آموزش رایگان آرایشگری مردانه

کوپ مو با توجه به جنس و حالت مو

کوپ مو

یکی از آیتم های مهم در خصوص کوپ آشنایی با جنس و حالت مو است.

آشنایی با جنس مو

مدل انتخابی پیرایشگر و مشتری باید با جنس مو از نظر صاف یا موج دار و یا فر بودن، نازکی، کلفتی، نرمی یا زبری آن متناسب باشد. هم چنین موی سالم و خوش فرم نیز در کیفیت کوتاهی تاثیر مستقیم دارد. فرد با مو های ناسالم با بافت ضعیف نمی تواند کوپ زیبا داشته باشد.

مو ها از نظر جنس به معمولی، نرم و ضخیم تقسیم می شوند.

کوپ مو های معمولی، دلخواه مشتری می باشد یعنی هر نوع کوپی را می توان روی مو های معمولی انجام داد.

مو های نرم کوپ با لایه های درشت مناسب است و برای مو های زبر کوپ با لایه های ریزتر مناسب می باشد.

آشنای با حالت مو

مو های دارای حالت های صاف، فری، مجعد و بیش از حد مجعد هستند. مو های مجعد باید شلوغ کوپ شود و موهای صاف را می توانید یک دست تر کوپ کنید. هنگام کپ کردن موهای مجعدی (فر ریز) مو ها را کاملاً خیس کرده و مرتب شانه کنید. اندازه ی کوتاهی را در نظر بگیرید. مو های مجعد پس از خشک شدن کوتاه تر به نظر می آیند. از خیلی کوتاه کردن مو ها خودداری کنید. برش مو ها را زیر خط پیچ، هم سطح با مو های دیگر انجام دهید تا نگه داری آن راحت تر باشد.

برای افرادی که مو های کم پشت دارند و به راحتی حالت نمی گیرد مدل کوتاه و بلند مناسب است زیرا مو های بلند تر باعث پف کردن مو های کوتاه تر شده و مو ها را پر حجم تر نشان می دهد.

حتما بخوانید  پکیج آموزش ویدیویی طراحی فید روی سر

مو های صاف نازک بعد از کوتاهی خط برش را نشان می دهند برای کوتاه کردن این نوع مو ها از تقسیم بندی بیشتر استفاده نمایید و خطوط برش را دقیق انجام دهید.

برای کوپ مو های ضخیم و زبر از نرم کننده استفاده کنید تا کنترل مو ها راحت انجام شود و از خیلی کوتاه کردن مو بپرهیزید زیرا اگر مو های زبر خیلی کوتاه شود راست و بد فرم می ایستد.

توجه: مو های بلند و صاف مناسب چهره های جوان است، مدل هایی که اندازه ای کوتاه یا متوسط دارند و یک دست کوتاه نمی شوند. چهره مسن را جوان تر نشان می دهد، هم چنین اگر قدی بلند دارید مو های بلند مناسب تر است.

مطالب مرتبط

کسب تجربه بیشتر با مشاهده ویدئو آموزشی مدل پایه کوپ به سبک استاد بیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.