0
empty-cart سبد خرید شما خالی می باشد
مبلغ کل : 0 تومان - ثبت سفارش

آموزش کراتینه کردن مو با سبک استاد بیک

آموزش کراتینه کردن مو با سبک استاد بیک

تفاوت سبک استاد بیک با بقیه در میان گذاشتن تجربیات است. امروزه می خواهیم تکنیک ها و تجربیات مان را در اختیار شما عزیز مان قرار دهیم. هنر چیزی ارزشمند است و ما هنرمان را در اختیار سایرین قرار می دهیم تا بتوانیم چیزی به خودمان اضافه کنیم. موضوع بعدی این است که احتمال می رود در آینده تکنیک جدیدتری کشف کنیم و آن تکنیک را  دراختیار افراد قرار دهیم.   

 

کراتینه کردن مو با سبک استاد بیک

 

در بحث کراتینه ما کراتینه گرم داریم. چون کراتینه سرد بیشتر برالی تقویت مو به کار می رود و بیشتر به ویتامینه نزدیک است تا کراتینه. در حقیقت ما به دارک کراتینه سرد می گوییم و به کراتینه گرم با اتو، کراتینه گرم می گوییم. فرق کراتینه سرد با گرم در این است که کراتینه سرد آسیب رسانی اش به مو کمتر است ولی مو را خیلی لخت می کند اما کراتینه گرم به مو حالت هم می دهد. در بحث کراتینه برندهای زیادی ازمواد کراتینه در بازار است کراتینه های برزیلی سیکرت، ریو. ما نمی خواهیم بگوییم از چه برندی استفاده کنیم اما اگر خواستار نوع برند ما باشید ما بیشتر از برندهای سیکرت، ریو،  بریزلی استفاده می کنیم. نحوه صحیح کراتینه مو باعث می شود  چندین ماه مو خوش فرم و خوش حالت بماند. در هر صورت از هر برندی استفاده کنید اگر با این روش مو را کراتینه کنید به نتیجه قطعی خواهید رسید. در کراتینه دو مواد وجود دارد. گاهی یک مواده است اما پیشنهاد می شودکه با شامپوی بچه شسته شود که حاوی فولوراید، سدیم پایین تری است و باعث می شود که مواد کراتینه به سرعت از کورتکس مو خارج نشود حتی بعد از کرراتینه استفاده از شامپوی بچه توصیه می شود. در حال حاضر از مواد کراتینه دو مواده استفاده می کنیم که حاوی شامپو و مواد کراتینه است.

 

شامپو و مواد کراتینه

 

مواد کراتینه با اتو خیلی گاز می کند پس حتما از ماسک استفاده کنید و در کنا ماسک سعی کنید این کار را در فضای بازی انجام دهید. برای این کار  ابتدا با یک شامپوی مخصوص کراتینه مو را یک الی دو دست می شوریم زیرا شامپو مو را تمیز کرده و کورتکس ها را تمیز تحویل ما می دهد بنابریان مواد کراتینه به راحتی جذب کورتکس ها می شود و این باعث ماندگاری بلند مدت کراتینه می شود. گاهی اوقات به کراتینه های بدون قرنطینه برخورد می کنید اما توصیه من است برای ماندگاری بالای کراتینه حتما کراتینه را قرنطینه کنید. و بهتر است تا 24 الی 48 ساعت مو شسته نشود چون در این مدت زمانی پولک ها بسته می شود و مواد داخل کورتکس ها به راحتی باقی می ماند ابتدا با شامپوی کراتینه مو ها را می شویم. بهتراست موها ابتدا آبکشی شود. سپس مقداری شامپو، کف دست ریخته ( مستقیم روی موها ریخته نشود)      

                   

شامپو قبل کراتینه کردن مو

 

و شامپو را کف دست ماساژ می دهیم و کل سر پخش می کنیم.

 

شستن مو برای کراتینه کردن

 

سپس مجدد موها را با همین شامپو می شوییم تا کاملا تمیز شود.

 

شستنن سر برای کراتینه کردن

 

برای کراتینه کردن مو نیاز به اتوی موی قوی ( 450 درجه گرما دارد ) داریم.

زیرا در واقع گرما باعث انتقال مواد به کورتکس های مو می شود. چون این گرما باعث باز شدن مواد شده و مواد از داخل پولک به کورتکس ها می رود. به همین دلیل توصیه می شود تا 48 ساعت شسته نشود تا مواد داخل کورتکس های مو باقی بماند (بنابراین توصیه می شود حتما از شامپوی بچه استفاده کنید  و از نرم کننده استفاده نکنید تا پولک ها بسته شود) پس برای کراتینه کردن مو به اتوی مو و یک شانه کربن نیاز داریم.

 

شانه و اتو مناسب کراتینه مو

 

چون مثل پلاستیک نیست که با گرمای زیاد اتو، جمع شود اما کربن نسوز است وبه راحتی هنگام اتو کشیدن مو، شانه اسیب نمی بیند. در ضمن به کاسه و و یک فرچه رنگ نیز نیاز داریم.

 

کاسه و فرچه برای کراتینه

 

برای موهای کوتاه به 40 تا 50 میل مواد نیاز داریم. و این مقدار مواد را داخل کاسه می ریزیم. و یک ماسک می زنیم البته نیازی به دستکش نیست البته اگر از دستکش استفاده شود بهتر است برای کراتینه کردن مو ابتدا موها را به سمت جلو می بریم اگر موها فر زیادی داشت بهتر است مو 15 الی 20 درصد رطوبت داشته باشد. برای این کار لایه لایه از کف سر سمت پایین می کشیم و به همین ترتیب لایه لایه مواد کراتینه را به مو ها آغشته می کنیم.     

 

اتو کشیدن برای کراتینه

 

هنگام زدن مواد کراتینه به مو سعی کنید مواد را به ریشه مو آغشته نشود و یک سانت پایین تر از ریشه مواد کراتینه را می زنیم.          

 

نحوه اتو کشیدن کراتینه

 

چون در صورت برخورد مواد کراتینه به مو امکان دارد پوست التهاب پیدا کند.

 

اتو در کراتینه مو

 

بعد از آغشته کردن مو به مواد کراتینه بهتر است بیست دقیقه یا بیشتر تامل کنیم زیرا می بایست آن مقدار رطوبتی که در ابتدا در مو بود از بین برود. و در ضمن این مدت زمانی باعث می شود مواد بهتر به کورتکس های مو برسد حتی در این مدت زمانی می توانید موها را سشوار بکشید پس موها را سشوار زده و مدام شانه می کنیم.

 

کراتینه به سبک استاد بیک

 

سپس ماسک را زده و سر وقت اتوکشی مو می رویم.

یکی از از تکنیک های قوی در این جا که به دیگران توصیه می شود زدن مداوم سشوار به موی است و این کار باید اینقدر تکرار شود تا مو خشک شده و مواد جذب کورتکس های مو شود و مو ماندگاری بیشتری داشته باشد. درضمن بهتر است یک قسمت مو چندین بار اتوی مو کشیده نشود چون چربی مو زیاد است و در ضمن مو خیس است.

 

سشوار و کراتینه کردن مو

 

بنابراین بهتر است مو لایه لایه جدا شود و یک لایه سطحی از مو را اتو کشیده و این کار را دو الی سه بار تکرار کنیم کافی است و نیازی به 20 بار کشیدن مو به یک لایه در دست مان نیست. بعد از اینکه یک سشوار سطحی مو را کشیدم به مو که توجه کنید می بینید که یک چربی سطحی مو دارد و چربی اضافی آن به صورت بخار به بالا می رود. حالا بهتر است موها را به سمت جلو برده و از کف سر لایه لایه یک لایه نازک جدا کنیم و اتو مو می کشیم. هنگام اتو کشی حرکت چرخشی را مداوم انجام می دهیم. و به همین ترتیب سراغ لایه های بعدی مو می رویم. هر لایه را بهتراست  8 الی 9 بار اتو بکشیم تا چربی مو جذب کورتکس های مو شود. و بعد از اینکه چربی کمتر شد مو را آهسته اتو می کشیم. مادر تکنیکی که باعث ماندگاری بالای صافی مو و آسیب نرساندن به مو می شود این است که ابتدا موها را جلو داده و سشوار می کشیم تا هر چه چربی در مو وجود دارد از بین برود. بهتر است هنگام سشوار کشیدن گرما روی حرارت بالا و دور روی سرعت بالا باشد. بعد از سشوار کشیدن مو اگر توجه کنید موها کاملا خشک شده است. بعد از سشوار کشیدن  مو را جلو داده و مجدد مواد کراتینه را در حد لمس کردن (به صورت یک لایه بسیار سطحی) به مو می زنیم. 

 

کراتینه کردن مو حرفه ای

 

و مجدد از کف سر  لایه لایه شروع به اتو کشی مو می کنیم.   

 

کراتینه

 

دوستان بهتر است هر قسمت چندین مو با اتوی مو کشیده شود تا کاملا مو خشک شده و چربی مو از بین برود اگر گرمای اتوی موی شما زیاد  یعنی در حد 450 باشد در حد دو الی سه بار اتو کشی مو کافی است.

 

کراتینه کردن به استاد بیک

 

عزیزان آخرین اتویی که می خواهیم مو را بکشیم یک لایه بسیار نازک را در نظر گرفته و این لایه نازک را اتوکشی می کنیم .چون چربی مو کاملا گرفته شود  و زمانی که لایه نازک باشد مواد به کل کورتکس های مو می رسد و ماندگاری صافی مو بیشتر می شود. در ضمن توصیه می شود ضمن انجام کراتینه مو خسته نشوید. بعد از اتوکشی مو به سشوار کشی مو می پردازیم. توصیه می شود بعد کراتینه کردن مو تحت هیچ شرایطی مو را تافت یا مواد حالت دهنده نزنید و بهتر است تا 24 الی 48 ساعت موها را نشورید تا مواد کاملا جذب کورتکس های موشود و بعد از این فاصله زمانی در صورت تصمیم به شستن مو حتما مو را با شامپو بچه بشورید.

 

آموزش های مرتبط

پکیج های حرفه ای

برای نمایش دور ی حرفه ای کراتینه کردن مو تهیه شده توسط استاد عزیز کاظم خسروی بیژائم (استاد بیک) بر روی لینک آموزش کراتینه کردن مو کلیک کنید

 

مشخصات

آموزش کراتینه کردن مو با سبک استاد بیک

امتیاز کاربران به :

آموزش کراتینه کردن مو با سبک استاد بیک

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)