن جای بخیه،گردن نیمه بریده،جای سوختگی و…

گردن نیمه بریده

اگر در صحنه ی تئاتر به گردن بریده بازیگر نیاز شد،به این صورت عمل کنید:
بازیگر روی صندلی نشسته،بر او روپوشی بپوشانید.سر او را به عقب خم نمایید،(به پشت سری تکیه دهد)روی گردن به طور افقی با قلم مو چسب گریم بزنید،کمی صبر کنید.تکه پنبه طویلی را با دقت روی چسب بچسبانید.اطراف پنبه را مجددا چسب بزنید.با کمک قیچی وسط پنبه را به صورت افقی شکاف دهید.اطراف شکاف را هم رنگ زمینه چهره و گردن کنید.درون شکاف را رنگ قرمز(خون روشن)بزنید.لبه ی بریدگی را با خون تیره،کار کنید.

جای بخیه

 

روی قسمت مدنظر با قلم مو،خطی زرشکی بکشید.بر روی خط ،خطوطی کوتاه با فاصله،با رنگ زرشکی رسم کنید.ما بین خطوط را رنگ صورتی کم رنگ بزنید.رنگ صورتی را در اطراف با رنگ زمینه صورت،می آمیزید.

جای سوختگی

روی محل مورد نظر را چسب گریم بزنید.تکه ای از پنبه را باز کنید،به طور ناصاف روی محل بچسبانید.روی و اطراف پنبه را دوباره چسب گریم بزنید و صبر نمایید تا خشک گردد.بعد با قلم مو،رنگ صورتی کم رنگ روی محل بمالید.مقدار کمی پودر بی رنگ یا پودر بچه بزنید،رنگ صورتی را در اطراف با رنگ زمینه صورت آمیخته کنید.

جای سوختگی

دقت کنید،بر صورت،جای سوختگی شدید،سبب می شود،چشم ها و لب به طرف پایین کشیده شود و تا حدی شکل صورت تغییر کند،معمولا موی ابروها،مژه ها،سبیل و ریش از بین می رود،برای گریم جای سوختگی بر چهره،باید قبل از چسباندن پنبه،زیر چشم بازیگر(زیر خط مدور چشم)یک لایه مایع لاتکس بمالید،یک نوار باریک طولانی به عرض 5 میلی متر از جوراب نایلون ظریف ببرید،یک طرف آن را بر روی مایع لاتکس بچسبانید.بعد از خشک شدن،نوار را بکشید تا چشم بازیگر کمی به طرف پایین کشیده شود.(زیر چشم را تا حدودی بکشید،تا مانع کار بازیگر نشود)زیادی نوار را ببرید و انتهای آن را روی عضله ماضغه،بر چهره با مایع لاتکس بچسبانید.گوشه لب را همچنین به این صورت کار نمایید.یک طرف نوار زیر گوشه لب زیرین و طرف دیگر را زیر فک چسب بزنید.در ادامه از زیر چشم تا فک را چسب بزنید.پنبه ناصاف بر آن گذاشته و فُرم دهید.(دقت کنید،مقدار پنبه به اندازه باشد که برامدگی و برجستگی بر پوست ایجاد کند،غلو نشود)سپس مجددا بر روی آن چسب گریم بزنید.بعد از خشک شدن،بر روی پنبه رنگ صورتی چرب بمالید،کمی پودر بی رنگ یا پودر بچه بزنید.اطراف پنبه و برخی از بخش های درون پنبه را با سایه قهوه ای روشن،سایه بزنید،و به آن حجم بدهید.

 

زخم های آماده

زخم های آماده را می توانید به سه روش کار نمایید:
روش اول – درست کردن زخم با پنبه و مایع لاتکس
روش دوم – درست کردن زخم با ژلاتین و پنبه
روش سوم – درست کردن زخم با اسفنج

روش اول

بعد از آن که روی محل مدنظر را چسب گریم زدید،مقداری پنبه را روی چسب بچسبانید، و به آن فُرم دلخواه زخم بدهید.سپس با کمک قلم مو، یک لایه مایع لاتکس روی آن بمالید.لحظه ای صبر نمایید تا خشک شود.پس از اینکه خشک شد آن را از پوست جدا کنید. می توانید این زخم را به دفعات با مایع لاتکس یا چسب گریم بر پوست بچسبانید و رنگ آمیزی کنید.

روش دوم

یک فنجان آب،در ظرفی ریخته و حرارت دهید.بعد از گرم شدن آب مقداری ورقه ی ژلاتین خورده شده را به آن بیفزایید.هم بزنید تا ژلاتین حل گردد،و مایعی چسبنده به دست آید.کمی پنبه هیدروفیل تمیز را از هم باز کنید،به مایع اضافه کنید.ظرف را از روی آتش بردارید،بعد از ولرم شدن مایع،مقداری از آن را روی پوست محل موردنظر گذاشته،و به شکل و فُرم دلخواه درآورید.صبر نمایید تا خشک شود.پس از اینکه خشک شد،آن را از پوست جدا کنید، از این تکه زخم می توانید چند مرتبه استفاده کنید.با مایع لاتکس یا چسب گریم بر پوست بچسبانید و رنگ آمیزی کنید.(زیادی مایع را در همان ظرف نگه داری کنید و هر بار برای استفاده کافیست آن را حرارت داده و به روش بالا کار کنید.)

روش سوم

تکه ای از اسفنج را با تیغ کاتر به شکل زخم ذلخواه بتراشید.اطراف تکه اسفنج را خیلی نازک کار کنید تا موقع چسباندن با پوست آمیخته شود.سطح اسفنج را با قیچی شکاف یا به دلخواه شکل بدهید.می توانید از این تکه زخم به دفعات استفاده کنید.با چسب گریم بر پوست بچسبانید و رنگ آمیزی کنید.

 

زخم خشک شده

شما می توانید به دو طریق زخم خشک شده را کار کنید:

طریق یک

روی محل مدنظر با قلم مو رنگ قهوه ای بزنید.اطراف رنگ قهوه ای را با رنگ صورتی کم رنگ،رنگ آمیزی نمایید.رنگ صورتی را با رنگ زمینه درآمیزید.

طریق دو

روی قسمت موردنظرتان را چسب گریم بزنید،کمی صبر کنید.مقداری خرده نان(خیلی ریز)را روی آن چسب بچسبانید.روی خرده نان را با رنگ قهوه ای،رنگ آمیزی نمایید.

 

زخم بهبود یافته

روی محل موردنظر را با کمک قلم مو رنگ صورتی و اطراف آن را با رنگ قهوه ای کم رنگ،رنگ آمیزی کنید.
رنگ قهوه ای را با رنگ زمینه ی صورت،آمیخته گردد.

 

جوش

جوش صورت

 

برای ایجاد کردن جوش های ریز کافی است با نوک قلم موی بسیار ظریف،رنگ سفید بر محل موردنظر بزنید.اطراف رنگ سفید را با رنگ قرمز و اطراف رنگ قرمز را با رنگ زرشکی،رنگ آمیزی نمایید.این سه رنگ را به خوبی با یکدیگر آمیخته کنید.
همچنین می توانید از خرده های نان یا اسفنج بسیار ریز کمک بگیرید.بدین ترتیب که،خرده نان یا اسفنج ریز شده را روی چسبی که بر پوست زده اید،بچسبانید و به طریق بالا رنگ آمیزی کنید.

 

کک و مک

کرک صورت

 

بعد از انجام کار گریم،با دو مداد چرب قهوه ای روشن و تیره،روی بینی،اطراف آن و زیر خطوط مدور چشم را،لکه های بسیار ریز رسم نمایید.سپس پودر بی رنگ بر آن بزنید.

 

یک کورک

روی محل مدنظر چسب گریم بزنید،تکه ای کوچک از پنبه هیدروفیل را روی محل چسب بچسبانید.یک تکه پارچه بسیار ظریف مانند:جوراب نایلون ظریف را به شکل دایره ی کوچک ببرید،روی آن بچسبانید.اطراف آن را با دقت با پوست صورت آمیخته نمایید،با قلم مو وسط برآمدگی را رنگ صورتی روشن و اطراف آن،محل چسبیدگی پارچه و پوست را رنگ زرشکی بزنید،رنگ زرشکی را با رنگ زمینه هماهنگ بسازید.

یک کورک

کورک ترکیده

همانند روش بالا عمل کنید،منتها با قیچی وسط برآمدگی را شکافی گرد دهید.درون شکاف را رنگ زرد چرک و اطراف زرد چرک را رنگ زرشکی بزنید.رنگ زرشکی را با رنگ زمینه هماهنگ نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *