مقالات آرایشگری مردانه

مدت زمان یادگیری آرایشگری مردانه چقدر است؟

مدت زمان یادگیری آرایشگری مردانه

یکی از دغدغه های اصلی افرادی که قصد یادگیری آرایشگری را دارند، این است که مدت زمان یادگیری آرایشگری مردانه چقدر است؟ چطور یک دوره ی خوب و حرفه ای برای یادگیری کامل فنون آرایشگری مردانه پیدا کنم تا هم هزینه ی مناسبی داشته باشد و هم مدت زمان زیادی از وقتم را نگیرد؟ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ همه ی سوال های خود را پیدا کنید.

در این مطلب مراحل یادگیری آرایشگری مردانه، معرفی بهترین آموزشگاه در حال حاضر، معرفی دوره ها و سریع ترین راه یادگیری آرایشگری مردانه را برای شما به طور کامل شرح می دهیم.

مراحل یاد گیری آرایشگری مردانه

کسب مدرک معتبر آرایشگری مردانه برای همه افرادی که می خواهند قدم در راه این شغل پر در امد بگذارند، بسیار مهم است. گرچه هر فردی در یک رشته و شرایط خاص قصد یادگیری آرایشگری مردانه را دارد، ولی مراحلی که برای کسب یک مدرک معتبر برای اشتغال در این رشته نیاز است مشابه هستند. پیشنهاد میکنیم حتما مقاله نحوه گرفتن مدرک آرایشگری مردانه را بخوانید.

مدت زمان اموزش ارایشگری مردانه

تصور بسیاری از افراد این است که دیپلم آرایشگری با مدرک آرایشگری مردانه فنی و حرفه ای تفاوتی ندارد. این در حالی است که برای کسب مدرک آرایشگری مردانه تنها کافی است دوره های یک آموزشگاه معتبر را بگذرانید و مدرک دریافت کنید.  ولی دیپلم رشته آرایشگری مردانه از رشته های کار و دانش محسوب می شود و برای کسب آن باید 24.5 واحد درس تخصصی و 66 واحد درس عمومی مربوطه را گذراند.

برای یادگیری تخصصی آرایشگری مردانه و اشتغال در این رشته کافی است که یک دوره و آموزشگاه معتبر را انتخاب کنید و سر فصل های مد نظر را بگذرانید تا مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کرده و بتوانید آرایشگاه خودتان را تاسیس کنید یا در آرایشگاه های دیگر مشغول به کار شوید.

اگر قصد یادگیری آرایشگری مردانه و گرفتن مدرک آن را دارید، باید مراحل مشخصی را بگذرانیذ که در ادامه مطلب به آن ها می پردازیم.

یافتن آموزشگاه معتبر

یکی از مهم ترین مراحل برای یادگیری و کب مدرک آرایشگری مردانه، پیدا کردن دوره و آموزشگاهی است که بتواند در کمترین زمان و با مناسب ترین هزینه، تمامی اصول و تکنیک های مربوط به لاین های آرایشگری مردانه را به درستی آموزش دهد. همچنین بهترین آموزشگاه باید مدرک معتبر فنی حرفه ای و بین المللی به هنرجو ارائه بدهد. برای شناخت کامل آموزشگاه های معتبر آرایشگری ، می توانید به مقاله بهترین آموزشگاه های آرایشگری مراجعه کنید.

آموزشگاه معتبر آرایشگری

انتخاب دوره و ثبت نام

پس از پیدا کردن آموزشگاه و مدرس معتبر، باید در دوره ی مورد نظر برای آرایشگری مردانه ثبت نام انجام دهید و مدارک کامل خود را برای اعطای مدرک نهایی به آموزشگاه ارائه دهید. در آرایشگری مردانه باید دوره های درجه 1 و درجه 2 را بگذرانید تا بتوانید در این رشته حرفه ای شوید. سر فصل ها و نکات این دوره ها را در ادامه مطلب شرح می دهیم.

دوره آرایشگری مردانه

شرکت در کلاس های تئوری و عملی

پس از ثبت نام، باید تمامی اصول عملی و تئوری آرایشگری مردانه را فرا بگیرید تا بتوانید در آینده از آن استفاده کنید و به در امد برسید. در بخش تئوری نکاتی درباره ساختمان مو ، آناتومی بدن آرایشگر ، ابزار های آرایشگری و… خواهید آموخت و در بخش عملی روی مدل های زنده و یا ماکت ، تمرینات مورد نیاز را انجام خواهید داد.

کلاس های تئوری و عملی آرایشگری مردانه

یکی از دوره ها و آموزشگاه های معتبر برای یادگیری حرفه ای آرایشگری مردانه، آموزشگاه و دوره های تخصصی استاد بیک است. با شرکت در دوره آرایشگری مردانه استاد بیک یا دوره های جداگانه تخصصی مانند کار با مواد شیمیایی، اصلاح ریش، ترمیم مو و … علاوه بر آموزش کامل تمامی اصول مربوط به آرایشگری، می توانید روزانه روی 10 تا 15 مدل زنده اصلاح و فنون آرایشگری را انجام بدهید. این کار به روان شدن دست و از بین رفتن ترس شما کمک بسیار زیادی می کند.

