مقالات آرایشگری زنانه

انواع بافت مو

بافت مو

بخشی از زیبایی چهره در گرو داشتن موی سالم است، بنابراین همه سعی دارند از موهای خود مراقبت کنند برای رسیدگی و مراقبت درست از مو قبل از هر چیز باید جنس مو خود را بشناسید، چراکه هر جنس مو توجه خاص خود را می‌طلبد.

موهای نازک

موهای نازک از موهای نرم و نرمال نازک تر است و با چشم می توان جنس آن را تشخیص داد. موهای نازک دارای قطر کم بوده و کم رنگ می باشد و کم پشت به نظر می آید. این بافت نازک مو دارای درخشندگی پایینی است وقتی موها کشیده می شود این بافت مو باید فرفری کمتری داشته باشد و به راحتی خیس شود. اگر چه این بافت مو به راحتی خیس می شود، اما خیلی زود خشک می شود..

موهای نازک بافت شکننده ای دارند در این مورد موی فرد نازک است و تنها دو لایه مو، پوست و کوتیکول دارد اگر این نوع مو را دارید، ممکن است سخت باشد که موهایتان را خوب نگاه دارید، یا ممکن است به راحتی چرب شود و همانطور که احتمالا می دانید، محصولات دیگر بافت مو را آسیب می زند و باعث می شود به راحتی بشکند.

موهای معمولی (نرمال)

موهای معمولی نه نرم است و نه ضخیم و زمانی که از مواد شیمیایی استفاده شود. ضخیم شده و حالت نرمال بودن خود را از دست می دهد.

موی متوسط چیزی است که بیشتر مردم دارند و ضخیم تر از موهای نازک است این موها مانند موهای نازک همان دو لایه را دارند که موهای نازک دارند، اما ممکن است لایه سوم هم داشته باشند افرادی که موهای متوسط دارند می تواند موهای خود را بهتر نگه دارند زیرا ضخیم تر به نظر می رسد و در برابر شکستن مقاومت بیشتری دارد.

حتما بخوانید  آموزش اصلاح موی کودک به سبک کلاسیک

موهای ضخیم

این موها زبر و کلفت بوده و با دیدن می توان آن  را تشخیص داد. اگر موهای ضخیم را خیلی کوتاه کنید، حالت سیخ سیخ شده و روی هم نمی خوابد. این بافت مو درخشش و زرق و برق کمی دارد وقتی که بافت موی زبرمرطوب است، آب از روی تار مو جدا یا بازتاب خواهد شد. این بافت مو برای اینکه به طور کامل مرطوب شود، سخت تر است.

موی ضخیم یا خشن سه لایه دارد؛ پوسته، کوتیکول و مغزینه . موهای ضخیم شکل پرتری به سر می دهند و می تواند یک مدل مو را خوب نگه دارد. اگر بافت موی ضخیم داشته باشید، موهای شما نسبت به گرما، رنگ مو و شکستگی مو نسبت به موهای نازک یا متوسط تحمل بیشتری دارد. اما این به این معنی است که موی شما زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارد و می تواند در آب و هوای مرطوب مجعد شود.

مو های نرم و پفی

بافت موی پنبه ای زرق و برق پایینی دارد، درخشش زمانی که مو کشیده می شود و معمولا بسیار مجعد است. بافت پنبه ای آب را خیلی سریع جذب می کند؛ با این حال، کاملا خیس نمی شود.

موی اسفنجی

بافت اسفنجی مو آب را جذب می کند مانند (اسفنج) و زرق وبرق دارد.

مو های ابریشمی

بافت ابریشمی درخشندگی بسیار بالایی دارد. موهای ابریشمی به راحتی خیس می شوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.