شرکت در آزمون فنی حرفه ای

برای کسب مدرک آرایشگری باید در آزمونی که تحت نظر سازمان فنی حرفه ای انجام می شود، شرکت کنید. با گذراندن این آزمون و کسب نمره قبولی مدرک فنی حرفه ای و بین المللی معتبر آرایشگری را دریافت می کنید. این آزمون شامل دو مرحله ی تئوری و عملی است.

آزمون فنی حرفه ای آرایشگری مردانه

مدت زمان یادگیری آرایشگری مردانه

برای یادگیری آرایشگری مردانه به صورت کلی باید دو دوره را بگذرانید تا با تمامی اصول این رشته آشنا شوید. آرایشگری مردانه شامل دوره درجه 1 ( دوره پیشرفته ) و دوره درجه 2 ( دوره مبتدی ) است. دوره مبتدی یا درجه 2 جزو دوره های الزامی برای تاسیس آرایشگری مردانه است ولی دوره درجه 1 یا پیشرفته جهت تکمیل اطلاعات و حرفه ای تر شدن فرد برگزار می شود.

دوره درجه 2 آرایشگری مردانه :

مدت زمان یادگیری آرایشگری مردانه در دوره درجه 2 و مبتدی، از 3 تا 8 هفته متغیر است. یکی از بهترین تفاوت های دوره استاد بیک، وجود خوابگاه و مکان استقرار برای هنرجویان است که این دوره را به یکی از بهترین و مناسب ترین آموزش های حال حاضر آرایشگری تدر ایران تبدیل کرده است.

دوره درجه 1 آرایشگری مردانه :

دوره ی درجه 1 همانطور که از اسمش پیدا است، برای درجه 1 شدن در شغل آرایشگری برگزار می شود. گذراندن این دوره برای تکمیل اطلاعات و حرفه ای تر شدن در آرایشگری مخصوصا گریم و آرایش داماد و در نتیجه بالا تر رفتن میزان در امد بسیار مهم است.

پس از طی کردن دوره حرفه ای آرایشگری مردانه که شامل سر فصل های زیر است، می توانید برای آزمون فنی حرفه ای و کسب مدرک آرایشگری مردانه بین المللی اقدام کنید.

مدت زمان یادگیری آرایشگری مردانه در دوره درجه 1 نیز به صورت حدودی برابر با 2 تا 4 هفته است.

سریع ترین راه یادگیری آرایشگری مردانه چیست؟

همان طور که می دانید شغل آرایشگری در دنیای امروز، به یکی از پر در امد ترین شغل ها تبدیل شده است. پیشرفت صنعت مد و زیبایی باعث حضور روزانه صد ها مدل و تکنیک جدید برای آرایشگری شده است. بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که آرایشگری مردانه مانند حوزه آرایشگری زنانه مشتری و در امدی ندارد.

مانند هر شغل دیگری، مدت زمان یادگیری آرایشگری مردانه نیز برای افرادی که تمایل دارند در این حوزه فعالیت خود را شروع کنند بسیار مهم است. پس از بررسی تمامی نکات و مراحل یادگیری این شغل پر در امد حتما برایتان سوال پیش آمده که سریع ترین راه برای یاد گیری این رشته چیست؟

یکی از بهترین دوره ها که در مدت زمان بسیار کم تمامی اصول و تکنیک های آرایشگری مردانه را به علاقه مندان آن آموزش می دهد، دوره آرایشگری مردانه استاد بیک است.

برای افرادی که قصد ورود به دنیای آرایشگری مردانه را دارند می خواهند با سریع ترین راه ممکن این حرفه را یاد بگیرند، شرکت در دوره های آنلاین یا کلاس های استاد بیک که یکی از با تجربه ترین و معروف ترین اساتید آموزش آرایشگری مردانه هستند، بهترین انتخاب است. همچنین اگر مبتدی هستیند می توانید با تهیه پکیج آرایشگری مردانه رایگان اصول و تکنیک های اولیه آرایشگری مردانه را یاد بگیرید.

جمع بندی

با گذشت زمان روزانه به تعداد آقایانی که قصد دارند تغییرات زیبا در ظاهر خود به وجود بیاورند، اضافه می شود. هم چنین تمامی مردان از سنین کم و حتی کودکی تا میانسالی و پیری، نیاز و علاقه زیادی به ایجاد تنوع و تغییرات زیبا در ظاهر خود را حس می کنند.

علاوه بر تمامی این نکات، وجود دوره های بسیار خوب و حرفه ای که با مناسب ترین هزینه و در کمترین زمان باعث رشد شغل آرایشگری مردانه شده اند، بی تاثیر در افزایش روز افزون علاقه مندان به این شغل نیست. اگر شما هم قصد ورود به بازار کار پر در امد آرایشگری مردانه را دارید، نکات و مطالب گفته شده در این مقاله مناسب ترین و بهترین نقشه راه برای شروع به کار در حوزه آرایشگری مردانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *